Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

100 pomysłów na propagowanie odblasków – kolejne szkolne raporty


W tym miesiącu dołączył do nas patrol klasy VI c ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie. Przygotował oryginalną , „ciasteczkowo – odblaskową” akcję, skierowaną do najmłodszych uczniów. Raportem z nowej akcji podzielił się z nami także patrol z Łomi. Uczniowie klasy V przygotowali kolorowy, odblaskowy happening !


100 pomysłów na noszenie odblasków – kolejne szkolne raporty

Oto Raport patrolu ze Szkoły Podstawowej w Łomi:

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…. Postanowiliśmy przywitać wiosnę happeningiem promującym bezpieczeństwo. Tym razem nasze hasło miesiąca brzmi  „ O swoje życie dbam, więc odblask zawsze mam”. 14 marca ruszyliśmy na ulice Łomi, aby głośno i kolorowo  pokazać, jak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie. W tym celu wykonaliśmy transparent oraz przybraliśmy wszystkie kolorowe barwy wiosenne, aby być jeszcze bardziej dostrzeganym. Nie zapomnieliśmy oczywiście o kamizelkach  i elementach odblaskowych. W ten sposób byliśmy bardzo widoczni, a przejeżdżające samochody zwracały na nas uwagę. Życzliwi kierowcy zatrzymywali się nam na przejściu dla pieszych, a mieszkańcy gratulowali pomysłu. Po zakończonym marszu odwiedziliśmy naszych przedszkolaków, przypomnieliśmy im o zasadach zachowania na jezdni oraz podarowaliśmy baloniki. Wszystkie nasze akcje dostarczają nam mnóstwa zabawy, a tworzenie kolejnych zadań inspiruje do twórczego myślenia. Pozdrawiamy- Odblaskowy Patrol z Łomi.”

Witamy pierwszy patrol ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie – a oto Raport z akcji:

” W dniu 13.03.2017 r. w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” odbył się w naszej szkole nietypowy quiz. Rolę pytań pełniły własnoręcznie przygotowane ciasteczka w kształtach i kolorach znaków drogowych. Obdarowani nimi zostali wszyscy uczniowie klas „0”. Dodatkowo każdy, kto prawidłowo opisał ów znak otrzymał słodki upominek. W ten oryginalny sposób członkowie patrolu zwrócili uwagę, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zależy nie tylko od dobrej znajomości obowiązujących przepisów, ale również od noszenia elementów odblaskowych, szczególnie przez najmłodszych.” 

 Pozdrawiamy wszystkie odblaskowe patrole i czekamy na nowe Raporty z Akcji. Konkurs trwa do 15 maja.

źródło i fot.:KPP Mława

dav

dav

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x