Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zgubiłeś pieniądze, portfel, może klucze i telefon? Sprawdź czy są w starostwie


fot. ilustracyjne


Wykaz depozytów- czyli rzeczy odnalezionych i oddanych w depozyt do mławskiego starostwa liczy kilkanaście pozycji. Większość ze znalezionych przedmiotów trafiła tu za przyczyną lub pośrednictwem policji. Czegóż tam wśród znalezisk nie ma?

Zwykle gubimy klucze od domu bądź innych pomieszczeń. W depozycie jest ich trzy pary. Jest też  klucz do samochodu z pilotem. Wśród rzeczy zagubionych nie mogło też zabraknąć portfela. Ten w starostwie jest z pieniędzmi i inna zawartością. Kolejną pozycją są telefony komórkowe. Tych w depozycie spoczywa cztery. Na swojego właściciela czeka też pewna kwota pieniędzy. Jest też wózek dziecięcy z kocykiem, plecakiem i zabawkami.

Starostwo przypomina, że zgodnie z art. 187 § 1 Kodeksu cywilnego rzecz znaleziona, która nie zostanie przez osobę uprawnioną odebrana w ciągu roku od dnia doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania – w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, staje się własnością znalazcy, jeżeli uczynił on zadość swoim obowiązkom. Jeżeli jednak rzecz została oddana staroście, znalazca staje się jej właścicielem, jeżeli rzecz odebrał w wyznaczonym przez starostę terminie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pechowiec
pechowiec
4 lata temu

a co jesli to ja zgubiłem te pieniądze już jakiś kawałek czasu pilismy miałem sporo banknotów i szlajalismy sie po mławie wpadamy do mac jack na kebab czy cus a tu niema pliczka kilku set zł jak nie ponad tyś poszło długo sie nie pogodziłem ze strato pomocy nawet nie pamietam kwoty bo było ostro a lubie miec za co tańczyc

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x