Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zebranie osiedlowe to znakomita okazja żeby podyskutować o sprawach miasta


Plac rekreacyjny w parku, brak koszy na śmieci, oddziaływanie przychodni powstającej na osiedlu Sienkiewicza  na otoczenie, bezpieczeństwo na osiedlu, dokarmianie gołębi i zwierząt, a nawet problemy  z bankiem czy ulicą Misia Puchatka – to ważniejsze sprawy z tych podnoszonych przez mieszkańców podczas wczorajszego zebrania osiedla nr 14 „Zawkrze”. Do wszystkich odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski. Najwięcej jednak czasu burmistrz poświęcił krytyce obecnego rządu szczególnie w kwestii wprowadzenia – zapowiadanej na razie jedynie w mediach – dwukadencyjności w samorządach.


Wczorajsze zebranie osiedlowe osiedla nr 14  „Zawkrze” nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem mieszkańców, choć w gotowości do wysłuchania ich wniosków czy problemów pozostawały władze miasta łącznie z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim.

– Cieszę się, że państwo znaleźliście czas. Zebranie osiedlowe to znakomita okazja żeby podyskutować o sprawach miasta – mówił na początku do zebranych burmistrz.

Potem odpowiadał na zadawane przez mieszkańców pytania, odnosił się do zgłaszanych wniosków. W niektórych sprawach, takich jak potrzeba reagowania straży miejskiej na sytuacje związane z naruszaniem przepisów porządkowych np. przy spożywaniu alkoholu, czy dokarmianiu gołębi i innych zwierząt deklarował podjęcie szybkich działań. W innych, takich jak zgłaszana budowa ulicy osiedlowej czy Spółdzielczej apelował o cierpliwość. W odpowiedzi na zapytanie jednej z mieszkanek o plac rekreacyjny na terenie parku, zadeklarował wolę ostatecznego zakończenia rewitalizacji parku miejskiego. Według zamierzeń urzędu miasta już rozpoczęła się przebudowa budynku „popówki”, która zakończy się w przyszłym roku. Wtedy też ma powstać w tej części parku plac zabaw i rekreacji.  Przy tej okazji zdementował nieprawdziwe informacje, że przy remontowanym budynku w parku ma powstać parking dla samochodów. Burmistrz Kowalewski odniósł się nawet do zgłoszonych przez mieszkańców spraw nie leżących w gestii urzędu miasta. Zobowiązał się do zbadania kwestii warunków  uzyskania pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania budynku, w którym powstaje przychodnia medyczna, mieszkańcowi zgłaszającemu problem z obsługą bankową doradził zmianę banku.

W końcowej części spotkania skrytykował m.in. zapowiadane w mediach plany rządowe związane z wprowadzeniem ograniczenia ilości kadencji, dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dementował, że w samorządach panują układy. Apelował do mieszkańców o reagowanie, myślenie i powątpiewanie w słuszność propozycji takiej czy innej władzy.

– Jeśli zapadnie taka decyzja o dwukadencyjności, to mam nadzieję, że z wszelkimi regułami i prawo nie będzie obowiązywało wstecz. Jeśli będzie, to jest to zamach na samorządy. To nie chodzi o mnie. Jeśli zapadnie taka decyzja, ja to uszanuję, bo chcę respektować prawo. Ale wobec prawa powinniśmy być równi. A pamiętajmy o tym, że niektórzy posłowie i senatorowie, przepraszam za określenie, zatęchli w tym sejmie i senacie. Są po 6 czy 7 kadencji – mówił burmistrz.

– Bezkrytyczne przyjmowanie tego, co jest proponowane przez władzę taką czy inną jest czymś niewłaściwym. Zachęcam, żebyście państwo myśleli, wątpili i reagowali – dodał na koniec Sławomir Kowalewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
55 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
4 lata temu

Pani radno goraca prośba niech pani zacznie sprzątać po swoim psie i nie urządza hucznych imprez podczas kturych leca wiaraki i meble przez okno

sąsiadka
sąsiadka
4 lata temu
Reply to  adam

brawo adam już dość latała jak ból po flakach przed wyborami a teraz ? wstyd!

przyjaciel
przyjaciel
4 lata temu

Pani radna jak zwykle pełna klasy i wdzieku nic dziwnego że burmistsz tak się uśmiecha

sąsiad
sąsiad
4 lata temu
Reply to  przyjaciel

fuj….

bumbum
bumbum
4 lata temu

Ludzie którzy popierają PIS głosowali na niego lecieli na piękne słówka! Teraz mogą zobaczyć kim na prawdę jest!

Marek
Marek
4 lata temu

Ja tez uważam, że ograniczenie kadencyjności, jeśli wejdzie, powinno dotyczyć wszystkich rządzących – radnych, posłów, senatorów także. Mam jednak nadzieję, że to tylko płonne marzenie PIS-u, bo Kowalewski udał się Mławie, jak nikt.

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  Marek

Kolego jestes z branży budowlanej, miejskich autobusów, oczyszczalni ścieków czy po prostu rodzina urzędnicza?

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

o Boziu co za zestaw kabaretowy?

Wojtek
Wojtek
4 lata temu

Już wystarczy tego byle rządzenia, pora wrócić do sprzedawania rowerów od czego ten pan zaczynał na ul. Wojtostwo.

ramzes
ramzes
4 lata temu

Co do kadencyjności to w jednym zgadzam się z Panem Burmistrzem. Kadencyjność powinna być również w parlamencie ale to nie znaczy że nie powinno jej być w samorządach. A tak a propo przestrzegania prawa.. Jak wygląda aktualnie sprawa pewnej Pani, pobierającej pensję na którą składają się wszyscy podatnicy w Mławie? Czy to nie ta Pani najpierw twierdziła, że wypiła alkohol i wsiadła za kółko a potem dostała olśnienia umysłu i przypomniało się, że jednak ktoś w perfidny sposób podmienił buteleczki a ona bidulka nie wyczuła innego smaku? Jak rozumiem, także i w tym przypadku „wszyscy powinni być równi wobec prawa”?

ask
ask
4 lata temu

Jeszcze zapłaczecie 🙂 Tak jest wybierzcie P. Retkowską ona wam wszystko zrobi jak chcecie. Tak jak PIS oczy wam zalał 500+ a co robi np.z tv publiczną? ciemnogród i zacofanie. Ludzie jesteście ślepi, tyle dobrego w Mławie w ostatnich latach a wam źle…

Idź już sobie
Idź już sobie
4 lata temu
Reply to  ask

Co ty tu smutki jakieś nam piszesz pis do kowala porównujesz. Bez przesady za posem nie muszę przepadać ale tych sztuczności mamy wszyscy dość

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  ask

Tyle – to znaczy ile?
bo nie widzę co takiego dobrego zrobił?
Pooddawał działki za bezcen biznesmenom, bo były ponoć ni w pięć, ni w dziewięć, ale dla biznesmenów były dość wartościowe.
Pamiętam… na początku swojej pierwszej kadencji zakupił plastikowe, pomarańczowe kosze uliczne na śmieci, już w tamtym momencie można było stwierdzić, że to niewypał, a teraz? – ile tych koszy jest jeszcze w mieście? – pewnie na palcach jednej reki można te pozostałości policzyć, a jaki one mają kolor? – trudne do określenia.
Pieniądze poszły w błoto.
Ech życie, człowiek w tym wieku co burmistrz, powinien umieć myśleć, a nie cieszyć się z towaru, który mu wciskają: ładnego koloru byle jakiej jakości.
Takich ciekawostek jest wiele a zmarnowanych NASZYCH pieniędzy jeszcze więcej.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  ask

Nigdy po tym Panu nie zapłaczę!!!
Kto zapłacze, to zapłacze ale nie przeciętny, myślący Kowalski

Zocha
Zocha
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Mrówa? To znowu ty…..

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Zocha

Zocha, ty wszędzie jakąś mrówę widzisz, to obsesja? czy cię coś opętało? może jesteś nieszczęśliwie zakochana, co? – inaczej nie umiem tego wytłumaczyć. Lecz się Zocha, tak będzie lepiej. 🙂

Zocha
Zocha
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Mrówa bez uników

Bracka
Bracka
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Mrówa skąńcz samodzielnie studia

Kotka
Kotka
4 lata temu
Reply to  Bracka

A Ty po takich błędach na pewno jesteś po studiach

Bracka
Bracka
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Kolejka czy ry się uspokoisz?

Kończ waść
Kończ waść
4 lata temu
Reply to  ask

Hahahahahahaha……

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  ask

to znaczy o jakie zacofanie chodzi ?

Sasiadka
Sasiadka
4 lata temu

Glucho wszedzie, ciemno wszedzie, Kowalewski wszedzie byl, Kowalewskiego juz nie bedzie! Come on Slawek !

Mława
Mława
4 lata temu

Jeśli burmistrz jest takim zwolennikiem przestrzegania prawa to co jeszcze robi p.dyrektor MDK przecież złamała prawo jadąc po alkocholu. Ale w Mlawie są równi i równiejsi.

Poważnie
Poważnie
4 lata temu

Brać się za robotę, koniec sielanki. PiS czy nie PiS ale wam mówimy dość leżenia. Ręce na stół.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Jakby człowiek zachowywał się jak mucha to wielokadencyjność i długotrwałe obejmowanie danego stołka byłoiby dobre, bo nażarta mucha siedzi spokojnie już na ranie i nie obżera się na zapas, ale człowiek nie jest mucha i w miarę jedzenia apetyt mu rośnie, a więc skrócenie czasu zajmowanego stołka przez jedną osobę jest dobre, przez dwie kadencje i tak zdąży wystarczająco obrosnąć w piórka.

Gosciowa
Gosciowa
4 lata temu

Na poczatku, kiedy pan Kowalewski zostal burmistrzem, myslalam, ze jest to ekstra facet z wszystkimi zaletami z predyspozycjami do rzadzenia. Dzis z perspektywy czasu, oceniam tego pana negatywnie, biorac pod uwage jego zachowanie, zarzadzanie miastem i wiele innych. Zauwazylam, ze pan wlodarz tak czesto zmienia zdanie, jak ja swoje stringi co dzien. Wybaczcie mi za to ostatnie zdanie forumowicze, ale napisalam jak czuje.

Samanta
Samanta
4 lata temu

Pani z kiosku wróci do starego procederu.

Pecik
Pecik
4 lata temu
Reply to  Samanta

Farbowanie włosków nie pomoże…

Łukasz
Łukasz
4 lata temu

A ja na koniec dodam panie zły burmistrzu: myślę, cały czas w pana wątpię , reaguję- dlatego piszę.

Łukasz
Łukasz
4 lata temu

A fe, jaka chorągiewka ten Kowalewski. W grudniu na spotkaniu opłatkowym z PISem wszystko pasowało. Dzielenie się i składanie życzeń było jakie cacy, a dziś be? Wstyd i żenada. Gosciowa Twoje komentarze są jak najbardziej prawdziwe. Pozdrawiam

Gosciowa
Gosciowa
4 lata temu

Stolek ma 4 nogi, ktore PISowska ustawa wylamie. Upadek na tylek bedzie bolesny panie burmistrzu. Juz nie bedzie swiatla jupiterow, blasku fleszy, niekonczancych sie pogadanek, zlotych obietnic i pustych czynow.

sensej
sensej
4 lata temu

sławek coś cienko wygladasz i towarzystwo jakieś nie świeże i nie płacz na kadencyjność wujek arent wcisnie cie do novago

pytanie
pytanie
4 lata temu

ta blondyna to żona burmistrza ???

Observer
Observer
4 lata temu

Panie burmistrzu, czy uważa pan, że lud jest ciemny jak w średniowieczu i nie wie o tym, że w samorządach są układy?
Układ, który wylansował Pana to niby co? nie istnieje? – moim zdaniem zacieśnił się bardzo.
Bardzo dobrze, że będzie kadencyjność i nikt nie da rady przyrosnąć do tego wygodnego stołka, a Panu powrót do roweru bardzo się przyda, bo kondycja spadła przez te ostatnie 10 lat niemiłosiernie.

Wstrzemięźliwy
Wstrzemięźliwy
4 lata temu

Kadencyjność, zaproponowana w konwencji 2×5, to chyba dobry pomysł, bowiem takie „trwanie” przez ileś kadencji z rzędu jest mocno dyskusyjne. Natomiast co do zatrudniania „bliskich” – cóż przykład idzie z góry, bo nie kto inny, jak marszałek Karczewski powiedział słynne „oni muszą gdzieś pracować” (chodziło o członków rodzin parlamentarzystów PiS). Pamiętam, że na te słowa bardzo oburzył się P. Kukiz – zapowiadał, że będzie to sprawdzał, wyjaśniał i … na zapowiedziach się skończyło;)

bumbum
bumbum
4 lata temu

Zatrudnianie córek żon, synów, kochanek w spółkach miejskich, urzędach i instytucjach podległych miastu i powiatowi to nie zamach na samorządy? Nie dopuśćmy żeby i burmistrz zatęchł na 4,5,6 i 7 kadencję. Posłowie i senator z PIS właśnie mogli się przekonać że mają do czynienia z lewicowcem ukrytym pod płaszczykiem samorządowca. Dementował ze w samorzadach panują układy a to dobre!

