Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gala Wolontariatu w Mławie po raz szósty


Gala Wolontariatu to okazja do złożenia podziękowania wszystkim wolontariuszom współpracującym z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”.  Pięć statuetek i trzy wyróżnienia otrzymali najlepsi z najlepszych wolontariuszy a szkoła, która zebrała najwięcej karmy przekazanej potem do schroniska otrzymała tytuł i statuetkę „Szkoły przyjaznej dla zwierzaka”.


 24 marca w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie miała miejsce organizowana już po raz szósty Gala Wolontariatu. To święto ponad 330 wolontariuszy – uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, ale również dorośli mieszkańcy naszego miasta. Wielokrotnie angażowali się oni w organizację wielu działań w podejmowanych co roku różnych działaniach wolontarystycznych. Wśród tych najważniejszych w 2016 roku można wymienić: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Ferie zimowe w bibliotece, zbiórka karmy dla zwierząt, pomoc lekcyjna, zbiórki żywności, promocja zdrowego odżywiania w szkołach, pikniki integracyjny i profilaktyczny, akademia kompetencji wychowawczych, klub aktywności społecznej, świąteczne paczki, opieka nad osobami samotnymi, jasełka w szpitalu.

Wśród wolontariuszy szczególnie wyróżnionych w tym roku znalazła się piątka, która otrzymała tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”. Są to:

Olga Kulasińska – Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do  najmłodszych. Zawsze można na nią liczyć. Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt. Co roku przystępuję do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia
i Wielkanocy. Sumienna i gotowa do działania.

Kamila Pazderska – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 3 lat. Uczennica III kl. Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”. Angażuje się we wszystkie zbiórki żywności, organizuje zabawy i konkursy dla dzieci w czasie ferii zimowych. Brała udział w piknikach integracyjnych i profilaktycznych.  Z dużym zaangażowaniem pomaga dzieciom mającym problemy w nauce w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Jolanta Rakowska – uczennica III kl. Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”,  zaangażowana w działalność wolontarystyczną od 3 lat. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności, organizuje zajęcia i konkursy dla dzieci podczas ferii zimowych. Brała udział w zbiórce pluszaków oraz w piknikach integracyjnych. Nie szczędzi sił, czasu i energii angażując się w projekt „ Pogotowie lekcyjne”. Sumiennie i solidnie wykonuje powierzone jej zadania. 

Klaudia Wesołek – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Uczennica Zespołu Szkół Nr 4. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci w ramach zajęć Akademii Kompetencji Wychowawczych, z dużym zaangażowaniem pomaga młodszym kolegom w nauce. Bierze udział we wszystkich zbiórkach żywności. Skromna, odpowiedzialna, gotowa do wszelkich działań.

Mateusz Żurawski – wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 5 lat. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Brał udział we wszystkich zbiórkach żywności. Zaangażowany w pomoc dzieciom, osobom starszym. Zawsze aktywny we wszystkich akcjach organizowanych na terenie naszego miasta. Brał udział w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu mającym na celu popularyzację i zachęcanie do działań na rzecz innych.

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Kruszewski – wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, uczeń Zespołu Szkół Nr 4. Jest osobą otwartą, koleżeńską, bardzo zaangażowaną w działalność wolontarystyczną.  Uczestniczy we wszystkich Zbiórkach Żywności. Chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych.  Nie zbrakło go podczas organizacji zabaw i konkursów dla dzieci podczas ferii zimowych.

Oliwia Budzińska – Uczennica I kl. Gimnazjum Nr 1 w Mławie. Od wielu lat zaangażowana w działania wolontarystyczne. Brała udział w każdej zbiórce żywności. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Chętnie wykonuje prace plastyczne dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Paulina Balcerzak – uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie, jest wolontariuszką od  5    lat. Uczestniczyła w projekcie kierowanym do dzieci „Chce być samodzielny”, na temat zdrowego odżywiania się,  chętnie pomaga dzieciom w nauce w „Pogotowiu lekcyjnym”.  Podczas pikników pięknie maluje dzieciom twarze. Zawsze uśmiechnięta i chętna do podejmowania działań na rzecz innych.

Po raz czwarty na tegorocznej Gali została uhonorowana „SZKOŁA PRZYJAZNA DLA ZWIERZAKA”.  Statuetkę otrzymał Gimnazjum Katolickie, które zebrało 280 kg karmy, co w przeliczeniu daje 5,28 kg na jednego ucznia.  W zbiórce karmy wzięły udział następujące szkoły:

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
 3. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 4. Szkoła Podstawowa Nr 6
 5. Gimnazjum Nr 1
 6. Gimnazjum Nr 2

7.Katolickie Gimnazjum im. ks. M.K. Sarbiewskiego SI,

 1. Społeczne Gimnazjum „Wyspianum”,
 2. Zespół Szkół Nr 1,
 3. Zespół Szkół Nr 2,
 4. Zespół Szkół Nr 3,
 5. I Liceum Ogólnokształcącego,
 6. Katolickie Liceum Ogólnokształcącego.

VI Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie. Wszystkim zaangażowanym w działalność wolontarystyczną zostały wręczone statuetki podziękowania.

Ostatnim akcentem tegorocznej Gali był koncert zespołu The Cassino z Braniewa, który zajął I miejsce na Mławskim Festiwalu Rockowania 2016.

Wśród gości Gali Wolontariatu znaleźli się dyrektorzy miejskich jednostek współpracujących z ośrodkiem pomocy społecznej, przedstawiciele schronisk dla zwierząt, jak również prezes Banku Żywności w Ciechanowie, Pani Dorota Jezierska, która wraz z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim wręczała podziękowania i nagrody.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
5 lata temu

Z tą karmą to porażka. Jak można robić w przeliczeniu na ucznia. Jak w Liceum jest 30 uczniów. Bezsens. Od września będziemy namawiać szkoły żeby nie brały udziału.

Aga
Aga
5 lata temu
Reply to  Piotr

Panie Piotrze ideą zbiórki nie powinno być uzyskanie statuetki ale sama pomoc dla zwierząt,
a rolą szkół powinno być uwrażliwianie dzieci i młodzieży na krzywdę zwierząt i pokazywanie dobrych stron bezinteresownej pomocy. Statystka jest tutaj sprawą mało istotną.

zniesmaczony
zniesmaczony
5 lata temu

Czyżby wyróżnieni dyrektorzy szkół i innych placówek oraz włodarze miasta pracowali jako wolontariusze, czyli bez wynagrodzenia ?. Powinny być tylko i wyłącznie wyróżnione osoby, które działają społecznie, a przede wszystkim uczniowie. No cóż, każda okazja dobra na pijar.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x