Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nad Zalewem Ruda dzieci razem z morsami pożegnały zimę


„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”. Takim wierszykiem wyrecytowanym podczas ostatniego tej zimy  morsowania, wielbiciele zimowych kąpieli pożegnali zimę i powitali wiosnę.


Barwny korowód bajkowych postaci nawet z dwiema kukłami Marzanny najpierw przeszedł pomostem naokoło kąpieliska Zalewu Ruda. Potem pierwsza Marzanna spłonęła na brzegu, podczas gdy drugą morsy wzięły ze sobą do wody, by ją utopić. Pomimo niesprzyjającej pogody i opadów deszczu, który nawet sprawił trudności przy podpalaniu kukły, morsów i ich przyjaciół nie opuszczał dobry humor. Tradycyjnie można było się też ogrzać przy ognisku i zjeść pieczoną kiełbaskę z grilla.

red.

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Robią dobrą robotę, czego im zazdrościć można robić tyle ciekawych rzeczy. Tylko komu się chce? Dbają o zdrowie, uczą innych jak profesjonalnie morsować, innym się to podoba, więc niech robią swoje. A tzw. hejterami nie ma się co przejmować. Panie Piotrze wiele Pan dobrego zrobił i pewnie wiele jeszcze przed Panem „progów i wrogów” przeskakiwać, omijać i iść dalej… Pozdrawiam i trzymam kciuki. Dziękuję że jest Pan wciąż z nami.

czytelniczka
czytelniczka
4 lata temu

Co prawda nie morsuję, ale uwielbiam oglądać fotorelację z tych spotkań. Jest to super impreza, uczestnicy roześmiani i pełni energii. Mam nadzieję, że pożegnanie zimy z morsami na zalewem na stałe się wpisze w lokalną tradycję. Naprawdę świetnie się Was ogląda. Może też kiedyś się odważę. Pozdrawiam ciepło wszystkich Uczestników i Organizatorów. Tak trzymajcie!

Piotr Olszewski
Piotr Olszewski
4 lata temu

W imieniu organizatorów, bardzo serdecznie dziękuję Redakcji Codziennikmlawski za profesjonalny przekaz oraz fotorelację.

L.K.
L.K.
4 lata temu

Nie rozumiem. Coś nie halo, czy po prostu brak zajęcia.

Zośka
Zośka
4 lata temu
Reply to  L.K.

Boli nieróbstwo?

marzanna
marzanna
4 lata temu

Pogoda im nie straszna!

kibic
kibic
4 lata temu

ODJECHANI I WSPANIALI 😀

szczery znajomy
szczery znajomy
4 lata temu

dziękujemy …

M.
M.
4 lata temu

Impreza świetna jak zawsze!! Pozdrowienia dla pana Piotra 🙂

o!la
o!la
4 lata temu

Pięknie kolorowo

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x