Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Pieszy na przejściu kontra autobus


Podając co tydzień komunikaty o weekendowych działaniach policji, praktycznie zawsze pojawia się w nich informacja o nieprawidłowych i niebezpiecznych zachowaniach kierowców względem pieszych, ale również pieszych wobec kierowców. Tym razem opisujemy nadesłane przez czytelnika z Mławy zdarzenie z udziałem autobusu.


 – W dniu 17-02-2017 r o godz. 13:30 przechodząc przez przejście na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej i Tuwima zostaliśmy otrąbieni i o mały włos nie przejechani (szedłem razem z żoną) przez autobus z oznaczeniami Mobilis. Zajście to miało miejsce jak już byliśmy po stronie zejścia z ulicy więc kierowca miał dużo czasu aby przynajmniej zdjąć nogę z gazu i nawet nie musiał hamować, ale o wiele łatwiej było mu trąbić na starszych ludzi i pogonić ich ze skrzyżowania. Prawdopodobnie jest to nie pierwszy przypadek takiego zachowania kierowców zatrudnionych w firmie Mobilis. Opisałem tę sytuację i wysłałem do dyspozytora, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Ta firma widocznie nawet nie zna słowa przepraszam – pisze do redakcji nasz czytelnik.

Podejmując próbę wyjaśnienia tego zdarzenia zwróciliśmy się z opisem zaistniałej sytuacji do rzecznika prasowego Grupy Mobilis, ten z kolei przesłał interwencję do rozpoznania w mławskim oddziale Mobilis. Z odpowiedzi udzielonej przez przewoźnika wynika, że takie zgłoszenie od czytelnika nie zostało w Mławie odnotowane. W całej tej sprawie pada jednak słowo przepraszam.

 – Dziękujemy za powiadomienie o zaistniałej sytuacji. Jednocześnie pragniemy przeprosić Pieszych, którzy zgłosili Państwu wspomniane zdarzenie, za zachowanie Kierowcy. Niestety w tej chwili nie jesteśmy w stanie zweryfikować dokładnie zaistniałej sytuacji. Nasz dział kontroli ani dyspozytorzy nie odnotowali wspomnianego zdarzenia, stąd niezwykle trudno jest nam obecnie ustalić jego rzeczywisty przebieg. Uprzejmie prosimy Państwa Redakcję o przekazanie ww. wiadomości i przeprosin Czytelnikowi, który zgłosił do Państwa wspomniany incydent. Bardzo nam przykro, że taka sytuacja miała lub mogła mieć miejsce, za co raz jeszcze bardzo przepraszamy – odpowiada Paweł Natkowski  Prezes PKS w Mławie SA  za pośrednictwem Biura Prasowego Mobilis Group.

Przy tej okazji Biuro Prasowe Mobilis Goup informuje, że w firmie zwraca się uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców, jak też szkoli się ich w zakresie odpowiednich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych.

– Jednocześnie uprzejmie informujemy, że wszyscy Kierowcy Mobilis Group, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem i wewnętrznym regulaminem przewozów, są bezwzględnie zobowiązani do przestrzegania wymogów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Są również zobligowani do właściwego zachowania względem wszystkich uczestników ruchu, w tym zwłaszcza Pieszych przechodzących przez ulicę, którzy powinni być traktowani w sposób uprzywilejowany w przypadku korzystania z przejścia dla Pieszych. W Mobilis Group obowiązuje zasada „zero tolerancji” dla wszelkich ewentualnych zachowań, które zagrażają bezpieczeństwu innych osób.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że kierowcy Mobilis Group są regularnie informowani o standardach właściwego zachowania się względem innych uczestników ruchu i Pieszych, w trakcie spotkań i szkoleń wewnętrznych. Ze swojej strony włączamy się również w kampanie promujące właściwe zachowania w komunikacji miejskiej i transporcie publicznym – informuje Barbara Matusik z Biura Prasowego Mobilis Group.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przechodzień
Przechodzień
5 lata temu

Proponuję przeczytać artykuł ze zrozumieniem i nie wypisywać głupot. Nie jest przjemnie czytać, źe jak się jest przechodniem to juź święta krowa pewnie w miemaniu takich kierowców jak ten w artykule.

