Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na co idą pieniądze z opłat za psa?


Miasto Mława w 2016 r. przeznaczyło 168 983,03 zł na przeciwdziałanie bezdomności zwierząt. Na kwotę tę składają się m.in. wpływy z wnoszonych przez mieszkańców opłat za psa. Zachęcamy do ich uiszczania – dzięki nim pomagamy czworonogom i dbamy o porządek oraz bezpieczeństwo na ulicach Mławy – informuje Urząd Miasta.


Część wspomnianej kwoty – a konkretnie 993,59 zł – przeznaczono na dokarmianie bezdomnych kotów. Pozostałe środki wydatkowano na utrzymanie bezdomnych zwierząt w schronisku (104 260,95 zł), usługi weterynaryjne dla bezdomnych zwierząt (52 892,40 zł), utylizację padłych zwierząt (8 676,72 zł), czipowanie zwierząt (1 409,07 zł), emisję spotu edukacyjnego „Nie wyrzucaj psa” (442,80 zł) i zakup worków na psie odchody (307,50 zł).

Jedną ze składowych środków na przeciwdziałanie bezdomności zwierząt są wpływy z uiszczanych przez mieszkańców opłat za posiadanie psa. W 2016 r. budżet miasta zasiliła z tego tytułu kwota 20 463 zł (664 właścicieli zapłaciło za 690 psów).

Urząd Miasta podkreśla – środki te, jak widać z powyższych wyliczeń, są bardzo przydatne – pomagamy dzięki nim bezpańskim zwierzętom i poprawiamy bezpieczeństwo oraz estetykę na mławskich ulicach.

Przypominamy, termin uiszczenia opłat za posiadanie psa upływa z końcem marca.

źródło i zdjęcie: KN/UM Mława

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x