Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Gimnazjum nr 2. Konkurs pięknego czytania


W środę 29 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas III pt. „Gawęda o książce”. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, rozwój inwencji twórczej i zainteresowań czytelniczych.

KSP Mława nabór

Uczestnicy konkursu czytali głośno fragment wybranej przez siebie książki. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: pani Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie, pani Agata Mierzwa i pani Anna Wesołowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. W prezentacjach uczniowskich oceniano dobór tekstu,  poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu. Zwycięzcą konkursu została Sylwia Bakuła z klasy III b, która przeczytała fragment opowiadania „Fakt” Sławomira Mrożka. Drugie miejsce zajęła Dagmara Pawłowska z klasy III b za przeczytanie opowiadania „Sweter w żółte kaczuszki” z książki „Nieznane przygody Mikołajka”, a trzecie miejsce zdobył Mateusz Cichocki z klasy III c za prezentację fragmentu kryminału Joanny Chmielewskiej „Dzikie białko”. Wszystkie  występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie i pozostałym  uczestnikom konkursu jury przyznało wyróżnienia.

źródło: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz