Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trzeba powiadomić policję. Uwaga wojenne niewybuchy


Minęło już ponad siedemdziesiąt lat od zakończenia działań wojennych II wojny światowej, a mimo to nadal jeszcze znajdujemy w ziemi niebezpieczne jej pozostałości. Dzieje się tak najczęściej podczas prac budowlanych lub polowych. Obecnie trwa sezon prac polowych i w ostatnim czasie na terenie powiatu mławskiego aż trzykrotnie konieczna była interwencja saperów.


– Znaleziska te odkryto na terenie gmin Strzegowo i Dzierzgowo. Ostatnie zgłoszenie z 27 marca dotyczy miejscowości Cegielnia Lewicka.  Pocisk został zabezpieczony przez patrol pirotechniczny jednostki wojskowej. Należy pamiętać, że takie znaleziska mogą być nadal niebezpieczne, dlatego nie wolno ich przenosić ani  ruszać. Trzeba natychmiast powiadomić policję i poczekać do przyjazdu patrolu. Za każdym razem policja, która zabezpiecza miejsce znaleziska, przekazuje niewybuch patrolowi saperskiemu jednostki wojskowej informuje asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x