Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Świecąca fontanna w mławskim parku. Wandalizm czy performance ?


fot. nadesłane

KSP Mława nabór

Doskonale znana mieszkańcom miasta figura mitycznej Muławy stojąca w fontannie, wieczorem i nocą świeci wyraźnym fosforyzującym blaskiem. To pochodzący z piątku wieczór sygnał od naszych czytelników. Na załączonym zdjęciu widać wyraźnie charakterystyczną, żółtawą poświatę wokół figury. Efekt taki uwidacznia się  jedynie na centralnej figurze fontanny. Może to być skutek pomalowania jej specjalną przeźroczystą farbą fluorescencyjną.

O podobnych do tego przypadku działaniach jako swoistym performance pisała już prasa dwa lata temu. Na poznańskiej Malcie  taką farbą pomalowano żywopłoty Explorer Parku tworząc efektowną kompozycję przestrzenną widoczną nocą. Z kolei w Warszawie anonimowi artyści pokolorowali rzeźbę – pomnik mieszkańca na Pradze – północ, używając jednak w tym przypadku farb barwiących. W obu przypadkach były to działania performance nieformalnej grupy artystów FullDrunkEnergy. W najbliższy poniedziałek specjaliści zbadają parkową figurę i być może wtedy dowiemy się, czy rzeczywiście jest ona pomalowana i jakiego rodzaju środkiem. Być może uda się też ustalić kto i z jakiego powodu pomalował figurę. Czy jest to po prostu akt wandalizmu, a może jakaś akcja performance?

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Świecąca fontanna w mławskim parku. Wandalizm czy performance ?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Radny
Gość

Przez tę panne zieluno osialałem;)

poskramiaczabsurdów
Gość

idę tam!!!

zelena
Gość

Panna-fontanna zzieleniała na wiosnę 😉

kokonaczos
Gość

Jakieś powidoki.. to może i są, ale każdy widzi inaczej 😛 więc się nie spieram.

oko
Gość

Kurcze, jest chyba coś „na rzeczy” z tą fontanną, mnie też wczoraj wydawała się jakaś zmieniona jak przechodziłam.

wpDiscuz