Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Gimnazjum nr 2 zamiast wagarów – zabawa, konkursy i śpiew


Wspólne obchody Pierwszego Dnia wiosny już na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości, które odbywają się w Gimnazjum nr 2 w Mławie. W tym dniu w naszej szkole odbyły się cztery pierwsze lekcje, a po nich przystąpiliśmy do wspólnej zabawy.


Uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się na sali gimnastycznej, a reprezentanci klas rywalizowali w różnych konkurencjach.

Na początku przedstawione zostały wyniki konkursów organizowanych w naszej szkole. Jednym z nich w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu był: „DBI– razem zmieniamy Internet na lepsze”. A drugi dotyczył zbiórki karmy dla czworonogów ze schroniska. Klasa, która zebrała najwięcej, otrzymała pamiątkową statuetkę.

Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się prezentacją aktorsko–taneczną poszczególnych klas. Zadaniem każdej z nich było przygotowanie przebrania oraz programu słowno-muzycznego prezentujący poszczególne zawody, piosenkarzy, hipisów, piżamowców, dresiarzy, świata horroru, sportowców, księżniczek, kujonów, zwierzaków oraz wesołych staruszków. Jury podczas występów oceniało dobór repertuaru, poczucie rytmu, walory głosowe, interpretację utworu, choreografię i ogólny wyraz estetyczno – artystyczny.

Muzycznym krokiem przeszliśmy do kolejnej atrakcji– zawodów sportowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Na zakończenie Dnia Wiosny uczennice klasy II a przygotowały pokazowy taniec, a w tym czasie jury podliczało punkty.

Podsumowaniem tego dnia było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród pieniężnych. Klasa I a otrzymała przechodnią „Miotłę antywagarowicza” za najlepszą frekwencję w szkole. Po czym wszyscy zatańczyli „Kaczuchy”.

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski. Jej głównym celem była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz postrzeganie Pierwszego Dnia Wiosny nie jako Dnia Wagarowicza, lecz wspólnej zabawy, pełnej atrakcji i śmiechu.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ferdek
Ferdek
5 lata temu

Ja myślę że „kaczuchy” to taniec narodowy powinien być

Emil
Emil
5 lata temu
Reply to  Ferdek

Popieram::)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x