Media Expert Mława
meblolux

Półfinały już w pełnym składzie. PLAS blisko rozstrzygnięcia

Wynik 3:0 w siatkówce często rozstrzyga o losach dwumeczu. Tak było w przypadku ćwierćfinałowych pojedynków tegorocznej edycji Powiatowej Ligi Amatorów Siatkówki. Trzy zespoły awansowały do półfinału, nie oddając przeciwnikom ani jednego seta.

Słoneczne ogrody Mława

Najbliżej straty byli reprezentanci TS Relaks. Nie grali w najsilniejszym składzie (zabrakło przede wszystkim Filipa Kowalczyka). Mimo to nie powinni doprowadzić do sytuacji, do jakiej doszło w pierwszym secie. Inna sprawa, że konkurenci ze szreńskiego Technokabla weszli kapitalnie w zawody. Szybko objęli prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło nawet cztery punkty (22:18).

Szreńszczanie nie potrafili  jednak wykorzystać tej przewagi. Pozwolili konkurentom odrobić stratę,  po czym w końcówce seta ulegli 27:29. To okazał się ważny moment rywalizacji. W dwóch kolejnych setach siatkarze TS Relaks dominowali już na całego, wygrywając zmagania 3:0.

Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie Dre-Maru Żuromin z Expressem Kozłowo. Obrońcy tytułu nie oddali rywalom w dwumeczu żadnej partii. Z kolei gracze De Luxe Team nie spędzili na parkiecie ani minuty w tej fazie rozgrywek. Transmik oddał zmagania walkowerem.

Pierwsze spotkania półfinałowe zostaną rozegrane w środę 5 kwietnia. W jednej parze powalczą Trójka z Dre-Marem Żuromin, w drugiej De Luxe Team z TS Relaks. W tym samym terminie odbędzie się bój o piąte miejsce pomiędzy Expressem Kozłowo i Technokablem Szreńsk.

Wyniki

De Luxe Team – Transmik 3:0 (15:0, 15:0, 15:0) – w pierwszym meczu 3:0, Dre-Mar Żuromin – Express Kozłowo 3:0 (25:15, 25:19, 25:21) – w pierwszym meczu 3:0, Technokabel – TS Relaks 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) – w pierwszym meczu 0:3