Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na sygnalizację świetlną na ulicy Studzieniec jeszcze poczekamy


Budowa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu to jeden z postulatów przede wszystkim mieszkańców ulicy Studzieniec i dalszych – Krajewo, Piekiełko, którzy codziennie jadąc w stronę centrum miasta przecinać muszą bardzo ruchliwą aleję Marszałkowską. Postulat ten pojawiał się też często na zebraniach osiedlowych. Pierwszy przetarg na budowę sygnalizacji miasto jednak unieważniło. Dlaczego?


Pierwotnie urząd miasta planował, aby sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu powstała do końca maja br. W tym celu ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania oraz konkurs na pełnienie nadzoru inwestorskiego. W przypadku konkursu wpłynęła tylko jedna oferta i wybrana została mławska firma, która nadzór inwestorski będzie sprawować.

Gorzej poszło urzędowi miasta przy rozstrzygnięciu przetargu na samą budowę sygnalizacji świetlnej. W zaplanowanym terminie, a więc do 22 lutego 2017 wpłynęło 6 ofert. Najtańsza z nich, ciechanowskiej firmy opiewała na kwotę 169 990 zł, najdroższa z Olsztyna była na kwotę 305 901 zł. Po analizie ofert zamawiający uznał, że oferta firmy  z Ciechanowa nie odpowiada kryteriom opisu zamówienia i w efekcie ją odrzucił. Za najtańszą spośród prawidłowo złożonych uznał ofertę firmy MB7 z Otwocka, która za wykonanie zadania zaproponowała kwotę 258 939,60 zł. Kłopot jednak w tym, że w budżecie miasta zaplanowano na to zadanie środki w wys. 200 000 zł. W takiej sytuacji miasto mogło przyjąć ofertę i zwiększyć budżet zadania, tak jak stało się w przypadku wyboru oferty na przebudowę ulicy Górnej, lub przetarg unieważnić. I tak właśnie stało się w tym przypadku. Postępowanie 20 marca 2017 zostało unieważnione. W uzasadnieniu decyzji czytamy, że zamawiający w ramach budżetu jakim dysponuje, nie znalazł środków finansowych jakie mógłby przesunąć na zwiększenie wydatków na to zadanie.

Ponieważ budowa sygnalizacji świetlnej wpisana jest do budżetu miasta, taka decyzja miasta oznacza jedynie, że sygnalizacja na pewno nie powstanie w terminie do końca maja. Najprawdopodobniej urząd przeznaczy dodatkowe środki na to zadanie przy zapowiadanym przez burmistrza podziale tzw. „nadwyżki budżetowej” z roku 2016.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
4 lata temu

Po pierwsze ruch tirów na Aleji Marszałkowskiej zgodnie z zapowiedziami z czasu rozpoczęcia budowy miał być niedozwolony. Coś w tym jest a świadczy o tym oznakowanie informacyjne przy wjazdach na tę drogę. administrator drogi z uporem maniaka uchyla się od ustawienia znaków zakazu wskazanych na znakach informacyjnych. Warto byłoby zajrzeć do decyzji środowiskowej w dokumentacji. Ponadto Studzieniec wedle obietnic władz miał pozostać drogą główną. Rondo tak można było o nim myśleć na etapie projektu zwłaszcza mając do dyspozycji spory teren na wysokości skrzyżowania z Cmentarną a teraz dołożenie 50-60 tysięcy do budowy sygnalizacji to chyba niewiele w porównaniu z ludzkim zdrowiem i życiem. Na Kopernika poniesiono nie takie koszty ale czy trzeba czekać na tragedię?

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

… czy nie lepszym rozwiązaniem było by zbudowanie ronda tak jak na dalszej cześci Al. Marszałkowskiej …

Sąsiad
Sąsiad
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Może i lepszym, ale trzeba było to zrobić podczas projektowania drogi, spec-ustawa pozwala wywłaszczyć okolicznych właścicieli posesji z części gruntów w celu budowy ronda, lecz układy, układziki, i mamy tak jak mamy, jadąc od strony miasta ul. Studzieniec nic nie widać (lustro postawili 🙂 ), no ale jak można tak piękne ogrodzenia przestawiać i tuje niszczyć, no jak ?

Czesiek
Czesiek
4 lata temu
Reply to  Sąsiad

Sąsiedzie – jak jesteś takim fachowcem od projektowania rond to zaproponuj konkretne rozwiązanie, które umożliwiałoby budowę normatywnego ronda bez wyburzenia dwóch czy nawet trzech nowych budynków. Sygnalizacja świetlna to rozwiązanie przecież powszechnie stosowane na obszarach zabudowanych i tez zwiększa bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jeśli można to trzeba szanować czyjąś własność . Spec – ustawa drogowa powinna być ostatecznością, kiedy nic innego nie można zrobić.

Jan
Jan
4 lata temu

Czyli KIEDY ??? Może wtedy jak jeden z tych litewskich tirowców zabije kilka osób, lub może wtedy, kiedy jakiś wariat będzie pruł od strony LG i zabije biegacza lub rowerzystę ??? Robi się ciepło, aleją Marszałkowską spacerują rodziny z dziećmi, a chłopaczki sprawdzają możliwości swoich samochodów, nie patrzą, tylko śmigają przez te skrzyżowanie. Swoją drogą policja też powinna tam częściej pojawiać się z radarem, szczególnie popołudniami, kiedy to rajdowcy mają zlot na parkingu pod lasem…

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x