Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Proces Bartosza N. oskarżonego o zabójstwo dziennikarza zakończony


21 marca w Sądzie Okręgowym w Płocku odbyła się ostatnia rozprawa w procesie  Bartosza N. oskarżonego o zabójstwo mławskiego dziennikarza w 2015 roku. 4 kwietnia sąd ogłosi w tej sprawie wyrok.


Na ostatniej rozprawie w procesie trwającym od 13 października 2016 roku sąd przesłuchał jeszcze jednego świadka, ujawnił materiały dowodowe zgromadzone w sprawie i zaliczył je w poczet materiału dowodowego. Po tych czynnościach przewód sądowy został zamknięty a sąd udzielił głosu stronom procesu.

– Prokurator wnosił o uznanie oskarżonego za winnego popełnienia czynu mu  zarzucanego i wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności oraz obciążenie kosztami postępowania. Pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej oraz sama oskarżycielka posiłkowa (żona dziennikarza) wnosili  o utrzymanie kwalifikacji czynu jak w akcie oskarżenia, o wymierzenie kary 25 lat pozbawienia wolności, zasądzenie zadośćuczynienia na rzecz oskarżycielki posiłkowej w kwocie 50 tys. zł oraz zasądzenie na rzecz oskarżycielki posiłkowej zwrotu kosztów procesu według norm przepisanych – podaje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Przypomnijmy, w akcie oskarżenia prokuratura zarzucała Bartoszowi N. działanie z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia, co zagrożone jest karą dożywotniego więzienia.

Z kolei obrońca oskarżonego wnosił o zakwalifikowanie czynu oskarżonego z art. 156 § 3 k.k. (ciężkie pobicie ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12) oraz o uwzględnienie okoliczności łagodzących przy wymiarze kary. Sam oskarżony wyraził ubolewanie z powodu tego zdarzenia.

Sąd z uwagi na zawiłość sprawy postanowił odroczyć ogłoszenie wyroku do dnia 04 kwietnia 2017r.

JK

Do tragedii doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 roku w toalecie w kręgielni w Mławie. O dokonanie czynu podejrzewano instruktora sztuk walki, Bartosza N, który po zdarzeniu ukrywał się. 29-letniego mężczyznę prokuratura poszukiwała Europejskim Nakazem Aresztowania ze względu na podejrzenie wyjazdu za granicę. Ostatecznie na początku lutego 2016  Bartosz N. sam zgłosił się do prokuratury. Nie przyznał się do winy.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x