Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Włamują się na konto facebook i proszą o pożyczkę


Policja ostrzega przed nową metodą działania oszustów. Sprawca włamuje się na konto facebook i wysyła wiadomości do znajomych użytkownika, z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Prosi o przesłanie pieniędzy szybkim przelewem.

KSP Mława nabór

Do tego rodzaju zdarzenia  doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu mławskiego . Oszust wyłudził pieniądze od  3 osób. Trwają czynności policji.

Mechanizm oszustwa – sprawca włamuje się na konto facebook, a następnie wysyła wiadomości do znajomych ofiary z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Na ogół prosi o kwoty od 400 do 600 zł. Oszust obiecuje oddać pieniądze z nawiązką. Historie oszusta są różne – tłumaczy np. że nie może zalogować się na swoim koncie bankowym lub jego bank nie obsługuje jakiegoś rodzaju przelewów internetowych. Prosi swoją ofiarę o dokonanie szybkiego przelewu.

Policja apeluje by sprawdzać tego rodzaju wiadomości od znajomych i je weryfikować.  Jeśli znajomy prosi o pożyczkę  warto z nim najpierw porozmawiać osobiście lub telefonicznie. Jeśli ktoś wysyła do nas wiadomość z numerem konta i poleceniem pilnej opłaty za internetowe zakupy także upewniajmy się czy wiadomość nie jest fałszywa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz