Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Warsztaty chemiczne w Gimnazjum nr 2 – powtórką przed egzaminem


Takie warsztaty to cyklicznie odbywające się zajęcia, mające przypomnieć uczniom klas trzecich zasady posługiwania się sprzętem laboratoryjnym oraz wykonywania eksperymentów chemicznych. Były one praktycznym sposobem powtórzenia chemii przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym.

Słoneczne ogrody Mława

Warsztaty, które w naszym gimnazjum odbywają się cyklicznie składały się z następujących etapów: wprowadzenie do techniki chemii w małej skali (w tym podstawowe operacje laboratoryjne i zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy), indywidualna praca uczestników (własnoręczne eksperymentowanie w parach), efektowne doświadczenie (wykonywane przez ucznia).

Uczniowie klas trzecich bardzo aktywnie eksperymentowali samodzielnie i uczestniczyli w efektownych pokazach, przeprowadzonych na zakończenie i podsumowanie dnia chemicznego. Wynieśli niezapomniane wspomnienia oraz utrwalili wcześniej poznane zagadnienia chemiczne, co pozwoli im na lepsze przyswojenie wiedzy przed egzaminem.

Gimnazjum nr 2 w Mławie współpracuje z fundacją Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu i planuje takie zajęcia przeprowadzać corocznie dla uczniów naszej szkoły.

źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500