Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Włamują się na konto facebook i proszą o pożyczkę


Policja ostrzega przed nową metodą działania oszustów. Sprawca włamuje się na konto facebook i wysyła wiadomości do znajomych użytkownika, z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Prosi o przesłanie pieniędzy szybkim przelewem.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Do tego rodzaju zdarzenia  doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu mławskiego . Oszust wyłudził pieniądze od  3 osób. Trwają czynności policji.

Mechanizm oszustwa – sprawca włamuje się na konto facebook, a następnie wysyła wiadomości do znajomych ofiary z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Na ogół prosi o kwoty od 400 do 600 zł. Oszust obiecuje oddać pieniądze z nawiązką. Historie oszusta są różne – tłumaczy np. że nie może zalogować się na swoim koncie bankowym lub jego bank nie obsługuje jakiegoś rodzaju przelewów internetowych. Prosi swoją ofiarę o dokonanie szybkiego przelewu.

Policja apeluje by sprawdzać tego rodzaju wiadomości od znajomych i je weryfikować.  Jeśli znajomy prosi o pożyczkę  warto z nim najpierw porozmawiać osobiście lub telefonicznie. Jeśli ktoś wysyła do nas wiadomość z numerem konta i poleceniem pilnej opłaty za internetowe zakupy także upewniajmy się czy wiadomość nie jest fałszywa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500