Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Szreńsk zaciągnie 1 mln kredytu


Taka decyzja zapadła podczas marcowej sesji rady gminy. Nie było jednak w tej sprawie jednomyślności wśród radnych. Spośród obecnych na sesji czternastu radnych, za zaciągnięciem kredytu głosowało dwunastu, jeden się wstrzymał i jeden z radnych był przeciw.


Rada gminy na wniosek wójta zadecydowała o zaciągnięciu kredytu w wys. 1 mln zł. Kredyt niemal w połowie będzie wykorzystany na inwestycje, pozostałe środki przeznaczone byłyby na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. Samo podjęcie uchwały o zaciągnięciu długoterminowego kredytu nie upoważnia jeszcze wójta do jego zaciągnięcia. – Ta uchwała musi być zaopiniowana przez Regionalną Izbę Obrachunkową – mówiła na sesji rady skarbnik gminy Małgorzata Pontus.

Dopiero po pozytywnej opinii RIO można przystąpić do procedury wyboru w drodze przetargowej banku, w którym kredyt będzie zaciągany. Wtedy również będzie wiadomo ile kosztować będzie jego obsługa. Okres spłaty kredytu zaplanowany jest na 10 lat, a więc na lata 2018 – 2027.  Na co dokładnie gmina chce przeznaczyć pożyczone pieniądze? Prawie 383 tys. zł przeznaczone będzie na remont dróg. 100 tys. trafi na realizację kolejnego etapu kanalizacji sanitarnej. Pozostała kwota, a więc ponad 517 tys. na spłatę wcześniej zaciągniętych przez gminę zobowiązań.

– Żeby chociaż zrobić jakieś inwestycje potrzebne są pieniądze. Próbujemy więc zaciągnąć kredyt – mówił przedstawiając projekt uchwały przewodniczący rady Ryszard Oprawa. Nie wszyscy radni byli jednak zdania, że jest to właściwa droga. Przeciw uchwale zagłosował wiceprzewodniczący rady Dominik Pokropski, a kolejny radny wstrzymał się od głosu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x