Kierowca_i_pieszy
Kierowca_i_pieszy
5 lata temu
Reply to  Przechodzień

Szanowny Panie/ Pani Przechodzień. Przeczytałam artykuł ze zrozumieniem dla Pana/Pani wiadomości. Nie twierdzę, że wszyscy piesi to przysłowiowe „święte krowy”. Wiem, co jest przekazane w artykule powyżej, jednak pomimo to pozwoliłam sobie wyrazić swoją opinię. Widzę co się dzieje dookoła. Duża część pieszych zwyczajnie nie rozgląda się przy przejściu tylko „z marszu” włazi na drogę. Chodzi mi o to, że nie można ufać ze na pewno dane auto(kierowca) zdąży wyhamować. Nie chciałam tutaj urazić Państwa z artykułu, więc proszę też o przeczytanie moich komentarzy ze zrozumieniem a nie obruszaniem się. Jestem kierowcą a także pieszym. Jako kierowca zawsze przepuszczam pieszych, gdy widzę że czeka na przejście. Jako pieszy zawsze się rozglądam czy na pewno nic nie jedzie, a jeśli jedzie to zwyczajnie czekam. Czy to tak wiele? Nie sądzę.

Observer
Observer
5 lata temu

Masz rację.
Jestem tylko pieszym i widzę tak kulturę pieszych jak i kierowców i niestety, ale oceniam iż kierowcy w tej chwili ogólnie rzecz biorąc są bardziej kulturalni niż piesi.
Niestety, niejednokrotnie zatrzymuję się przed przejściem dla pieszych żeby się rozejrzeć, a w tym czasie mija mnie inny pieszy/a i włazi jak ta przysłowiowa święta krowa na jezdnię, co mnie też oburza, bo jak tak tak można. Pół biedy jak jezdnia jest sucha, gorzej jak jest mokra i śliska, a jeszcze gorzej jak do skrzyżowania dojeżdża jakiś ciężki pojazd, np TIR.
Owszem zdarza się, że ten kierowca z lewej mnie przepuszcza zatrzymując się, a ten z prawej przejeżdża mi tuż przed nosem, ale to są sporadyczne przypadki.

Kierowca_i_pieszy
Kierowca_i_pieszy
5 lata temu
Reply to  Observer

Zgadzam się w 100%. Pozdrawiam 🙂

toja
toja
5 lata temu

Przecież w skardze jest podana godzina i miejsce zdarzenia więc dyrekcja powinna wiedzieć którego kierowcy to dotyczy.

Observer
Observer
5 lata temu
Reply to  toja

Niekoniecznie, kierowca mógł być w domu na obiadku, bo jakie autobusy z oznaczeniem „Mobilis” mają trasę przez ul. Szpitalną?

Andrzej
Andrzej
5 lata temu

W Mławie ludzie najpierw dają krok na pasy dopiero patrzą czy coś jedzie. Pieszy jest zobowiązany upewnić się czy nic nie jedzie ! W szkołach już nie uczą „lewa-prawa-lewa” ?

Kierowca_i_pieszy
Kierowca_i_pieszy
5 lata temu
Reply to  Andrzej

Chyba niestety nie.

Kierowca_i_pieszy
Kierowca_i_pieszy
5 lata temu

Piesi też łażą jak święte krowy. Może w przypadku państwa z artykułu było inaczej… Jednakże widzę co się dzieje. Często jest tak, że ludzie bez zastanowienia – bez rozejrzenia się – wchodzą pod samochód. Rozumiem „pieszy ma pierwszeństwo” – ale czasem wypadałoby się rozejrzeć, zachować odrobinę zdrowego rozsądku i nie ufać ślepo, że nadjeżdżające auto da radę wyhamować.

Observer
Observer
5 lata temu

Odnośnie tego co napisałeś, masz rację, więcej jest kulturalnych kierowców (ale nie wszyscy) niż kulturalnych pieszych. Te czasy kiedy w Mławie kierowcy nie przepuszczali pieszych na przejściach dawno minęły.
Tylko nie uogólniajmy, bo nie wszyscy piesi tak się zachowują jak krowy na pastwisku.
Zaś kierowcy Mobilisu byli i są chamscy (także nie wszyscy). Wystarczy popatrzeć jak się zachowują wjeżdżając na skrzyżowanie Padlewskiego – Żwirki.

Kierowca_i_pieszy
Kierowca_i_pieszy
5 lata temu
Reply to  Observer

Ja nie chcę tutaj nikogo urazić ani uogolniac. Jednakże widzę niestety co się dzieje.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Kierowcy Mobilis Group tak kobiety jak i mężczyźni, nie umieją prawidłowo prowadzić autobusów:

Autobus, drodzy kierowcy, to nie to samo co ciężarówka. Autobusem przewozicie LUDZI, a nie buraki czy ziemniaki, które mogą się obijać!!!

Kierowcy nie potrafią jeździć płynnie, hamują i ruszają gwałtownie (przy zwalnianiu stosowany jest tylko hamulec, rusza się również gwałtownie – a autobus to nie auto wyścigowe), wszelkie skręty czy wyprzedzenia też nie są zbyt łagodne. Pasażerowie, szczególnie miejskiej komunikacji, są narażeni na liczne sińce powstałe w wyniku nieumiejętnej jazdy kierowców.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x