Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śluby w „Popówce” już w przyszłym roku


Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMEX” Sp. z o.o. z Żuromina zwyciężyło w postępowaniu przetargowym na przebudowę „Popówki” w mławskim parku. Prace powinny zostać zakończone do 31 sierpnia 2018 r.

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wzięło udział siedem firm. Najkorzystniejszą okazała się oferta złożona przez żuromiński „DOMEX” i to właśnie ta spółka będzie miała za zadanie do końca sierpnia przyszłego roku rozbudować i przebudować budynek dawnej „Popówki” w parku miejskim. Obiekt ma zostać dostosowany do pełnienia funkcji administracyjnych. Kiedyś mieściła się w nim przychodnia lekarska, po przebudowie zaś zostaną tam przeniesione ratuszowe Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego.

Jak konkretnie budynek zostanie zagospodarowany? Na parterze przewidziano wiatrołap, dwa pomieszczenia biurowe, hall, toalety – męską i damską (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), salę ślubów i salę toastów oraz pomieszczenie gospodarcze i kotłownię. Na piętrze znajdą się cztery archiwa, trzy pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie socjalne i hall. Na wyższą kondygnację będzie można wejść klatką schodową lub wjechać windą.

Przedsiębiorstwo z Żuromina zadeklarowało zrealizowanie inwestycji za 1 829 857,47 zł (kwota ta obejmuje koszt dokumentacji, robót budowlanych, nadzoru inwestorskiego i innych składników). Miasto dysponuje środkami budżetowymi na wykonanie tego zadania, czyni jednak starania, aby pozyskać na ten cel również środki zewnętrzne. Zgodnie z warunkami zamówienia, prace w „Popówce” powinny zostać zakończone do 31 sierpnia 2018 r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Nie polecam tej firmy z zuromina. Odwalaja straszna lipe

JFK
Gość
JFK

Wilkowyje nie pomyje

mlawianin
Gość
mlawianin

to nie żadna zbieżnośc, ta firma w Mławie od lat wygrywa wszystkie przetargi, ale jak si.ę ma dobre wejścia w Ratuszu to nie ma śię co dziwić, ta firma prowadzila remont stadionu.

Marek
Gość
Marek

Może jest solidna i ma dobre ceny. Wszystko jest pokazane w zestawieniu ofert. I tu cały sekret, po co węszyć spisek?

ciekaqwa
Gość
ciekaqwa

Czy ta firma, która też remontowała ratusz ? Zbieżność?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ratusz remontowany firma z Ciechanowa

Widz
Gość
Widz

1.8 miliona za remont popówki? To co oni beda robic basen w srodku i marmurowe sciany?

Think more
Gość
Think more

Remonty zabytków niestety są drogie. Nadzór konserwatora zabytków kosztuje.

prom
Gość
prom

Jaki nadzór kosztuje? konserwator wydaje warunki jakie trzeba spełnić przy remoncie i na tym jego rola się kończy. No może jeszcze sprawdzi po remoncie, ale to chyba już nie koniecznie bo dostaje dokumentację fotograficzna i szlus. można przeliczyć po ile wyjdzie m2 kosztów remontu. za co więc tyle kasy?