Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratowali i gasili. Działania straży pożarnej w minionym tygodniu


Zatrucie tlenkiem węgla, połamane drzewa, uszkodzony dach, pożary śmietników a nawet gniazdo szerszeni, we wszystkich tych sytuacjach pomoc nieśli strażacy zawodowi, ale i ochotnicy.


13.03.2017 roku o godzinie 15:20 w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Smolarnia. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ich ugaszenia. Akcja trwała 22 minuty.

13.03.2017 roku o godzinie 16.42 w Strzegowie przy ul. Wyzwolenia zastęp z OSP Strzegowo prowadził działania mające na celu uwolnienie bobra z kantoru młyńskiego, który zakleszczył się w kanale przepływowym. Działania zastępu polegały na dostaniu się do wnętrza obiektu przy pomocy drabiny. Dzięki dostarczonej klatki przez jednego z mieszkańców uwolniono zakleszczone zwierzę a następnie wypuszczono je na wolność do pobliskiej rzeki. Akcja trwała 1 godzinę 21 minut.

13.03.2017 roku o godzinie 18:23 w miejscowości Lipowiec Kościelny doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na ugaszeniu pożaru poprzez podanie proszku gaśniczego do wnętrza przewodu kominowego aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Następnie przeczyszczono komin przy pomocy szczotki kominiarskiej. Akcja trwała 57 minut.

14.03.2017 roku o godzinie 06:05 w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia przez osoby postronne doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w miejscowości Wiśniewo. Działania zastępu z JRG PSP Mława i OSP Podkrajewo polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ich ugaszenia. Akcja trwała 59 minuty.

15.03.2017 roku o godzinie 13:07 wskutek silnych porywów wiatru naruszeniu uległy  arkusze blachy stanowiącej pokrycie dachowe budynku mieszkalnego wielorodzinnego Mławie przy ul. Joachima Lelewela. Naruszone arkusze zwisały nad chodnikiem stwarzając zagrożenie dla przechodniów oraz przejeżdżających pojazdów. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego strażacy dostali się na dach budynku i usunęli zagrożenie przy pomocy podręcznego sprzętu. Straty spowodowane zdarzeniem oszacowano na 0,5 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 5 minut.

15.03.2017 roku o godzinie 15:58 w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Juliusza Słowackiego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ich ugaszenia. Akcja trwała 17 minuty.

15.03.2017 roku o godzinie 18:01 w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru suchej trawy w miejscowości Tyszki – Bregendy gmina Szydłowo. Działania zastępu z OSP Piegłowo polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palącą się powierzchnię oraz ugaszeniu pojedynczych zarzewi ognia przy pomocy łopat. Spaleniu uległo około 30 ar suchej trawy. Akcja trwała 47 minut.

16.03.2017 roku o godzinie 12:39 w miejscowości Bolewo gmina Stupsk zastęp z OSP Konopki usuwał kokon szerszeni, które zagnieździły się na strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Kokon został zebrany do worka i pozostawiony w lesie. Akcja trwała 31 minut.

17.03.2017 roku o godzinie 14:09 zastęp z JRG PSP Mława usuwał nadłamane konary drzew w Mławie przy ul. Zuzanny Morawskiej. Drzewo pękło w wyniku wcześniejszych porywów wiatru, a nadłamane konary zagrażały budynkowi mieszkalnemu i garażowemu. Działania zastępu polegały na usunięciu zagrożenia przy pomocy piły do drewna. Akcja trwała 2 godziny 20 minut.

18.03.2017 roku o godzinie 09:38 zastęp z JRG PSP Mława pomagał w otwarciu mieszkania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie. W mieszkaniu znajdowała się starsza schorowana kobieta, która samodzielnie nie mogła otworzyć mieszkania. Działania zastępu polegały na dostaniu się do środka mieszkania przez okno. Po dostaniu się do mieszkania stwierdzono, że drzwi do mieszkania zatrzasnęły się i doszło do uszkodzenia i zablokowania zamka. W związku z tym dalsze działania polegały na wybiciu zawiasów w drzwiach w celu otwarcia mieszkania. Akcja trwała 1 godzinę 1 minutę.

18.03.2017 roku o godzinie 10:12 zastęp OSP Strzegowo usuwał konar drzewa na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Strzegowo. Konar drzewa leżał na jezdni zagrażając użytkownikom drogi. Działania zastępu polegały na usunięciu zagrożenia przy pomocy podręcznego sprzętu i piły spalinowej do drewna. Akcja trwała 22 minuty.

18.03.2017 roku o godzinie 11:58 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza doszło do emisji tlenku węgla. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że w mieszkaniu w bloku wielorodzinnym znajduje się osoba nieprzytomna ( mężczyzna 28 lat). Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynikało, że osoba poszkodowana przebywała w łazience i straciła przytomność, następnie ewakuowano ją do pokoju. Obecny na miejscu zespół pogotowia prowadził resuscytację krążeniowo – oddechową. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na przeprowadzeniu pomiarów stężenia tlenku węgla w łazience gdzie znajdował się piecyk gazowy podgrzewający ciepłą wodę. Pomiar miernikiem wielogazowym wykazał obecność tlenku na poziomie 100 ppm. Po wykonaniu pomiarów dokładnie przewietrzono pomieszczenia i dokonano ponownego pomiaru, który nie wykazał obecności tlenku węgla. Dalsze działania zastępu polegały na pomocy personelowi pogotowia ratunkowego w prowadzeniu resuscytacji. Pomimo prowadzonej resuscytacji lekarz stwierdził zgon. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 59 minut.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP w Mławie.

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x