Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Policja ostrzega przed niebezpieczną grą „Niebieski wieloryb”


Ogólnopolskie media od pewnego czasu donoszą o niebezpiecznej grze o nazwie ” Niebieski wieloryb” oraz przypadkach samookaleczeń wśród dzieci, na terenie kraju. Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi.

KSP Mława nabór

Gra o nazwie Niebieski wieloryb ( Blue Whale Challenge), powstała prawdopodobnie w Rosji i aktualnie jest coraz bardziej popularna wśród dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Na terenie Rosji i Ukrainy, w ostatnim czasie doszło do blisko 200 samobójstw dzieci, które brały udział w grze. Gra, w poszczególnych krajach ma różne nazwy, jednak mechanizm pozostaje taki sam. Uczestnik gry podaje swój numer telefonu, na który przez 50 dni otrzymuje określone zadania do wykonania. Polegają one głównie na  zadawaniu sobie bólu, samookaleczeniach. Uczestnik prowadzony jest przez tzw. opiekuna. Gracz, poza zadaniami dotyczącymi zadawania sobie bólu, nakłaniamy jest do wchodzenia na krawędzie wysokich budynków, oglądania filmów o sadystycznej treści, słuchania psychodelicznej muzyki. Ostatnim zadaniem jest skok z dachu wysokiego budynku.

Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi i ścisłą kontrolę korzystania z Internetu. Coraz młodsze dzieci, nawet w wieku  8 ,10 lat mają już swoje konta na facebooku – co jest niezgodne z regulaminem FB  i świadczy o braku nadzoru i niefrasobliwości rodziców.  Za pośrednictwem Internetu i popularnych profili społecznościowych oraz komunikatorów, dzieci coraz częściej  padają także ofiarami przemocy rówieśniczej. Bywa także ,że udostępniają swoje dane osobowe obcym osobom. To bardzo niebezpieczne sytuacje. Mławska policja od kilku lat prowadzi zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży, poświęcone problemowi cyberprzemocy – jednak by te działania przynosiły efekty, konieczne jest także zaangażowanie rodziców.

źródło: asp. Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz