Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Galeria „13”. Mnóstwo pozytywnej energii z zaprzyjaźnionego Ciechanowa


Tym razem mławska Galeria „13” zaprezentowała wystawę fotograficzną  pt.”VI Ciechanów  Wrzuć na luz i jeszcze plus”. Jej wernisaż miał miejsce w piątek 24 marca. Wystawa prezentuje zdjęcia ciechanowskich fotografików dokumentujące odbywającą się w ramach imprezy  „Ciechanów  Wrzuć na luz i jeszcze plus” barwną paradę. Ciechanowska impreza ma również mławskie akcenty.

KSP Mława nabór

Skąd pomysł, jak rodziła się i ewoluowała inicjatywa „Ciechanów  Wrzuć na luz i jeszcze plus” opowiedziała Alicja Gąsiorowska, pomysłodawczyni i jej główny organizator. Przy tej okazji przedstawiła i podziękowała pozostałym członkom komitetu organizacyjnego, z którymi współtworzy imprezę.  Za współpracę i udział w ciechanowskiej imprezie dziękowała również organizacjom i osobom z naszego powiatu – Agnieszce Rychcik-Nowakowskiej i Rafałowi Nowakowskiemu ze stowarzyszenia Radzanovia oraz Grupie Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej. Ciekawostką organizowanej w Ciechanowie imprezy jest fakt, że obywa się ona bez dofinansowania urzędów, potrzeba jedynie mnóstwo pozytywnej energii.

Materiał prezentowany na wystawie obejmuje 55 prac  ciechanowskich fotografików: Bolesława Prusa, Grzegorza Hoffmana, Andrzeja Bayera, Kazimierza Kosmali, Grzegorza Małkowskiego, Zdzisława  Smardzewskiego i Teresy Sokołowskiej. Prezentują one  zeszłoroczny,  6 już cykl imprezy , gdzie w barwnym kolorowym pochodzie zobaczyć mnóstwo bajkowych postaci  z ciechanowskich szkół, przedszkoli, uczelni, różnych instytucji, grupy sportowe, rekonstrukcyjne i taneczne. Także zdjęcia z koncertów na scenie, np. orkiestry dęte, przeglądy kapel i wokół niej – teatr ognia, zabytkowe samochody, pokazy kataryniarzy i szczudlarzy. Na wystawie można obejrzeć fotogramy z bicia rekordu Guinnessa w liczbie kobiet i dziewczynek przebranych za księżniczki ( 565), oraz zdjęcia konkursowe przedstawiające w nietuzinkowy sposób tą imprezę .

Tradycyjnie wernisażowi towarzyszył minikonkurs z nagrodami poprowadzony przez Janusza Dębskiego i Alicję Gąsiorowską. Oprawę muzyczną zapewnił tym razem gitarzysta Michał Kondracki z  Ciechanowa. Nie zabrakło także lampki szampana i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać do 8 kwietnia br. od poniedziałku do soboty  w godzinach otwarcia przychodni.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz