Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

To trzeba zobaczyć! Wystawa rysunku i malarstwa Przemysława Zalewskiego


Pierwszy raz pokazywana szerszej publiczności w galerii wystawa prac mławianina, Przemysława Zalewskiego, to coś dla oka, przede wszystkim wielbicieli urody kobiecej.   Od 20 marca w  Galerii „Foyer” Miejskiego Domu Kultury oglądać można kilkadziesiąt obrazów i rysunków tego artysty, przedstawiających głównie portrety Azjatek. To ulubiony motyw Przemysława Zalewskiego.

KSP Mława nabór

Przemysław Zalewski (ur. w 1969 r.) to rodowity mławianin, malarstwem interesuje się praktycznie od dzieciństwa. Jest samoukiem. Tworzy od lat – dla siebie, z potrzeby serca. Swoje prace wykonuje w technice olejnej, pasteli suchej i węglem. W swoim dorobku ma portrety (dominują wizerunki kobiet) i nastrojowe krajobrazy. Prezentowane prace pochodzą z okresu kilku ostatnich lat.

 – Lubię portretować wschodni typ urody kobiecej. Moje prace powstają na podstawie fotografii. Chętnie namalowałbym portret z natury, ale w Mławie nie cierpimy na nadmiar Azjatek – uśmiecha się autor. Maluję również akty. Ze względu jednak na umiejscowienie wystawy takich prac tu nie eksponuję – dodaje prezentując jedynie na chwilę jeden z namalowanych delikatnych aktów, który jednak na wystawie się nie znalazł.

Prace Przemka można oglądać w galerii do końca marca, warto je obejrzeć, uważni obserwatorzy na pewno znajdą wśród portretów osoby znane na naszym terenie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz