Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pianiści z Mławy na I Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym „Skambioji pjesė-2017″


24 marca 2017 r. odbył się w Ariogali malutkim miasteczku na Litwie, I Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Skambioji pjesė-2017″, gdzie ma siedzibę Filia Szkoły Sztuki (odpowiednik szkoły muzycznej w Polsce) z Rasieniai. Rasieniai zaś, to miasto partnerskie Mławy. W festiwalu wzięli udział uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie.


Jesienią ubiegłego roku uczniowie ze szkół w Rasieniai i Ariogali odwiedzali Mławę i mławską szkołę muzyczną. Zostało  podpisane porozumienie o współpracy i wymianie kulturalnej pomiędzy szkołami artystycznymi.

W festiwalu brali udział uczestnicy ze szkół na Litwie, Łotwie, Estonii i Polski. Jest to przedsięwzięcie, które jako festiwal nie jest związane z nagrodami i zdobytymi miejscami. Daje możliwość prezentacji dla młodych (od 12 do 16 lat) pianistów.

W festiwalu brali udział uczniowie z PSM w Mławie: Amelia Dzięgielewska, Izabela Miłoszewska i Kamil Sobociński. Na słuchaczach zrobili bardzo dobre wrażenie – swymi występami solo i w duecie zdobyli bodajże najbardziej gromkie i najdłuższe oklaski. Miała też miejsce prezentacja multimedialna szkoły muzycznej i jej osiągnięć. Także to wzbudziło duże zainteresowanie u słuchaczy uczestniczących w festiwalu i prawdziwy podziw, gdy przedstawiane były osiągnięcia różnych absolwentów szkoły z Mławy.

Innym bardzo miłym akcentem było wręczenie dla organizatorów festiwalu specjalnie na tą okazję skomponowanego utworu – kompozytora Artura Żuchowskiego – nauczyciela PSM w Mławie.

Za przygotowanie uczestników odpowiadali: Robert Gorgoń, Ireneusz Wereda, a aranżacji muzycznej części repertuaru festiwalowego prezentowanego przez mławskich uczestników dokonał Dariusz Dzięgielewski.

http://www.manoraseiniai.lt/naujiena/tarptautinis-festivalis-ariogaloje – relacja z festiwalu na litewskiej stronie internetowej

Na grupowym zdjęciu od lewej:

Kamil Sobociński, Artur Żuchowski, Amelia Dzięgielewska, Robert Gorgoń, Izabela Miłoszewska, Wilhelm Taraszkiewicz.

opr. Wilhelm Taraszkiewicz, dyrektor PSM

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x