Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policja ostrzega przed niebezpieczną grą „Niebieski wieloryb”


Ogólnopolskie media od pewnego czasu donoszą o niebezpiecznej grze o nazwie ” Niebieski wieloryb” oraz przypadkach samookaleczeń wśród dzieci, na terenie kraju. Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi.


Gra o nazwie Niebieski wieloryb ( Blue Whale Challenge), powstała prawdopodobnie w Rosji i aktualnie jest coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Na terenie Rosji i Ukrainy, w ostatnim czasie doszło do blisko 200 samobójstw dzieci, które brały udział w grze. Gra, w poszczególnych krajach ma różne nazwy, jednak mechanizm pozostaje taki sam. Uczestnik gry podaje swój numer telefonu, na który przez 50 dni otrzymuje określone zadania do wykonania. Polegają one głównie na  zadawaniu sobie bólu, samookaleczeniach. Uczestnik prowadzony jest przez tzw. opiekuna. Gracz, poza zadaniami dotyczącymi zadawania sobie bólu, nakłaniamy jest do wchodzenia na krawędzie wysokich budynków, oglądania filmów o sadystycznej treści, słuchania psychodelicznej muzyki. Ostatnim zadaniem jest skok z dachu wysokiego budynku.

Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi i ścisłą kontrolę korzystania z Internetu. Coraz młodsze dzieci, nawet w wieku  8 ,10 lat mają już swoje konta na facebooku – co jest niezgodne z regulaminem FB  i świadczy o braku nadzoru i niefrasobliwości rodziców.  Za pośrednictwem Internetu i popularnych profili społecznościowych oraz komunikatorów, dzieci coraz częściej  padają także ofiarami przemocy rówieśniczej. Bywa także ,że udostępniają swoje dane osobowe obcym osobom. To bardzo niebezpieczne sytuacje. Mławska policja od kilku lat prowadzi zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży, poświęcone problemowi cyberprzemocy – jednak by te działania przynosiły efekty, konieczne jest także zaangażowanie rodziców.

źródło: asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x