Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gimnazjum nr 2. Konkurs pięknego czytania


W środę 29 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas III pt. „Gawęda o książce”. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, rozwój inwencji twórczej i zainteresowań czytelniczych.


Uczestnicy konkursu czytali głośno fragment wybranej przez siebie książki. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: pani Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie, pani Agata Mierzwa i pani Anna Wesołowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. W prezentacjach uczniowskich oceniano dobór tekstu,  poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu. Zwycięzcą konkursu została Sylwia Bakuła z klasy III b, która przeczytała fragment opowiadania „Fakt” Sławomira Mrożka. Drugie miejsce zajęła Dagmara Pawłowska z klasy III b za przeczytanie opowiadania „Sweter w żółte kaczuszki” z książki „Nieznane przygody Mikołajka”, a trzecie miejsce zdobył Mateusz Cichocki z klasy III c za prezentację fragmentu kryminału Joanny Chmielewskiej „Dzikie białko”. Wszystkie  występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie i pozostałym  uczestnikom konkursu jury przyznało wyróżnienia.

źródło: Gimnazjum nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x