Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

U Józefa na imieninach


Zespół Szkół nr 3 w Mławie, noszący od 2006 roku imię Marszałka Józefa Piłsudskiego w tym roku pięknie połączył obchody Święta Patrona z niepisanym uczniowskim świętem – dniem wagarowicza, przypadającym pierwszego dnia wiosny. Rano młodzież uczestniczyła w normalnych zajęciach lekcyjnych, potem zebrała się w szkolnym holu, by wspólnie świętować imieniny swojego Patrona.   


Tak jak to dzieje się zwykle na imieninach, Marszałek otrzymał kwiaty. Szkolna delegacja złożyła je u stóp pomnika Józefa Piłsudskiego przed budynkiem szkoły. Potem usłyszeliśmy wspomnienia i ciekawostki, jak wyglądał zwyczaj świętowania imienin Marszałka w Drugiej Rzeczypospolitej, a młodzież w imieniu solenizanta częstowała wszystkich słodkimi ciasteczkami. Ponieważ na imieninach zwykle śpiewa się piosenki, w ZS nr 3 ta tradycja była zachowana. Wszystkie klasy wystąpiły w Festiwalu Pieśni Legionowej i Żołnierskiej, śpiewając z reguły wraz ze swoimi wychowawcami znane i popularne pieśni patriotyczne.

Specjalnie powołane jury oceniało uczniowskie występy. Najlepszą okazała się tu klasa III LO A, kolejne miejsca zajęły klasy IV TE i II LO B.

Przy takiej okazji dyrektor szkoły Stefan Wojnarowski wręczył nagrody dla najlepszych klas i uczniów biorących w ostatnim czasie udział w różnych szkolnych konkursach i działaniach.

W historycznym konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim zwyciężyła drużynowo klasa I TE. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął Sebastian Podliński z klasy II LO B, drugie miejsca ex aequo Kacper Koźniewski I TE, Paweł Gromadowski I TE i Damian Wypyski I TE.

W szkolnym konkursie plastycznym na portret Patrona szkoły, którego prace były wyeksponowane jako element dekoracji na uroczystości pierwsze miejsce zajęła Dagmara Bogusławska II LO B, drugie Kinga Plewik I LO B i trzecie Kamila Dobrosielska II LO A. Ponadto wyróżnione zostały prace Magdaleny Palikowskiej II LO A i Karoliny Marcjanik I LO A.

Za największą ilość zebranej karmy dla zwierząt, przekazywanej potem schronisku dla zwierząt w Pawłowie i Napierkach nagrodę odebrała klasa I TE.

Po nagrodach, wyróżnieniach i dyplomach przyszedł czas na słowa na pewno w tym dniu szczególnie oczekiwane przez młodzież.

– Dziękuję nauczycielom i uczniom za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. I to co najważniejsze, zajęcia szkolne w dniu dzisiejszym zawieszam – powiedział na zakończenie dyrektor Stefan Wojnarowski.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x