Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Śluby w „Popówce” już w przyszłym roku


Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMEX” Sp. z o.o. z Żuromina zwyciężyło w postępowaniu przetargowym na przebudowę „Popówki” w mławskim parku. Prace powinny zostać zakończone do 31 sierpnia 2018 r.

KSP Mława nabór

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wzięło udział siedem firm. Najkorzystniejszą okazała się oferta złożona przez żuromiński „DOMEX” i to właśnie ta spółka będzie miała za zadanie do końca sierpnia przyszłego roku rozbudować i przebudować budynek dawnej „Popówki” w parku miejskim. Obiekt ma zostać dostosowany do pełnienia funkcji administracyjnych. Kiedyś mieściła się w nim przychodnia lekarska, po przebudowie zaś zostaną tam przeniesione ratuszowe Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego.

Jak konkretnie budynek zostanie zagospodarowany? Na parterze przewidziano wiatrołap, dwa pomieszczenia biurowe, hall, toalety – męską i damską (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), salę ślubów i salę toastów oraz pomieszczenie gospodarcze i kotłownię. Na piętrze znajdą się cztery archiwa, trzy pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie socjalne i hall. Na wyższą kondygnację będzie można wejść klatką schodową lub wjechać windą.

Przedsiębiorstwo z Żuromina zadeklarowało zrealizowanie inwestycji za 1 829 857,47 zł (kwota ta obejmuje koszt dokumentacji, robót budowlanych, nadzoru inwestorskiego i innych składników). Miasto dysponuje środkami budżetowymi na wykonanie tego zadania, czyni jednak starania, aby pozyskać na ten cel również środki zewnętrzne. Zgodnie z warunkami zamówienia, prace w „Popówce” powinny zostać zakończone do 31 sierpnia 2018 r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Śluby w „Popówce” już w przyszłym roku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kazimierz
Gość

Nie polecam tej firmy z zuromina. Odwalaja straszna lipe

JFK
Gość

Wilkowyje nie pomyje

mlawianin
Gość

to nie żadna zbieżnośc, ta firma w Mławie od lat wygrywa wszystkie przetargi, ale jak si.ę ma dobre wejścia w Ratuszu to nie ma śię co dziwić, ta firma prowadzila remont stadionu.

Marek
Gość

Może jest solidna i ma dobre ceny. Wszystko jest pokazane w zestawieniu ofert. I tu cały sekret, po co węszyć spisek?

ciekaqwa
Gość

Czy ta firma, która też remontowała ratusz ? Zbieżność?

Anonimowo
Gość

Ratusz remontowany firma z Ciechanowa

Widz
Gość

1.8 miliona za remont popówki? To co oni beda robic basen w srodku i marmurowe sciany?

Think more
Gość

Remonty zabytków niestety są drogie. Nadzór konserwatora zabytków kosztuje.

prom
Gość

Jaki nadzór kosztuje? konserwator wydaje warunki jakie trzeba spełnić przy remoncie i na tym jego rola się kończy. No może jeszcze sprawdzi po remoncie, ale to chyba już nie koniecznie bo dostaje dokumentację fotograficzna i szlus. można przeliczyć po ile wyjdzie m2 kosztów remontu. za co więc tyle kasy?

wpDiscuz