Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Parkomaty pobierają dodatkowy haracz


Nie wiesz, że parkowanie w soboty jest bezpłatne – zapłacisz dodatkowy haracz. Parkomaty przyjmują bowiem opłaty również w sobotę i niedzielę, tyle, że na wydrukowanym bilecie wniesiona opłata uprawnia do parkowania w strefie w poniedziałek. Czy można tak ustawić parkomat, żeby nie pobierał haraczu od nieświadomych?


– Mieszkam w niewielkim miasteczku w woj. warmińsko mazurskim. Okazjonalnie zawitałem do Mławy, tak się złożyło, że w sobotę. Zaparkowałem prawie przy samym parkomacie. Wrzuciłem monetę, parkometr wydrukował bilet. Dopiero w domu, w okularach zobaczyłem , że jest to opłata za parkowanie w strefie, ale w poniedziałek. Przecież nie przyjadę tu specjalnie po to, żeby sobie zaparkować w poniedziałek. To trochę nie w porządku – pisze do redakcji pan Andrzej.

Jeszcze do 24 września 2016 roku w Mławie płaciliśmy za parkowanie w strefie również w soboty. Przyzwyczajenie do tego faktu jeszcze dość długo pozostało wśród mławian, a zapewne również wśród mieszkańców okolicznych miejscowości przyjeżdżających do naszego miasta. Nam jednak łatwiej się przestawić mając do czynienia ze strefą na co dzień.

Obecnie tego obowiązku już nie ma, a o dniach i godzinach funkcjonowania strefy informują znaki i nalepki na parkomatach. Taka informacja pojawia się też na wyświetlaczu parkomatu, choć rzeczywiście zarówno nalepki jak i komunikat w parkometrze nie rzucają się nazbyt w oczy, przede wszystkim swoimi rozmiarami.  I rzeczywiście podczas zakupu biletu w sobotę na wyświetlaczu nie pojawia się informacja, że opłata dotyczy poniedziałku, automat nie żąda też od nas jakiegoś dodatkowego potwierdzenia, że świadomie chcemy zapłacić za parkowanie w poniedziałek.

Dodatkowe potwierdzenie technologicznie na pewno jest możliwe. Podobne funkcje ma wprogramowaną mnóstwo urządzeń poczynając od bankomatów po proste aparaty fotograficzne. Czy mają ją parkomaty? Tego nie dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego urzędu miasta. Urząd miasta zakłada, że każda osoba, która chce zaparkować swój pojazd w granicach SPP, stara się zapoznać z godzinami jej funkcjonowania i kosztami, które w związku z tym będzie musiała ponieść.

– Blokowanie możliwości dokonywania opłat z wyprzedzeniem, mogłoby spotkać się z niezadowoleniem osób, które parkują samochody w SPP po południu lub w weekend i pozostawiają je dłużej, do czasu pobierania opłat w strefie – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Co prawda w skierowanym zapytaniu nie chodziło o to by całkowicie zablokować możliwość wykupienia biletu w dzień wolny od parkowania, ale stanowisko miasta w tej kwestii jest jasne.

Tak więc, zarówno mieszkańcom jak i naszym gościom polecamy uważne czytanie, zwłaszcza tych informacji napisanych drobnym druczkiem. To zasada uniwersalna i przydatna nie tylko podczas korzystania z parkomatu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
cooldebil
cooldebil
4 lata temu

do sympatycznej mamy
cytując pani słowa, skoro „każdy debil wie , że sobota nie jest płatna”, łącznie z panią (!), rozumiem, że określiła pani i swoją przynależność do owej grupy d… gratuluję 🙂

Leon
Leon
4 lata temu
Reply to  cooldebil

Coś kobieta za bardzo się emocjonuje. Może bierze do siebie. Czyżby urzędniczka?

matka
matka
4 lata temu

ale news, hahahaha, to nie macie już o czym pisać ? byle na urząd haha. każdy jak jest w obcym mieście musi przeczytać info na parkomatach za ile i kiedy się płaci za parkowanie. w całej Polsce już prawo się zmieniło i każdy debil wie , że sobota nie jest płatna, to samo w niedzielę. jak kupisz w niedzielę, tzn, że chcesz przyjść po auto w poniedziałek w godzinach pracy strefy parkowania.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  matka

Kto to jest według ciebie, mamusiu, debil?
Czy tak zwracasz się do swoich dzieci?

