Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Świecąca fontanna w mławskim parku. Wandalizm czy performance ?


fot. nadesłane


Doskonale znana mieszkańcom miasta figura mitycznej Muławy stojąca w fontannie, wieczorem i nocą świeci wyraźnym fosforyzującym blaskiem. To pochodzący z piątku wieczór sygnał od naszych czytelników. Na załączonym zdjęciu widać wyraźnie charakterystyczną, żółtawą poświatę wokół figury. Efekt taki uwidacznia się  jedynie na centralnej figurze fontanny. Może to być skutek pomalowania jej specjalną przeźroczystą farbą fluorescencyjną.

O podobnych do tego przypadku działaniach jako swoistym performance pisała już prasa dwa lata temu. Na poznańskiej Malcie  taką farbą pomalowano żywopłoty Explorer Parku tworząc efektowną kompozycję przestrzenną widoczną nocą. Z kolei w Warszawie anonimowi artyści pokolorowali rzeźbę – pomnik mieszkańca na Pradze – północ, używając jednak w tym przypadku farb barwiących. W obu przypadkach były to działania performance nieformalnej grupy artystów FullDrunkEnergy. W najbliższy poniedziałek specjaliści zbadają parkową figurę i być może wtedy dowiemy się, czy rzeczywiście jest ona pomalowana i jakiego rodzaju środkiem. Być może uda się też ustalić kto i z jakiego powodu pomalował figurę. Czy jest to po prostu akt wandalizmu, a może jakaś akcja performance?

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Radny
Radny
4 lata temu

Przez tę panne zieluno osialałem;)

poskramiaczabsurdów
poskramiaczabsurdów
4 lata temu

idę tam!!!

zelena
zelena
4 lata temu

Panna-fontanna zzieleniała na wiosnę 😉

kokonaczos
kokonaczos
4 lata temu

Jakieś powidoki.. to może i są, ale każdy widzi inaczej 😛 więc się nie spieram.

oko
oko
4 lata temu

Kurcze, jest chyba coś „na rzeczy” z tą fontanną, mnie też wczoraj wydawała się jakaś zmieniona jak przechodziłam.

oSa
oSa
4 lata temu

świecąca fontanna w parku? podoba mi się ten pomysł. takie są teraz trendy. A może świecąca i grająca np.na melodię łubudubu, łubudubu, niech nam żyje …

mławiak
mławiak
4 lata temu

nie artysta a glony

M.
M.
4 lata temu

Rzeczywiście jest coś dziwnego z tą fontanną, też to wczoraj wieczorem zauważyłam 🙂

norek
norek
4 lata temu
Reply to  M.

Bardziej widać, gdy się podświtli latarka

Jakasienka1
Jakasienka1
4 lata temu

Efekt działania owszem ale pomyslowego reda i bystrego grafika/graficzki w Lightroomie albo poczciwym Photoshopie

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Prima Aprilis 🙂

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x