Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wielkie lanie Żaka, Konopianka bez punktu

Piętnasta kolejka A-klasy nie będzie mile wspominana przez zawodników z powiatu mławskiego.  Żak Szreńsk przegrał wysoko w Baranowie, a Konopianka okazała się gorsza w rywalizacji z Kryształem Glinojeck. O przegranej beniaminka przesądziła jedna z ostatnich akcji pojedynku.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Podopieczni Mariusza Mikłowskiego wcielili się w rolę gospodarza na sztucznym boisku w Ciechanowie. Pierwsza połowa przyniosła dwa gole, a przede wszystkim czerwoną kartkę. W 27. minucie sędzia ukarał w ten sposób zawodnika z Konopek Marcina Kosiewicza.

Gra w osłabieniu zemściła się dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Długo utrzymywał się remis – na trafienie Bartłomieja Derbina, skutecznym uderzeniem odpowiedział Adam Łapuć. Niestety w końcówce spotkania zabrakło koncentracji. Efekt był taki, że rywale, a konkretnie wspomniany już Derbin, pozwolili zespołowi z Glinojecka cieszyć się z wyjazdowego kompletu punktów.

Żak Szreńsk doznał najwyższej porażki w sezonie. W Baranowie poległ z miejscowym Świtem aż 0:7. Oprócz punktów i pokaźnej ilości bramek stracił Pawła Rudnickiego, który obejrzał w 72. minucie kartkę w czerwonym kolorze.

W następnej kolejce Żak zagra na swoim boisku z Rzekunianką, a Konopiankę czeka wyjazdowy pojedynek z Koroną Karolinowo.

Świt Baranowo – Żak Szreńsk 7:0 (4:0)
Żak:
Zakrzewski – Barański, K. Dwużnik, M. Dwużnik, Gosik Kołakowski (50. Komur), R. Pisarkiewicz, Piskorski, Rybicki (46. D. Pisarkiewicz), Rudnicki, R. Szpinda

Konopianka Konopki – Kryształ Glinojeck 1:2 (1:1)

Konopianka: Ankiewicz – Grabowski (32. Machnacki), Kocięcki, Kosiewicz, Łapuć (70. Zadrożny), Lis, Marach, Mikłowski, M. Nosarzewski, Pietruś, Zając

Pozostałe wyniki XV kolejki: Wąsewo – Kurpik 2:3, Mazowsze – Orzeł 4:1, Pełta – Korona 1:2, PAF – Jutrzenka 3:1, Rzekunianka – Gryf 4:1