Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Łyczek w finale A, Jakub w finale B


Marzec przyniósł występy pływaków mławskiego Płetwala na zimowych mistrzostwa Polski w kategoriach juniorskich. W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali piętnastolatkowie, natomiast w Gorzowie Wielkopolskim starsi o dwa lata zawodnicy.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W podróż do województwa świętokrzyskiego wybrali się Anna Powązka i Jakub Szczepański. Podopiecznej Michała Chlastosza nie udało się przebić do finału. W swoim najlepszym występie na 200 metrów stylem grzbietowym uplasowała się na 46. pozycji.

Lepiej poszło jej koledze klubowemu. W swoim pierwszym starcie na 50 metrów stylem klasycznym awansował do najlepszej „dwudziestki” w kraju. Ostatecznie zmagania w finale B zakończył na 16. miejscu. Ten wyczyn okrasił nowym rekordem życiowym – podobnie zresztą było w pozostałych występach mławianina na 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem zmiennym, 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

W przypadku gorzowskiej imprezy trzymaliśmy kciuki za Andżelikę Łyczek i Bartosza Szczepańskiego. Drugi z naszych reprezentantów poprawił „życiówki”, ale nie przebił się do decydującej batalii. Lepiej poszło Andżelice – dwukrotnie uplasowała się na ósmych pozycjach w finałach A, rywalizując w stylu grzbietowym na 50 oraz 100 metrów.

Z młodzika na olimpijczyka

To nie był jedyny start zawodników Mławy w ostatnim czasie.  Do Warszawy na zawody z cyklu „Od młodzika do olimpijczyka” wybrało się czternaścioro najmłodszych reprezentantów Płetwala.

Najlepiej na 50-metrowym basenie poszło Amelii Butryn (rocznik 2008). Rywalizację na 50 metrów stylem klasycznym zakończyła na trzeciej pozycji. Na 50 metrów stylem grzbietowym dziewięciolatka była siódma.

W czołówce znalazł się Patryk Kaliszewski (rocznik 2008). Szósty na 50 metrów stylem motylkowym, na 50 metrów stylem klasycznym uplasował się na 10. miejscu.

W zawodach walczyli także Zuzanna Deręgowska, Julia Błażkiewicz, Natalia Tomczak, Izabela Czaplicka, Jan Sowiński, Bartłomiej Kozieł i Konrad Hincmanowski.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500