Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Agnieszka Ewa Rychcik-Nowakowska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

31 marca strajk w szesnastu szkołach w powiecie


Spośród 42 placówek oświatowych w powiecie mławskim w szesnastu z nich 31 marca odbędzie się protest. Taką decyzję podjęli skupieni w ZNP nauczyciele i pracownicy oświaty w przeprowadzonych wcześniej w szkołach referendach.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego ustalił datę ogólnopolskiego protestu przeciw wprowadzanej reformie systemu oświaty na dzień 31 marca. Tego dnia przede wszystkim nauczyciele skupieni w związku powstrzymają się od podjęcia pracy.

W Mławie protesty odbędą się w Gimnazjum nr 2, Zespołach Placówek Oświatowych nr 1 i nr 2 oraz w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. W gminie Wiśniewo żadna ze szkół nie opowiedziała się za protestem, tak więc zajęcia odbywać będą się normalnie. Z kolei w gminie Szydłowo zajęcia nie odbędą się w żadnej z gminnych szkół. W Dzierzgowie strajkować będą nauczyciele w gimnazjum, w Lipowcu Kościelnym w miejscowej szkole podstawowej i gimnazjum oraz SP w Turzy Małej, w Zespole Szkół w Stupsku oraz SP w Wyszynach, w gminie Szreńsk – SP w Miączynie. W Radzanowie i Wieczfni Kościelnej zastrajkują nauczyciele w zespołach szkół.

– W dniu protestu szkoły będą oflagowane i wywieszone będą postulaty. Komitety strajkowe współpracują z dyrekcją szkół, która wcześniej powiadomi rodziców o proteście – mówi Wiesława Falkiewicz – Prezes Zarządu Powiatowego Oddziału ZNP w Mławie.

W przypadku, gdy rodzice zdecydują, że nie mogą pozostawić dziecka w domu o chcą wysłać je w tym dniu do szkoły, która przystąpiła do strajku,  obowiązkiem dyrekcji strajkującej szkoły jest zapewnienie uczniowi opieki.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Ja3

Brawo nauczyciele, a Wam drodzy czytelnicy polecam zajrzeć na tę stronę: http://rodzicemajaglos.pl/

Dr Martens

Pompom – w LG trzeba coś potrafić i chcieć pracować więc…. nauczyciele mogą mieć problem.

Pompom

W lg przyjmują można tam spróbować

Marcin

Ok. Protest ale z jakiego znowu powodu, co tym razem, karta nauczyciela, likwidacja gimnazjów czy jak zawsze za mało zarabiają?

mieszkaniec

A gdzie inne szkoły ?