Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Tamka z punktem, Wkra gorsza od lidera

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Po blisko pięciu miesiącach do walki o punkty wrócili piłkarze występujący na co dzień na poziomie B-ligi. Premierowa kolejka rundy wiosennej okazała się nieudana dla naszych zespołów. Bilans występów Tamki i Wkry to zaledwie jeden zdobyty punkt.

Radzanowianie zameldowali się w niedzielne popołudnie na boisku wicelidera ze Słoszewa. Początek rywalizacji w ich wykonaniu okazał się imponujący. W 12. minucie Cezary Czernik popisał się pięknym, a przede wszystkim skutecznym strzałem.

Podopieczni Pawła Borkowskiego utrzymali się na prowadzeniu do początku drugiej połowy. Gospodarze wyrównali w 48. minucie, a potem wyprowadzili jeszcze dwa ciosy. Jak się okazało później, na wagę awansu na pozycję lidera.

Reprezentanci Tamki Dzierzgowo potykali się na wyjeździe z rezerwami ciechanowskiego MKS-u. Po osiemdziesięciu minutach gracze Jacka Szypulskiego wypracowali sobie jednego gola przewagi (2:1). Na listę strzelców wpisali się Artur Krajewski i Michał Zbysiński.

Niestety korzystnego rezultatu nie udało się dowieźć do końca. W 84. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania – Jakub Miałki skapitulował po uderzeniu Adama Sosnowskiego, zawodnika na co dzień znajdującego się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu.

W następnej serii oba nasze zespoły zagrają na swoim boisku. Tamka powalczy z Gladiatorem Słoszewo, a Wkra z GKS-em Pokrzywnica.

Gladiator Słoszewo  – Wkra Radzanów 3:1 (0:1)

Wkra: Kocięcki – Czernik, Dziurlikowski, Grzywacz (60. Kwiesielewicz), Jarzynka, Kalinowski (75. Zgorzelewski), Keczmerski, Pieńkowski, M. Rutecki, Strzelec, Szczepański (60. Wojdowski)

MKS II Ciechanów – Tamka Dzierzgowo 2:2

Tamka: Miałki – Woźniak (60. Dymkowski), A. Krajewski, Kwiatek (46. Zaborowski), Lignowski, Grzybowski, Dąbrowski, D. Krajewski, Zbysiński, Perdjon (56. Szypulski), Wójtowicz (66. Bartoszczyk)

Pozostałe wyniki X kolejki: Gumino – Opia 1:0, Pokrzywnica – Wkra II 1:3, Żbik II – Orlęta 2:4