Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Będziemy musieli podjąć takie decyzje aby nauczyciele w tych szkołach mieli pracę


Wczorajsza nadzwyczajna sesja rady miasta zwołana została na wniosek burmistrza jedynie w celu podjęcia uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.


Jednogłośnie podjęta przez radnych miejskich uchwała, ostatecznie ustala nową sieć szkół, co stało się konieczne na skutek wprowadzonej reformy oświaty. Zgodnie z procedurą ustalanie nowej sieci szkół odbywa się dwustopniowo. Najpierw rada miasta 28 lutego br. podjęła uchwałę w sprawie projektu nowej sieci szkół. Tenże projekt 1 marca został przekazany Mazowieckiemu Kuratorium Oświaty do zaopiniowania. Kuratorium nie wniosło do przedłożonego projektu żadnych uwag i 10 marca pozytywnie go zaopiniowało. Opinia kuratorium pozwala z kolei samorządom na podjęcie uchwały już nie o projekcie, a o ustaleniu nowej sieci szkół. Dla Mławy nowa sieć szkół oznacza przede wszystkim powrót do układu sześciu szkół podstawowych i nowe obwody tych szkół, które w systemie pojawią się już w roku szkolnym 2017/2018 oraz stopniowe wygaszanie gimnazjów. Właśnie na tę kwestię zwrócił uwagę radny Waldemar Łaszczych.

– To co ustaliliśmy to jest bardzo dobre na dzisiejszy dzień , optymalne rozwiązanie. Trzeba będzie pochylić się nad jednym problemem, sprawą gimnazjów. Ponieważ jeśli by tak zostało, do gimnazjów niestety mało byłoby dzieci, a są piękne dwie szkoły. Będziemy musieli podjąć takie decyzje aby nauczyciele w tych szkołach mieli pracę i aby te szkoły miały nabór dzieci – mówił radny.

Ostatecznie rada jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kamnil p.
kamnil p.
5 lata temu

zgłaszam to do płokułatuły! tak być nie może! pływatne szkoły? nie dotować! tylko na państwowe!

Gość 1
Gość 1
5 lata temu

A co zresztą, ludzi którzy stracili pracę ? Nimi nikt się nie przejmuje. Nie ma pracy w Mławie dla młodych ludzi!! O kobietach już nie wspomnę którym ciężko jest cokolwiek znaleźć.

yyyy
yyyy
5 lata temu
Reply to  Gość 1

Prawda, prawda..

Marek
Marek
5 lata temu

Polska błazenada. Kolejna uprzywilejowana grupa. Postkomunistyczne relikty minionej epoki. Przywileje. Jezeli ktos nie moze wykonywać zawodu lub zapotrzebowanie na pracownikow w danej branży się zmniejsza, to trzeba się przebranżowić. Tak jest na całym świecie i nikt nie robi z tego żadnego problemu. Macie Innowacyjnego Burmistrza? Rozwój Mlawy? Chińczycy zainwestowali? Koreańczycy zainwestowali? No to czego się bać? Jak dają to trzeba brać pełnymi rękami.

~kajka
~kajka
5 lata temu

Czy pan radny słyszał, że w Mławie jeszcze 4 szkoły prywatne będą, a dzieci coraz mniej? A pan martwi się tylko o nauczycieli gimnazjum. Ciekawe kto będzie chodził do tych 10 podstawówek w naszej wieliej metropolii?

radny41
radny41
5 lata temu

Racja jest taka…Nauczycieli mamy za dużo,a zwłaszcza tych co mają wiek pod emerytalny! Ci właśnie nauczyciele stracili zapał,chęć do pracy.Pracują-zmuszają siebie aby ”do emerytury”.Podsumowując- Starych zwolnić,MŁODYCH zostawić,a nawet zatrudniać,ale pod warunkiem Tych co skończyli 8 klas podstawówki !!!

JFK
JFK
5 lata temu

Panie. radny co znaczy musza miec pracę A zapewnia pan prace zwalnianym z LG ?

nelia
nelia
5 lata temu

Czy ustalono już rejonizację dla szkół podstawowych?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x