Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nad Zalewem Ruda dzieci razem z morsami pożegnały zimę


„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”. Takim wierszykiem wyrecytowanym podczas ostatniego tej zimy  morsowania, wielbiciele zimowych kąpieli pożegnali zimę i powitali wiosnę.

Barwny korowód bajkowych postaci nawet z dwiema kukłami Marzanny najpierw przeszedł pomostem naokoło kąpieliska Zalewu Ruda. Potem pierwsza Marzanna spłonęła na brzegu, podczas gdy drugą morsy wzięły ze sobą do wody, by ją utopić. Pomimo niesprzyjającej pogody i opadów deszczu, który nawet sprawił trudności przy podpalaniu kukły, morsów i ich przyjaciół nie opuszczał dobry humor. Tradycyjnie można było się też ogrzać przy ognisku i zjeść pieczoną kiełbaskę z grilla.

red.

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Mławianin
Gość
Mławianin

Robią dobrą robotę, czego im zazdrościć można robić tyle ciekawych rzeczy. Tylko komu się chce? Dbają o zdrowie, uczą innych jak profesjonalnie morsować, innym się to podoba, więc niech robią swoje. A tzw. hejterami nie ma się co przejmować. Panie Piotrze wiele Pan dobrego zrobił i pewnie wiele jeszcze przed Panem „progów i wrogów” przeskakiwać, omijać i iść dalej… Pozdrawiam i trzymam kciuki. Dziękuję że jest Pan wciąż z nami.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

Co prawda nie morsuję, ale uwielbiam oglądać fotorelację z tych spotkań. Jest to super impreza, uczestnicy roześmiani i pełni energii. Mam nadzieję, że pożegnanie zimy z morsami na zalewem na stałe się wpisze w lokalną tradycję. Naprawdę świetnie się Was ogląda. Może też kiedyś się odważę. Pozdrawiam ciepło wszystkich Uczestników i Organizatorów. Tak trzymajcie!

Piotr Olszewski
Gość
Piotr Olszewski

W imieniu organizatorów, bardzo serdecznie dziękuję Redakcji Codziennikmlawski za profesjonalny przekaz oraz fotorelację.

L.K.
Gość
L.K.

Nie rozumiem. Coś nie halo, czy po prostu brak zajęcia.

Zośka
Gość
Zośka

Boli nieróbstwo?

marzanna
Gość
marzanna

Pogoda im nie straszna!

kibic
Gość
kibic

ODJECHANI I WSPANIALI 😀

szczery znajomy
Gość
szczery znajomy

dziękujemy …

M.
Gość
M.

Impreza świetna jak zawsze!! Pozdrowienia dla pana Piotra 🙂

o!la
Gość
o!la

Pięknie kolorowo