Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Leprekuny, trójlistna koniczyna i św. Patryk w Gimnazjum nr 1


Co roku , 17 marca, zarówno  całą Europę, Stany Zjednoczone, jak i nasze gimnazjum ogarnia zielone szaleństwo.  W dniu, w którym największe rzeki Europy  i Ameryki barwione są na zielono, uczniowie klas pierwszych mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Irlandii i jej patrona – św. Patryka.

KSP Mława nabór

Gdy przedstawiciele poszczególnych klas zmagali się z pytaniami konkursowymi, klasa 2c przybliżyła wszystkim postać św. Patryka, tradycje, legendy i filozofię Szmaragdowej Wyspy.  Swój występ uatrakcyjniła pokazami tanecznymi oraz śpiewem.

Uczestnicy konkursu, wykazali się dużą wiedzą na temat Irlandii i jej patrona. Zgromadzona publiczność natomiast mogła się dowiedzieć nie tylko co to jest IRA i co symbolizuje trójlistna koniczyna, ale również ile litrów piwa wypija statystyczny Irlandczyk i pod jaką skałą całują się mieszkańcy i turyści przybywający do kraju, gdzie na końcu tęczy czeka na nich garnek złota.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz