Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zwrot akcyzy za paliwo do końca kwietnia


fot. pixabay.com


Nieco ponad 15 000 zł otrzymają w sumie zamieszkali na terenie gminy miejskiej Mława producenci rolni, którzy w lutym br. wnioskowali o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej są przyjmowane dwa razy w roku. Po pierwszym z tegorocznych naborów – lutowym – Burmistrz Miasta Mława wystąpił do Wojewody Mazowieckiego z wnioskiem o przekazanie gminie dotacji celowej (miał na to czas do 18 marca). Po wydaniu decyzji o wysokości zwrotu podatku akcyzowego, pieniądze będą wypłacane producentom rolnym do końca kwietnia.

Drugi nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego zostanie przeprowadzony w sierpniu. Po jego zakończeniu, do 18 września burmistrz wystąpi z wnioskiem do wojewody o przyznanie dotacji, a do końca miesiąca wyda decyzje o wysokości zwrotu podatku. Pieniądze trafią na konta producentów rolnych do końca października.

Przypominamy, że o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej mogą się ubiegać producenci rolni (osoby posiadające co najmniej 1 hektar fizyczny albo 1 hektar przeliczeniowy gruntów rolnych). Ci zamieszkali na terenie gminy Mława składają wnioski z dołączonymi fakturami VAT za zakup paliwa w tutejszym urzędzie miasta.

Zgodnie z procedurą i warunkami określonymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, „kwotę zwrotu podatku akcyzowego ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego do produkcji rolnej, wynikającej z faktur VAT oraz stawki zwrotu do 1 litra określonej w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2017 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1934), z tym, że kwota zwrotu podatku nie może być wyższa niż kwota stanowiąca iloczyn stawki zwrotu na 1 litr oleju napędowego (1,00 zł/l), liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, wskazanej w ewidencji gruntów i budynków jako użytki rolne według stanu na dzień 1 lutego danego roku. Przy ustalaniu ww. limitu nie uwzględnia się gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej oraz gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej innej niż działalność rolnicza w rozumieniu przepisów o podatku rolnym”.

źródło: KN / UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x