odd
odd
4 lata temu

Wszystko jest ok. Zanim się wrzuci za parkowanie trzeba sprawdzić godziny i dni parkowania . To wszystko. Pretensje za sowie gapiostwo tylko świadczą o poziome inteligencji tej osoby. Tak samo jest w innych miastach. A jeśli będę chciał zastawić samochód w strefie parkowania w sobotę do poniedziałku do południa ? To co? Będę musiał śmigać do parkometru o punkt dziesiąta rano w poniedziałek żeby zapłacić za 2 godz.? Bzdura mogę zapłacić właśnie w sobotę już za postój w poniedziałek. Tak powinno być i jest.

Irys
Irys
4 lata temu
Reply to  odd

ja uważam, że słusznie piszą. właśnie w tym jest problem, parkometr nie powinien pobrać opłaty wniesionej omyłkowo ale umożliwić wpłatę temu, kto chce wnieść ją na poniedziałek. Ja pamietam jeszcze stare historie z wrzutowymi aparatami telefonicznymi. też często pożerały monety a zadzwonić nie można było. podobnie jest tu. Wprowadzanie konsumentów w błąd jest uznawane za nieuczciwą praktykę rynkową, której stosowanie jest zabronione. Pod wpływem nieprawdziwych informacji konsument jest narażony na zakup produktu lub usługi, czego nie zrobiłby, gdyby wiedział o rzeczywistych warunkach oferty.

Rysiek
Rysiek
4 lata temu

W aferze Amber Gold tysiące ludzi straciło oszczędności całego życia. Wg. platfusów to klienci są sami sobie winni. To krzywdzący i niesłuszny pogląd. Tak samo w Mławie, jak można obwiniać kierowców, że parkomaty przyjmują w soboty i w niedzielę pieniądze.Oj Mława to dziwne miasto.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu
Reply to  Rysiek

Nikt o zdrowych zmysłach nie połaszczy się na cudowny zysk typu Amber Gold. Gdyby logicznie pomyśleć, to dlaczego AG jako jedyne oferowało kilkukrotnie wyższe oprocentowanie podczas gdy wszyscy inni raptem max kilka %? No ale oczywiście Polacy są na tyle chciwi i pazerni że wyłącza im się w takich sytuacjach logiczne myślenie i wychodzą potem takie cuda niewidy.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
4 lata temu

Parkowałem dziś przy miejskiej bibliotece i widziałem, że na parkomacie jest informacja, że płaci się tylko od poniedziałku do piątku (z podanymi godzinami) – i to większą czcionką niż inne informacje, a dodatkowo na żółtym jaskrawym tle. Trzeba czytać i tyle.

yyyy
yyyy
4 lata temu

mogłaby być taka nalepka na parkomatach z napisem „Uwaga! W soboty nie płacimy!”

lol
lol
4 lata temu

A tak poważnie. To oczywiście, że powinna być zapisana wyraźna i widoczna, przykuwająca uwagę informacja, że w soboty się nie płaci. Nikt nie powinien mieć ani przez chwilę wątpliwości co i jak. Powinno się ułatwiać.. a nie utrudniać.

lol
lol
4 lata temu

dobre 😀

xyz
xyz
4 lata temu

Jak nie potrafią czytać, to niech płacą

Marcin
Marcin
4 lata temu

No pewnie, „rypią” ludzi na każdym kroku ale później najlepiej powiedzieć że ktoś nie doczytał to sobie sam winny… przecież parkometr powinnien wyraźnie na wyświetlaczu mieć komunikat „dzisiaj nie musisz płacić ale możesz opłacić sobie na jutro” . Przecież w czasach powszechnej elektroniki to nie jest skomplikowane ale przecież jest wygodne dla popierających „haracz”… proste…ale smutne, szkoda tylko miasto tak się tłumaczy….

karolek
karolek
4 lata temu
Reply to  Marcin

A mnie martwi coś innego. Jak ten biedny pan Andrzej dojechał bez okularów do Mławy, skoro bez nich nie był w stanie odczytać informacji z parkomatu?! O czym jest ten artykuł? O tym, że należy CZYTAĆ? serio?

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  karolek

Karolek, biedny i niedouczony to Ty jesteś, słyszałeś o okularach do czytania?
Nie słyszałeś? – serio?

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x