Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Weekendowe kontrole policji. Uwaga motocykliści


W najbliższy weekend policjanci zapowiadają wzmożone działania kontrolne na drogach. Pod szczególnym nadzorem znajdą się motocykliści i motorowerzyści. Działania prowadzone będą na terenie całego garnizonu mazowieckiego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Bezpieczeństwo motocyklistów.

W roku 2016 na drogach garnizonu mazowieckiego Policji w wypadkach drogowych zginęło 25 motocyklistów. Natomiast w I kwartale 2017 roku doszło już do 6 wypadków z udziałem motocyklistów, w których śmierć poniosła 1 osoba. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, policjanci ruchu drogowego zapowiadają wzmożone kontrole, zarówno motocyklistów jak i motorowerzystów. A wszystko to w ramach prowadzonych działań prewencyjno – kontrolnych, które przeprowadzone będą w dniach 8 i 9 marca na drogach mazowieckiego garnizonu Policji.

Policjanci kontrolować będą prędkość jazdy, stan techniczny jednośladów, używanie kasku ochronnego. Sprawdzać będą wymagane dokumenty i uprawnienia do kierowania a także stan trzeźwości kierującego. Zapowiadają surowe kary dla motocyklistów łamiących przepisy ruchu drogowego. Kierowanie motocyklem wymaga dużego rozsądku, wyobraźni, odpowiedzialności oraz umiejętności i doświadczenia. Wystarczy chwila brawury by doszło do tragedii.

Podczas prowadzonych działań prewencyjno – kontrolnych na drogach naszego powiatu, policjanci kontrolować będą także zachowanie kierujących samochodami wobec motocyklistów. Policjanci apelują o wzajemny szacunek na drodze oraz bezpieczne, ostrożne wykonywanie manewrów. Korzystanie z lusterek bocznych i odpowiednio wczesne sygnalizowanie manewru to podstawa – niestety niektórzy kierowcy o tym zapominają. Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie manewru lub błędne sygnalizowanie jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 200 zł. ( art. 22 ust. 5 p.r.d.).

źródło: sierż. szt. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500