Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pokaz doświadczeń chemicznych. Buchało, dymiło i iskrzyło


Eksperyment chemiczny jako punkt wyjścia w procesie poznania w Gimnazjum nr 1. W środę 8 lutego 2017r. odbyły się warsztaty chemiczne, które poprowadzili pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


Chemia dla tych uczniów jest przedmiotem trudnym a w wielu momentach abstrakcyjnym. Uczestnicy zajęć wykonywali proste doświadczenia przyrodnicze o uczyli się wyciągać z nich wnioski.

Poszukiwali odpowiedzi na pytania: W jaki sposób można rozpoznać, czy substancja jest kwasem czy zasadą? Jakie substancje mogą być naturalnymi wskaźnikami kwasów i zasad? Jak dokonać identyfikacji tlenu, wodoru i dwutlenku węgla? Taka nauka jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich uczniów.

Całość zakończył pokaz doświadczeń, podczas których buchało, dymiło i iskrzyło. Doświadczenia były bardzo ciekawe, wyjaśniały wiele problemów z życia codziennego. Uczniowie byli zadowoleni z uczestnictwa w zajęciach, ponieważ wiesza zdobyta w praktycznym działaniu jest najcenniejsza.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 1

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x