Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dobry występ naszych tancerzy w Ostródzie. Sukces tych najmłodszych


W dniach 11-12 marca 2017 w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polskiego Towarzystwa Tanecznego młodzieży i dorosłych klas A,B,C w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. To prestiżowa impreza odbywająca się raz w roku i skupiająca najlepsze pary taneczne z całej Polski a rywalizujące w trzech najwyższych klasach tanecznych: A, B i C.


Mławskie Centrum Tańca w mistrzowskiej klasie A reprezentowali debiutujący w niej Szymon Zakrzewski i Julia Giesek. W tańcach standardowych uplasowali się na 21 miejscu, natomiast w tańcach latynoamerykańskich na 25 miejscu na 50 startujących w mistrzowskiej klasie par.

To był całkiem udany debiut, niestety ostatni tegoroczny start Szymona i Julii, którzy teraz będą starannie przygotowywać się do egzaminu maturalnego. W tańcach latynoamerykańskich w klasie C startowali: Jakub Waśniewski i Patrycja Szumacher zajmując 28 miejsce.

Sporą niespodziankę natomiast sprawili w tańcach standardowych Artur Szumacher i Katarzyna Welenc, którzy stanęli tuż za miejscami medalowymi. Zajęli oni 4 miejsce na 25 par w klasie C i tylko jednego miejsca zabrakło by zostali przeklasyfikowani do klasy B.

Poza parami startującymi w turnieju mistrzowskim nasz klub reprezentowały też trzy pary dziecięce startujące w klasie Brąz. W kategorii do 9 lat spośród 12 startujących par nasi tancerze okazali się najlepsi i zostali zakwalifikowani do finału A zajmując pierwsze miejsca. Najlepszymi w tej klasie okazali się: Marcel Chrząszczewski i Wiktoria Gorzechowska, Szymon Krystkiewicz i Patrycja Rogowska oraz Stanisław Piłkowski i Natalia Piłkowska. Mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy mieli godnych następców Szymona Zakrzewskiego i Julii Giesek, którzy dla Mławy zdobyli najwięcej tanecznych laurów.

źródło i fot. : Mławskie Centrum Tańca

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY
4 lata temu

A NIECH JADĄ TAM GDZIE NIE SĘDZIUJE P. SZARŻANOWICZ TO ZOBACZYMY PRAWDZIWE OBLICZE TANCA

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  OBIEKTYWNY

w tych zawodach pan Sz. nie sędziował.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x