Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiosenne porządki na mławskich ulicach


Trwa pozimowe czyszczenie kanalizacji deszczowej w ulicach naszego miasta. Pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego usuwają naniesione w ciągu minionych miesięcy piasek i namuł.


Pracowników MPDM-u możemy od kilku dni spotkać w pobliżu studzienek i kratek ściekowych na terenie miasta. Udrażniają oni kanalizację deszczową, która w ciągu zimy została zanieczyszczona m.in. dostającymi się do niej piaskiem, solą drogową i namułem. W zeszłym tygodniu zaczęli prace od dróg powiatowych, w tym natomiast oczyszczają już instalacje na miejskich. Jeśli warunki atmosferyczne się nie pogorszą, z wszystkimi powinni się uporać do połowy kwietnia.

Tak duża akcja czyszczenia kanalizacji deszczowej jest przeprowadzana na terenie Mławy co roku na przełomie zimy i wiosny. Kolejnych okresowych prac w tym zakresie możemy się spodziewać jesienią, kiedy to kratki ściekowe będą zapychane spadającymi z drzew liśćmi. Załoga MPDM-u wykonuje też podobne prace w sytuacjach wyjątkowych, np. gdy kanalizacja zapycha się piaskiem zmywanym ze wzniesień podczas ulew.

Przypominamy, że do końca marca na mławskich ulicach będą także sprzątane nawierzchnie.

źródło i fot.:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Think more
Think more
4 lata temu

Czy to jakieś święto MPDM?
Czy też reklama?
Mławskie portale jakoś ostatnio wzięły się za chwalenie pracowników tego zakładu.
Pytam:
Gdzie byli w tym czasie gdy na chodnikach i ulicach naszego miasta były darmowe lodowiska?
Niech ten zakład przyłoży się lepiej do jakości wykonywanych prac: niech ich nowe chodniki nie falują jak woda na jeziorze, niech w rocznych asfaltach nie robią się po zimie dziury itp. itd.
Nie rozumiem tego ich wynoszenia na piedestał:
a to łatają dziury na ulicach (łata na łacie i dziura w łacie 😀 )
a to czyszczą kanalizację, która przy pierwszym potężniejszym deszczu i tak się nie sprawdzi, bo się okaże, że to czyszczenie jej to taka sama prowizorka jak łatanie dziur w asfalcie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x