Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Łyczek w finale A, Jakub w finale B


Marzec przyniósł występy pływaków mławskiego Płetwala na zimowych mistrzostwa Polski w kategoriach juniorskich. W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali piętnastolatkowie, natomiast w Gorzowie Wielkopolskim starsi o dwa lata zawodnicy.


W podróż do województwa świętokrzyskiego wybrali się Anna Powązka i Jakub Szczepański. Podopiecznej Michała Chlastosza nie udało się przebić do finału. W swoim najlepszym występie na 200 metrów stylem grzbietowym uplasowała się na 46. pozycji.

Lepiej poszło jej koledze klubowemu. W swoim pierwszym starcie na 50 metrów stylem klasycznym awansował do najlepszej „dwudziestki” w kraju. Ostatecznie zmagania w finale B zakończył na 16. miejscu. Ten wyczyn okrasił nowym rekordem życiowym – podobnie zresztą było w pozostałych występach mławianina na 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem zmiennym, 100 i 200 metrów stylem klasycznym.

W przypadku gorzowskiej imprezy trzymaliśmy kciuki za Andżelikę Łyczek i Bartosza Szczepańskiego. Drugi z naszych reprezentantów poprawił „życiówki”, ale nie przebił się do decydującej batalii. Lepiej poszło Andżelice – dwukrotnie uplasowała się na ósmych pozycjach w finałach A, rywalizując w stylu grzbietowym na 50 oraz 100 metrów.

Z młodzika na olimpijczyka

To nie był jedyny start zawodników Mławy w ostatnim czasie.  Do Warszawy na zawody z cyklu „Od młodzika do olimpijczyka” wybrało się czternaścioro najmłodszych reprezentantów Płetwala.

Najlepiej na 50-metrowym basenie poszło Amelii Butryn (rocznik 2008). Rywalizację na 50 metrów stylem klasycznym zakończyła na trzeciej pozycji. Na 50 metrów stylem grzbietowym dziewięciolatka była siódma.

W czołówce znalazł się Patryk Kaliszewski (rocznik 2008). Szósty na 50 metrów stylem motylkowym, na 50 metrów stylem klasycznym uplasował się na 10. miejscu.

W zawodach walczyli także Zuzanna Deręgowska, Julia Błażkiewicz, Natalia Tomczak, Izabela Czaplicka, Jan Sowiński, Bartłomiej Kozieł i Konrad Hincmanowski.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x