Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W powiecie mławskim strajkowało osiem szkół


31 marca to dzień ogólnopolskiego protestu w szkołach, zapowiadany przez związkowców zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego. W powiecie mławskim spośród 42 placówek oświatowych w referendum strajkowym 16 opowiedziało się za podjęciem protestu. Wczoraj do strajku ostatecznie przystąpiło osiem placówek.

KSP Mława nabór

Nauczyciele prowadzili protest w dwóch mławskich placówkach –  Gimnazjum nr 2 i Zespole Placówek Oświatowych nr 2. W powiecie strajkowały Gimnazjum w Dzierzgowie, Zespół Szkół w Szydłowie, Zespół Szkół w Radzanowie, szkoły podstawowe w Miączynie Małym,  Nosarzewie Borowym i Dębsku.

– Akcja przebiegła spokojnie, bez incydentów. Do strajkujących placówek na ogół nie przyszły dzieci. Wyjątkiem był Zespół Placówek Oświatowych nr 2 gdzie przyszła dwójka dzieci oraz kilkanaścioro przedszkolaków. Tym dzieciom dyrekcja zapewniła opiekę – mówi Wiesława Falkiewicz, prezes mławskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "W powiecie mławskim strajkowało osiem szkół"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Edu
Gość

8 szkół na 42 ! Myślę że nie warto zadawać sobie trudu aby to skomentować

ażeszty
Gość

może nareszcie ktoś w imię społecznej sprawiedliwości zlikwiduje te karty nauczyciela 13,14, płatne urlopy zdrowotne dodatki i sratki dla uprzywilejowanych grup.= głównie urzędników i nauczycieli

Anonimowo
Gość

Zawsze możesz zostać nauczycielem, albo twoje dzieci. Skoro mają tak dobrze. Społeczna sprawiedliwość była za komuny i po rewolucji październikowej, jeśli wiesz o czym piszę.

L.P.
Gość

Jak się nie podoba praca w oświacie to Wipaszu są wolne etaty.

wpDiscuz