Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Nad Zalewem Ruda dzieci razem z morsami pożegnały zimę


„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy”. Takim wierszykiem wyrecytowanym podczas ostatniego tej zimy  morsowania, wielbiciele zimowych kąpieli pożegnali zimę i powitali wiosnę.

KSP Mława nabór

Barwny korowód bajkowych postaci nawet z dwiema kukłami Marzanny najpierw przeszedł pomostem naokoło kąpieliska Zalewu Ruda. Potem pierwsza Marzanna spłonęła na brzegu, podczas gdy drugą morsy wzięły ze sobą do wody, by ją utopić. Pomimo niesprzyjającej pogody i opadów deszczu, który nawet sprawił trudności przy podpalaniu kukły, morsów i ich przyjaciół nie opuszczał dobry humor. Tradycyjnie można było się też ogrzać przy ognisku i zjeść pieczoną kiełbaskę z grilla.

red.

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

10 - liczba komentarzy w artykule "Nad Zalewem Ruda dzieci razem z morsami pożegnały zimę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławianin
Gość

Robią dobrą robotę, czego im zazdrościć można robić tyle ciekawych rzeczy. Tylko komu się chce? Dbają o zdrowie, uczą innych jak profesjonalnie morsować, innym się to podoba, więc niech robią swoje. A tzw. hejterami nie ma się co przejmować. Panie Piotrze wiele Pan dobrego zrobił i pewnie wiele jeszcze przed Panem „progów i wrogów” przeskakiwać, omijać i iść dalej… Pozdrawiam i trzymam kciuki. Dziękuję że jest Pan wciąż z nami.

czytelniczka
Gość

Co prawda nie morsuję, ale uwielbiam oglądać fotorelację z tych spotkań. Jest to super impreza, uczestnicy roześmiani i pełni energii. Mam nadzieję, że pożegnanie zimy z morsami na zalewem na stałe się wpisze w lokalną tradycję. Naprawdę świetnie się Was ogląda. Może też kiedyś się odważę. Pozdrawiam ciepło wszystkich Uczestników i Organizatorów. Tak trzymajcie!

Piotr Olszewski
Gość

W imieniu organizatorów, bardzo serdecznie dziękuję Redakcji Codziennikmlawski za profesjonalny przekaz oraz fotorelację.

L.K.
Gość

Nie rozumiem. Coś nie halo, czy po prostu brak zajęcia.

Zośka
Gość

Boli nieróbstwo?

marzanna
Gość

Pogoda im nie straszna!

wpDiscuz