Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa psy zagłodziła właścicielka w Strzegowie


fot. ilustracyjne, źródło: pixabay


Trwają czynności policji w sprawie znęcania się nad zwierzętami w miejscowości Strzegowo. Policję powiadomił świadek. Interweniujący patrol odnalazł na terenie prywatnej posesji dwa nieżyjące psy. Zwierzęta zostały prawdopodobnie zagłodzone.

Policję powiadomił 8 kwietnia świadek, który zauważył leżącego na prywatnej posesji psa. Zwierzę nie dawało oznak życia. Podczas interwencji policjanci odnaleźli w pobliżu budynku gospodarczego  kolejnego martwego psa. Oba  psy były uwiązane na krótkich, metalowych łańcuchach. Zostały prawdopodobnie zagłodzone.  Obecna na posesji właścicielka zwierząt, 60- letnia kobieta,  nie potrafiła powiedzieć kiedy je ostatnio karmiła. Rozmawiając z policjantami była zdania, że jej psy żyją, tylko „tak leżą”. Kobieta była nietrzeźwa, w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.  Policjanci powiadomili powiatowego lekarza weterynarii oraz urząd gminy. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Strzegowie.

Policja apeluje o przekazywanie informacji, dotyczących znęcania nad zwierzętami. Taką informację można przekazać swojemu dzielnicowemu, zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zgodnie z art. 35. 1. Ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów (…), podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
4 lata temu

Mamy Osrodek Pomocy Spolecznej czemu nikt sie tym nie zainteresuje. Jesli kobieta nie spelnia warunkow opieki to niech Niepelnosprawna chora ciocie umieszcza w w jakims Osrodku….

A. A
A. A
4 lata temu

Ktoś kto pisze o truciu chyba sam w to nie wierzy…

Ktos
Ktos
4 lata temu

Opiekuje sie niepelnosprawna chyba raczej wykorzystuje… Prosze podac przyklad opieki… Ona sama jej potrzebuje. Wiecznie pijana widzial ktos w jakim stanie jest owa Ciocia?

A. A
A. A
4 lata temu
Reply to  Ktos

Ciocia mocno zaniedbana. Podwórko jak i dom w stanie tragicznym. Za czasów Pani B. wszystko doprowadzone do ruiny. Szkoda zwierząt. Teoria o truciznie wyssana z palca.

A. A
A. A
4 lata temu
Reply to  Ktos

Teoria o truciznie wyssana z palca. Każdy wie jak tam jest.

Dzodzo
Dzodzo
4 lata temu

Ludzie nie oceniajcie tej pani za wczasu i dajcie że na wstrzymanie

elektryk
elektryk
4 lata temu

Ta pani opiekuje się swoją upośledzoną ciotką i przygarniała wszystkie psy i koty które jej podrzucali ale to nie podobało się sąsiadom i dziwnym zbiegiem okoliczności jak „warszawka” przyjechał na weeken padły dwa psy

tulipan
tulipan
4 lata temu
Reply to  elektryk

TAK, a sąsiedzi psychopaci upozorowali śmierć przez zagłodzenie, odsysając tłuszcz pewnie.. w głowę się puknij.

elektryk
elektryk
4 lata temu
Reply to  tulipan

Sam słyszałem jak się wygrażali, że otrują bo im szczekanie przeszkadza

Ziemia
Ziemia
4 lata temu
Reply to  elektryk

chyba Tobie przeszkadzały…

Ziemia
Ziemia
4 lata temu
Reply to  elektryk

do elektryk …
czy Ciebie poraził prąd???

ela
ela
4 lata temu

to pinda

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
4 lata temu

Patologia do kwadratu. Miejmy nadzieje że chociaż 500+ tym ludziom nie przysługuje.

MartaM
MartaM
4 lata temu

Takich ludzi należy traktować „z wzajemnością”

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x