Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kto jest ojcem sukcesu i czy firma LG planuje reorganizację?


O przypadkach rozwiązywania umów o pracę z pracownikami LG i niepokoju w tym środowisku, czy nie dojdzie do reorganizacji w LG Electronics mówił na ostatniej sesji rady miasta radny Michał Pol. Zaapelował do władz miasta o zorganizowanie spotkania z nowym prezesem i rozmowę o planach firmy. Przy tej okazji wywiązała się dyskusja, czyją zasługą jest decyzja o przeniesieniu produkcji telewizorów z Kobierzyc do Mławy.

KSP Mława nabór

Wniosek o organizację spotkania z prezesem LG radny Pol złożył w jednym z ostatnich punktów sesji rady miasta w dniu 28 marca.

– Chciałbym zabrać głos w sprawie bliskiego mi środowiska pracowników firmy LG Electronics Mława. Wśród osób tam zatrudnionych przeważa niepokój, niepewność i strach o swoje miejsca pracy. W ostatnim czasie doszło do kilku przypadków rozwiązania umów o pracę. Spekuluje się o możliwej reorganizacji w firmie LG – mówił radny Michał Pol.

Podkreślił wagę i znaczenie zakładu, jako największego pracodawcy na naszym terenie. Przypomniał, że od stycznia mławską fabryką LG kieruje nowy prezes. W związku z tym może warto byłoby zorganizować spotkanie, poświęcone omówieniu planów firmy.

– Może jakieś plany zdradzi nam, może mediacje trzeba podjąć z panem prezesem, żeby się dowiedzieć, jak on planuje tutaj to zorganizować i jaki ma cel tutaj, czy będzie się ta firma w Mławie rozwijała. Spotkanie takie pozwoli na pewno dowiedzieć się czegoś więcej o planach firmy na najbliższą przyszłość – dodał radny.

Do pomysłu radnego krytycznie odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski. Stwierdził, że rozmowa na te tematy jest niezręczna  i dotyczy wewnętrznych spraw firmy. Przypomniał ostatnią konsolidację produkcji telewizorów dokonaną  w LG, podkreślając swój osobisty udział na etapie podejmowania tej decyzji.

– Jest niezwykle niezręcznie burmistrzowi rozmawiać na tego typu tematy, o jakie wnioskuje pan radny.  Jest bardzo niezręcznie. Może być bardzo różna reakcja ze strony pana prezesa. Może być krótkie – to nie są pana sprawy i  proszę ze mną nie rozmawiać na ten temat – mówił burmistrz Sławomir Kowalewski.

– W ubiegłym roku przy moim wielkim osobistym zaangażowaniu, ale i osób, które nas wspierały doszło do konsolidacji firmy LG.  W tamtym roku były jeszcze dwie fabryki LG produkujące telewizory w naszym kraju. Została decyzja podjęta zarządu LG, ale nie tu w Mławie ale w Seulu, że konsolidacja i lokalizacja w Mławie – dodał burmistrz.

Burmistrz Kowalewski poinformował o toczących się obecnie przy udziale starosty rozmowach z mławskim zarządem LG w sprawie wniosku firmy o przebudowanie odcinka drogi od ulicy abpa Nowowiejskiego do ulicy Instalatorów oraz wybudowanie parkingów od ulicy Działdowskiej w stronę ulicy LG.

– Bardzo delikatnie obchodzimy się z tą firmą, ja i moi poprzednicy od wielu lat, żeby nie urazić tych ludzi a wręcz im pomóc. Od 2007 roku kilkadziesiąt milionów zostało zainwestowane w przebudowę infrastruktury. Koreańczycy pytają o kolejne inwestycje, o zachodnią obwodnicę miasta Mława, drogę S7 – mówił burmistrz.

–  Rozmowa to nie przesłuchanie, to dialog, to mówienie o problemach i wspólnym ich rozwiązywaniu – podtrzymał swój wniosek radny Pol.

Odniósł się też do okoliczności podjęcia decyzji o przeniesieniu produkcji telewizorów do Mławy.

– Przeniesienie fabryki LG z Kobierzyc to także zasługa obecnego wicepremiera Mateusza Morawieckiego i poseł z naszej ziemi Anny Cicholskiej – dodał Michał Pol.

W zakończeniu dyskusji na ten temat burmistrz Kowalewski przywołał zasługi byłego posła Mirosława Koźlakiewicza oraz postawił tezę, że prawdziwymi ojcami tego sukcesu są szeregowi pracownicy LG z Mławy. Rządowi wytknął, że do dziś nie odpowiedział na oficjalne pismo prezesa LG o pomoc.

– Pamiętam spotkanie u wicepremiera Morawieckiego, pamiętam sesję (rady miasta – red.) gdzie mówiłem też o roli poseł Cicholskiej. Ale pamiętam też sesję rady miasta, gdzie dziękowałem Mirosławowi Koźlakiewiczowi za to, że jeździł ze mną do ministerstw i do sejmu, że pisał interpelacje i różne wnioski, tak jak go naśladuje pani poseł Cicholska. Ojców sukcesu jest bardzo wielu.

– Spotkaliśmy się 19 kwietnia (2016 – red.)  z panem premierem Morawieckim. Po tym spotkaniu wiele miesięcy prośba skierowana przez prezesa LG pozostawała bez odpowiedzi. To się nie mieściło w głowie Koreańczykom, żeby nie otrzymali odpowiedzi na oficjalne pismo. Do dziś nie ma tej decyzji, a właściwie to jest negatywna.  To jest pomoc publiczna na szczeblu rządowym, gdyby to od nas zależało, to byśmy tej pomocy udzielili.  Tymi właściwymi ojcami sukcesu są pracownicy, którzy pracują na liniach produkcyjnych. Ja nie wystawiam piersi do orderu  – zakończył burmistrz Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

42 - liczba komentarzy w artykule "Kto jest ojcem sukcesu i czy firma LG planuje reorganizację?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
kolega2
Gość

Ludzie. PSY SĄ PO TO ŻEBY SZCZEKAC. Wszystkie instytucje po zmianach działają zdecydowanie lepiej. W każdym elemencie jest poprawa na lepsze.

Raksa
Gość

Do byłego działacza. Z brygadzisty, nie z teścia, nie z ojca, nie z podziękowania za pobudowanie domu, nie z podziękowania za rozprowadzenie sanitarki, nie z podziękowania za roboty przy domku letniskowym, nie z układów sąsiedzką-towarzysko-biznesowych. To niby jesteś zgorszony, że za wygranie wyborów ?

były działacz
Gość

TAk Pan Pool już jest dyrektorem z brygadzisty – tak właśnie działa państwo PIS. P. Krajewski , Markiewicz , P. Szlagor – PiS obstawia szybko i to są dopiero układziki !

Młody
Gość

Dokładnie ! W dodatku nie znają sie na tym co robią !!!!!

prawda
Gość

Wszystkie wymienione osoby to wybitni specjaliści w swoich branżach. Każda z instytucji w których pracują funkcjonuje o niebo lepiej niż poprzednio. Brawo dla zmian. Od 25 zamurowane stanowiska wreszcie zajmują osoby na to zaslugujace.

Kolega
Gość

Nie badz taki niesprawiedliwy. Michal Pol, jest mlodym czlowiekiem, ktory wyroznia sie lagodnym charakterem i troska o nasze miasto. Daj mu czas na wykazanie sie. Nie oceniaj go pochopnie oraz poprzez pryzmat przynaleznosci do formacji politycznej. Cieszy mnie to a takze innych, ze pyta sie o rzeczy wazne. Cieszy to,ze walczy o ludzi, a nie o cyfry na koncie.

Fan sukceu
Gość

Pytam się gdzie są inne firmy ? Kolejne inwestycje .Co robi miasto. Dalej w tym kierunku . spoczelo na laurach wipasz i Lg ? Kolejne wielkie firmy są porzadane .

PIOTR
Gość

Sławek jak tak lekką ręką chcesz pomagać finansowo ,to jest pomic publiczna z moich podatków ,tej korporacji która by z własnych pieniedzy milogla kupic całe to miasto. To sam z własnych pieniedzy od moich podatków ktore płace na mij kraj i miasto . WARA NIEZGADZAM SIĘ

wpDiscuz