Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Włamują się na konto facebook i proszą o pożyczkę


Policja ostrzega przed nową metodą działania oszustów. Sprawca włamuje się na konto facebook i wysyła wiadomości do znajomych użytkownika, z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Prosi o przesłanie pieniędzy szybkim przelewem.


Do tego rodzaju zdarzenia  doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu mławskiego . Oszust wyłudził pieniądze od  3 osób. Trwają czynności policji.

Mechanizm oszustwa – sprawca włamuje się na konto facebook, a następnie wysyła wiadomości do znajomych ofiary z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Na ogół prosi o kwoty od 400 do 600 zł. Oszust obiecuje oddać pieniądze z nawiązką. Historie oszusta są różne – tłumaczy np. że nie może zalogować się na swoim koncie bankowym lub jego bank nie obsługuje jakiegoś rodzaju przelewów internetowych. Prosi swoją ofiarę o dokonanie szybkiego przelewu.

Policja apeluje by sprawdzać tego rodzaju wiadomości od znajomych i je weryfikować.  Jeśli znajomy prosi o pożyczkę  warto z nim najpierw porozmawiać osobiście lub telefonicznie. Jeśli ktoś wysyła do nas wiadomość z numerem konta i poleceniem pilnej opłaty za internetowe zakupy także upewniajmy się czy wiadomość nie jest fałszywa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x