Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Leprekuny, trójlistna koniczyna i św. Patryk w Gimnazjum nr 1


Co roku , 17 marca, zarówno  całą Europę, Stany Zjednoczone, jak i nasze gimnazjum ogarnia zielone szaleństwo.  W dniu, w którym największe rzeki Europy  i Ameryki barwione są na zielono, uczniowie klas pierwszych mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Irlandii i jej patrona – św. Patryka.


Gdy przedstawiciele poszczególnych klas zmagali się z pytaniami konkursowymi, klasa 2c przybliżyła wszystkim postać św. Patryka, tradycje, legendy i filozofię Szmaragdowej Wyspy.  Swój występ uatrakcyjniła pokazami tanecznymi oraz śpiewem.

Uczestnicy konkursu, wykazali się dużą wiedzą na temat Irlandii i jej patrona. Zgromadzona publiczność natomiast mogła się dowiedzieć nie tylko co to jest IRA i co symbolizuje trójlistna koniczyna, ale również ile litrów piwa wypija statystyczny Irlandczyk i pod jaką skałą całują się mieszkańcy i turyści przybywający do kraju, gdzie na końcu tęczy czeka na nich garnek złota.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x