Gosciowa
Gosciowa
4 lata temu

Retkowska out, inni out. I w mysl zasady: Niosl wilk razy kilka…”
Takie sa tego efekty.
Kwik, kwik…- wydawal z siebie nieludzkie dzwieki, ustawa oderwany od koryta niezniszczalny „burmistrz”.

Samanta
Samanta
4 lata temu

A kto ta pani co się ociera o kowalewskiego? Pierwszy raz ją widzę. Hahaha

oSa
oSa
4 lata temu

Bardzo niestosowny głos burmistrza. i dziwny. Niedawno to panią poseł z pis gotów był w du …, tzn rączkę pocałować a teraz jest już ona i cały pis be? Niech pan się nie martwi jednak. jak nie to to inne korytko się znajdzie. koledzy POmogą

Marek
Marek
4 lata temu

Kiełbasa przedwyborcza. Ach, jak oni martwią się o sprawy bieżące mieszkańców. Niedługo wybory samorządowe to trzeba ludziom oczy zamydlić. Nagle zebrania, gdzie Ci przewodniczący osiedli są całą swoją kadencję ?

Kamil
Kamil
4 lata temu
Reply to  Marek

A co ona robiła całą kadencję.Wstyd.

Radny
Radny
4 lata temu

Pora się pakować i na rower.

Hanna
Hanna
4 lata temu
Reply to  Radny

Radny, to Ci się udało. Dawno takiego trafnego komentarza nie słyszałam. HA HA HA , dobre.

Radny do radnego
Radny do radnego
4 lata temu
Reply to  Radny

A sekretarzyka za nawigacje i do rowu;)

Gosciowa
Gosciowa
4 lata temu

Burmistrzu! Zebrania osiedlowe, to nie zebrania i obrady w sejmie.
Pomylil Pan miejsca, czas i statusowe rozumienie zebran osiedlowych.

Kimura
Kimura
4 lata temu
Reply to  Gosciowa

Już mu micha pachnie

Kimura
Kimura
4 lata temu
Reply to  Gosciowa

Już wziął się zq pompowanie hahaha ludzi… a idzie czas rower odkurzać…

King Kong
King Kong
4 lata temu
Reply to  Gosciowa

Obstawia blondynę hahaha

...
...
4 lata temu

Kadencyjnosc i brak mozliwosci dalszego grabienia mienia publicznego, jako strach zaglada w oczy burmistrzow.

Janusz
Janusz
4 lata temu
Reply to  ...

Komentarze są grubiańskie i niestosowne, ale niestety takie mamy społeczeństwo w Polsce i w Mlawie- niestety. Proszę Państwa ja uważam że pomysł dwu kadencyjności to wielkie nieporozumienie, gdyż to społeczeństwo przecież wybiera włodarzy i żadna partia nie ma tu nic do powiedzenia. Jeśli ludzie uznają że dany kandydat już nie zasługuje na władzę , to go nie wybiorą . To jest sprawiedliwe. Ludzie potrafią racjonalnie wybierać. Wiadomo że pierwszą kadencję włodarz się uczy , a w drugiej myśli gdzie sobie znależdz pracę – tak jest. Ponadto dwu , kadencyjność jest tylko we Włoszech i Portugali, wiec gdzie my zmierzamy ? Ja mam tutaj na myśli samorządność w całej Polsce. Pozdrawiam i mam nadzieję że jednak rząd nie będzie ograniczał swobód obywatelskich bo właśnie przez to może przegrać następne wybory.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  Janusz

Taaak, ludzie potrafią racjonalnie wybierać 😀 .
Tatuś Rydzyk też się cieszy z tych racjonalnych ludzkich wyborów…

popis
popis
4 lata temu
Reply to  Think more

Oczywiście że jeśli PiS wprowadzi dwu kadencyjność to przegra wybory, a dlaczego -to proste .Większość popularnych prezydentów, burmistrzów znajdzie się w Sejmie ! To pewne !

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  popis

akurat
PIS przegra następne wybory, ale czy większość, a w tym nasz włodarz znajdzie się w sejmie? – wątpię.

zwolennik pPisu
zwolennik pPisu
4 lata temu
Reply to  Think more

Oczywiście przegra wybory w Sejmie , osiągnie lepszy wynik w gminach . Ale czy o to chodzi . Nie mam na myśli burmistrza Mlawy , mówię o całej Polsce . NP. Prezydenci Gdańsk , Wrocław , Sopot , Lublin i wiele innych. Przecież PiS rządzi tylko w podkarpackim !

55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x