Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gala Wolontariatu w Mławie po raz szósty


Gala Wolontariatu to okazja do złożenia podziękowania wszystkim wolontariuszom współpracującym z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”.  Pięć statuetek i trzy wyróżnienia otrzymali najlepsi z najlepszych wolontariuszy a szkoła, która zebrała najwięcej karmy przekazanej potem do schroniska otrzymała tytuł i statuetkę „Szkoły przyjaznej dla zwierzaka”.

 24 marca w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie miała miejsce organizowana już po raz szósty Gala Wolontariatu. To święto ponad 330 wolontariuszy – uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, ale również dorośli mieszkańcy naszego miasta. Wielokrotnie angażowali się oni w organizację wielu działań w podejmowanych co roku różnych działaniach wolontarystycznych. Wśród tych najważniejszych w 2016 roku można wymienić: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Ferie zimowe w bibliotece, zbiórka karmy dla zwierząt, pomoc lekcyjna, zbiórki żywności, promocja zdrowego odżywiania w szkołach, pikniki integracyjny i profilaktyczny, akademia kompetencji wychowawczych, klub aktywności społecznej, świąteczne paczki, opieka nad osobami samotnymi, jasełka w szpitalu.

Wśród wolontariuszy szczególnie wyróżnionych w tym roku znalazła się piątka, która otrzymała tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”. Są to:

Olga Kulasińska – Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do  najmłodszych. Zawsze można na nią liczyć. Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt. Co roku przystępuję do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia
i Wielkanocy. Sumienna i gotowa do działania.

Kamila Pazderska – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 3 lat. Uczennica III kl. Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”. Angażuje się we wszystkie zbiórki żywności, organizuje zabawy i konkursy dla dzieci w czasie ferii zimowych. Brała udział w piknikach integracyjnych i profilaktycznych.  Z dużym zaangażowaniem pomaga dzieciom mającym problemy w nauce w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Jolanta Rakowska – uczennica III kl. Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”,  zaangażowana w działalność wolontarystyczną od 3 lat. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności, organizuje zajęcia i konkursy dla dzieci podczas ferii zimowych. Brała udział w zbiórce pluszaków oraz w piknikach integracyjnych. Nie szczędzi sił, czasu i energii angażując się w projekt „ Pogotowie lekcyjne”. Sumiennie i solidnie wykonuje powierzone jej zadania. 

Klaudia Wesołek – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Uczennica Zespołu Szkół Nr 4. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci w ramach zajęć Akademii Kompetencji Wychowawczych, z dużym zaangażowaniem pomaga młodszym kolegom w nauce. Bierze udział we wszystkich zbiórkach żywności. Skromna, odpowiedzialna, gotowa do wszelkich działań.

Mateusz Żurawski – wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 5 lat. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Brał udział we wszystkich zbiórkach żywności. Zaangażowany w pomoc dzieciom, osobom starszym. Zawsze aktywny we wszystkich akcjach organizowanych na terenie naszego miasta. Brał udział w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu mającym na celu popularyzację i zachęcanie do działań na rzecz innych.

Wyróżnienia otrzymali:

Bartosz Kruszewski – wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, uczeń Zespołu Szkół Nr 4. Jest osobą otwartą, koleżeńską, bardzo zaangażowaną w działalność wolontarystyczną.  Uczestniczy we wszystkich Zbiórkach Żywności. Chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych.  Nie zbrakło go podczas organizacji zabaw i konkursów dla dzieci podczas ferii zimowych.

Oliwia Budzińska – Uczennica I kl. Gimnazjum Nr 1 w Mławie. Od wielu lat zaangażowana w działania wolontarystyczne. Brała udział w każdej zbiórce żywności. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Chętnie wykonuje prace plastyczne dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Paulina Balcerzak – uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie, jest wolontariuszką od  5    lat. Uczestniczyła w projekcie kierowanym do dzieci „Chce być samodzielny”, na temat zdrowego odżywiania się,  chętnie pomaga dzieciom w nauce w „Pogotowiu lekcyjnym”.  Podczas pikników pięknie maluje dzieciom twarze. Zawsze uśmiechnięta i chętna do podejmowania działań na rzecz innych.

Po raz czwarty na tegorocznej Gali została uhonorowana „SZKOŁA PRZYJAZNA DLA ZWIERZAKA”.  Statuetkę otrzymał Gimnazjum Katolickie, które zebrało 280 kg karmy, co w przeliczeniu daje 5,28 kg na jednego ucznia.  W zbiórce karmy wzięły udział następujące szkoły:

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
 3. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 4. Szkoła Podstawowa Nr 6
 5. Gimnazjum Nr 1
 6. Gimnazjum Nr 2

7.Katolickie Gimnazjum im. ks. M.K. Sarbiewskiego SI,

 1. Społeczne Gimnazjum „Wyspianum”,
 2. Zespół Szkół Nr 1,
 3. Zespół Szkół Nr 2,
 4. Zespół Szkół Nr 3,
 5. I Liceum Ogólnokształcącego,
 6. Katolickie Liceum Ogólnokształcącego.

VI Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie. Wszystkim zaangażowanym w działalność wolontarystyczną zostały wręczone statuetki podziękowania.

Ostatnim akcentem tegorocznej Gali był koncert zespołu The Cassino z Braniewa, który zajął I miejsce na Mławskim Festiwalu Rockowania 2016.

Wśród gości Gali Wolontariatu znaleźli się dyrektorzy miejskich jednostek współpracujących z ośrodkiem pomocy społecznej, przedstawiciele schronisk dla zwierząt, jak również prezes Banku Żywności w Ciechanowie, Pani Dorota Jezierska, która wraz z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim wręczała podziękowania i nagrody.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Piotr
Gość
Piotr

Z tą karmą to porażka. Jak można robić w przeliczeniu na ucznia. Jak w Liceum jest 30 uczniów. Bezsens. Od września będziemy namawiać szkoły żeby nie brały udziału.

Aga
Gość
Aga

Panie Piotrze ideą zbiórki nie powinno być uzyskanie statuetki ale sama pomoc dla zwierząt,
a rolą szkół powinno być uwrażliwianie dzieci i młodzieży na krzywdę zwierząt i pokazywanie dobrych stron bezinteresownej pomocy. Statystka jest tutaj sprawą mało istotną.

zniesmaczony
Gość
zniesmaczony

Czyżby wyróżnieni dyrektorzy szkół i innych placówek oraz włodarze miasta pracowali jako wolontariusze, czyli bez wynagrodzenia ?. Powinny być tylko i wyłącznie wyróżnione osoby, które działają społecznie, a przede wszystkim uczniowie. No cóż, każda okazja dobra na pijar.