Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pokaz doświadczeń chemicznych. Buchało, dymiło i iskrzyło


Eksperyment chemiczny jako punkt wyjścia w procesie poznania w Gimnazjum nr 1. W środę 8 lutego 2017r. odbyły się warsztaty chemiczne, które poprowadzili pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu. W warsztatach wzięli udział uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

KSP Mława nabór

Chemia dla tych uczniów jest przedmiotem trudnym a w wielu momentach abstrakcyjnym. Uczestnicy zajęć wykonywali proste doświadczenia przyrodnicze o uczyli się wyciągać z nich wnioski.

Poszukiwali odpowiedzi na pytania: W jaki sposób można rozpoznać, czy substancja jest kwasem czy zasadą? Jakie substancje mogą być naturalnymi wskaźnikami kwasów i zasad? Jak dokonać identyfikacji tlenu, wodoru i dwutlenku węgla? Taka nauka jest niezwykle atrakcyjna dla wszystkich uczniów.

Całość zakończył pokaz doświadczeń, podczas których buchało, dymiło i iskrzyło. Doświadczenia były bardzo ciekawe, wyjaśniały wiele problemów z życia codziennego. Uczniowie byli zadowoleni z uczestnictwa w zajęciach, ponieważ wiesza zdobyta w praktycznym działaniu jest najcenniejsza.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz