meblolux

Wielkie lanie Żaka, Konopianka bez punktu

Piętnasta kolejka A-klasy nie będzie mile wspominana przez zawodników z powiatu mławskiego.  Żak Szreńsk przegrał wysoko w Baranowie, a Konopianka okazała się gorsza w rywalizacji z Kryształem Glinojeck. O przegranej beniaminka przesądziła jedna z ostatnich akcji pojedynku.

Podopieczni Mariusza Mikłowskiego wcielili się w rolę gospodarza na sztucznym boisku w Ciechanowie. Pierwsza połowa przyniosła dwa gole, a przede wszystkim czerwoną kartkę. W 27. minucie sędzia ukarał w ten sposób zawodnika z Konopek Marcina Kosiewicza.

Gra w osłabieniu zemściła się dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Długo utrzymywał się remis – na trafienie Bartłomieja Derbina, skutecznym uderzeniem odpowiedział Adam Łapuć. Niestety w końcówce spotkania zabrakło koncentracji. Efekt był taki, że rywale, a konkretnie wspomniany już Derbin, pozwolili zespołowi z Glinojecka cieszyć się z wyjazdowego kompletu punktów.

Żak Szreńsk doznał najwyższej porażki w sezonie. W Baranowie poległ z miejscowym Świtem aż 0:7. Oprócz punktów i pokaźnej ilości bramek stracił Pawła Rudnickiego, który obejrzał w 72. minucie kartkę w czerwonym kolorze.

W następnej kolejce Żak zagra na swoim boisku z Rzekunianką, a Konopiankę czeka wyjazdowy pojedynek z Koroną Karolinowo.

Świt Baranowo – Żak Szreńsk 7:0 (4:0)
Żak:
Zakrzewski – Barański, K. Dwużnik, M. Dwużnik, Gosik Kołakowski (50. Komur), R. Pisarkiewicz, Piskorski, Rybicki (46. D. Pisarkiewicz), Rudnicki, R. Szpinda

Konopianka Konopki – Kryształ Glinojeck 1:2 (1:1)

Konopianka: Ankiewicz – Grabowski (32. Machnacki), Kocięcki, Kosiewicz, Łapuć (70. Zadrożny), Lis, Marach, Mikłowski, M. Nosarzewski, Pietruś, Zając

Pozostałe wyniki XV kolejki: Wąsewo – Kurpik 2:3, Mazowsze – Orzeł 4:1, Pełta – Korona 1:2, PAF – Jutrzenka 3:1, Rzekunianka – Gryf 4:1