Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zabili dla 20 zł. Dostali po 13 lat odsiadki


W Sądzie Okręgowym w Płocku zapadł wczoraj wyrok w sprawie skazujący sprawców zabójstwa 60 – letniego mężczyzny, dokonanego w Mławie na ulicy Żwirki w lipcu 2013 roku.


Płocki sąd po raz drugi wydaje wyrok w tej sprawie. Pierwszy bowiem, skazujący każdego ze sprawców zabójstwa na 15 lat więzienia, został w lipcu 2016 roku uchylony przez Sąd Apelacyjny w Łodzi, a sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.

Sąd Okręgowy w Płocku powtórne rozpatrzenie sprawy rozpoczął w sierpniu 2016 roku. W toczącym się procesie odbyło się dziewięć rozpraw, zakończonych wydaniem w dniu 29 marca 2017 r.wyroku skazującego.

Przypomnijmy okoliczności tragedii sprzed niemal czterech lat. 21 lipca 2013 r. sprawcy odwiedzili 60- letniego mieszkańca jednego z domów na ulicy Żwirki w Mławie. Zażądali od niego pieniędzy na zakup alkoholu. Gdy odmówił sprawcy wspólnie pobili go używając w tym celu – jak określił biegły – tępego, twardego i krawędzistego przedmiotu uderzając w głowę i kończyny górne. Na skutek doznanych obrażeń 60-letni mężczyzna poniósł śmierć. Ciało ofiary znalazł znajomy, który przyszedł go odwiedzić. Po około trzech miesiącach od przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Mławie zostali doprowadzeni z więzienia dwaj mężczyźni, na których policjanci znaleźli dowody obciążające w tej sprawie. W listopadzie 2013 r. usłyszeli zarzuty zabójstwa. Jeden ze sprawców zabójstwa to mieszkaniec naszego powiatu, drugi jest spoza, natomiast przebywał wtedy na terenie Mławy.

– Zabójstwa dokonali w związku z rozbojem, którego dopuścili się w ten sposób, że używając wobec pokrzywdzonego przemocy polegającej na podjęciu opisanych wyżej działań, zabrali w celu przywłaszczenia posiadane przez niego pieniądze w kwocie 20 złotych podaje  Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

– Jest to jest przestępstwo z art. 148 § 2 pkt 2 k.k. w zb. z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. i za to na podstawie tych przepisów każdego z oskarżonych skazuje, zaś na podstawie art. 148 § 2 pkt 2 k.k. w zw. z art. 11 § 3 k.k. wymierza każdemu z nich karę 13 (trzynastu) lat pozbawienia wolności  – podaje dalej rzecznik SO w Płocku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
torki
torki
5 lata temu

za zabicie człowieka to nie dożywocie bo poco takich jeszcze utrzymywać i dawać im dach nad głowa ale na Sybir niech tam cierpią bo już z takich nie będzie ludzi

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x