Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Weekendowe kontrole policji. Uwaga motocykliści


W najbliższy weekend policjanci zapowiadają wzmożone działania kontrolne na drogach. Pod szczególnym nadzorem znajdą się motocykliści i motorowerzyści. Działania prowadzone będą na terenie całego garnizonu mazowieckiego.


Bezpieczeństwo motocyklistów.

W roku 2016 na drogach garnizonu mazowieckiego Policji w wypadkach drogowych zginęło 25 motocyklistów. Natomiast w I kwartale 2017 roku doszło już do 6 wypadków z udziałem motocyklistów, w których śmierć poniosła 1 osoba. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, policjanci ruchu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole, zarówno motocyklistów jak i motorowerzystów. A wszystko to w ramach prowadzonych działań prewencyjno – kontrolnych, które przeprowadzone będą w dniach 8 i 9 marca na drogach mazowieckiego garnizonu Policji.

Policjanci kontrolować będą prędkość jazdy, stan techniczny jednośladów, używanie kasku ochronnego. Sprawdzać będą wymagane dokumenty i uprawnienia do kierowania a także stan trzeźwości kierującego. Zapowiadają surowe kary dla motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego. Kierowanie motocyklem wymaga dużego rozsądku, wyobraźni, odpowiedzialności oraz umiejętności i doświadczenia. Wystarczy chwila brawury by doszło do tragedii.

Podczas prowadzonych działań prewencyjno – kontrolnych na drogach naszego powiatu, policjanci kontrolować będą także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Policjanci apelują o wzajemny szacunek na drodze oraz bezpieczne, ostrożne wykonywanie manewrów. Korzystanie z lusterek bocznych i odpowiednio wczesne sygnalizowanie manewru to podstawa – niestety niektórzy kierowcy o tym zapominają. Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie manewru lub błędne sygnalizowanie jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 200 zł. ( art. 22 ust. 5 p.r.d.).

źródło: sierż. szt. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x