Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Warsztaty chemiczne w Gimnazjum nr 2 – powtórką przed egzaminem


Takie warsztaty to cyklicznie odbywające się zajęcia, mające przypomnieć uczniom klas trzecich zasady posługiwania się sprzętem laboratoryjnym oraz wykonywania eksperymentów chemicznych. Były one praktycznym sposobem powtórzenia chemii przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym.

KSP Mława nabór

Warsztaty, które w naszym gimnazjum odbywają się cyklicznie składały się z następujących etapów: wprowadzenie do techniki chemii w małej skali (w tym podstawowe operacje laboratoryjne i zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy), indywidualna praca uczestników (własnoręczne eksperymentowanie w parach), efektowne doświadczenie (wykonywane przez ucznia).

Uczniowie klas trzecich bardzo aktywnie eksperymentowali samodzielnie i uczestniczyli w efektownych pokazach, przeprowadzonych na zakończenie i podsumowanie dnia chemicznego. Wynieśli niezapomniane wspomnienia oraz utrwalili wcześniej poznane zagadnienia chemiczne, co pozwoli im na lepsze przyswojenie wiedzy przed egzaminem.

Gimnazjum nr 2 w Mławie współpracuje z fundacją Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu i planuje takie zajęcia przeprowadzać corocznie dla uczniów naszej szkoły.

źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz