Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Na co idą pieniądze z opłat za psa?


Miasto Mława w 2016 r. przeznaczyło 168 983,03 zł na przeciwdziałanie bezdomności zwierząt. Na kwotę tę składają się m.in. wpływy z wnoszonych przez mieszkańców opłat za psa. Zachęcamy do ich uiszczania – dzięki nim pomagamy czworonogom i dbamy o porządek oraz bezpieczeństwo na ulicach Mławy – informuje Urząd Miasta.

KSP Mława nabór

Część wspomnianej kwoty – a konkretnie 993,59 zł – przeznaczono na dokarmianie bezdomnych kotów. Pozostałe środki wydatkowano na utrzymanie bezdomnych zwierząt w schronisku (104 260,95 zł), usługi weterynaryjne dla bezdomnych zwierząt (52 892,40 zł), utylizację padłych zwierząt (8 676,72 zł), czipowanie zwierząt (1 409,07 zł), emisję spotu edukacyjnego „Nie wyrzucaj psa” (442,80 zł) i zakup worków na psie odchody (307,50 zł).

Jedną ze składowych środków na przeciwdziałanie bezdomności zwierząt są wpływy z uiszczanych przez mieszkańców opłat za posiadanie psa. W 2016 r. budżet miasta zasiliła z tego tytułu kwota 20 463 zł (664 właścicieli zapłaciło za 690 psów).

Urząd Miasta podkreśla – środki te, jak widać z powyższych wyliczeń, są bardzo przydatne – pomagamy dzięki nim bezpańskim zwierzętom i poprawiamy bezpieczeństwo oraz estetykę na mławskich ulicach.

Przypominamy, termin uiszczenia opłat za posiadanie psa upływa z końcem marca.

źródło i zdjęcie: KN/UM Mława

oprac. red

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz