Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

31 marca strajk w szesnastu szkołach w powiecie


Spośród 42 placówek oświatowych w powiecie mławskim w szesnastu z nich 31 marca odbędzie się protest. Taką decyzję podjęli skupieni w ZNP nauczyciele i pracownicy oświaty w przeprowadzonych wcześniej w szkołach referendach.


Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego ustalił datę ogólnopolskiego protestu przeciw wprowadzanej reformie systemu oświaty na dzień 31 marca. Tego dnia przede wszystkim nauczyciele skupieni w związku powstrzymają się od podjęcia pracy.

W Mławie protesty odbędą się w Gimnazjum nr 2, Zespołach Placówek Oświatowych nr 1 i nr 2 oraz w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. W gminie Wiśniewo żadna ze szkół nie opowiedziała się za protestem, tak więc zajęcia odbywać będą się normalnie. Z kolei w gminie Szydłowo zajęcia nie odbędą się w żadnej z gminnych szkół. W Dzierzgowie strajkować będą nauczyciele w gimnazjum, w Lipowcu Kościelnym w miejscowej szkole podstawowej i gimnazjum oraz SP w Turzy Małej, w Zespole Szkół w Stupsku oraz SP w Wyszynach, w gminie Szreńsk – SP w Miączynie. W Radzanowie i Wieczfni Kościelnej zastrajkują nauczyciele w zespołach szkół.

– W dniu protestu szkoły będą oflagowane i wywieszone będą postulaty. Komitety strajkowe współpracują z dyrekcją szkół, która wcześniej powiadomi rodziców o proteście – mówi Wiesława Falkiewicz – Prezes Zarządu Powiatowego Oddziału ZNP w Mławie.

W przypadku, gdy rodzice zdecydują, że nie mogą pozostawić dziecka w domu o chcą wysłać je w tym dniu do szkoły, która przystąpiła do strajku,  obowiązkiem dyrekcji strajkującej szkoły jest zapewnienie uczniowi opieki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja3
Ja3
4 lata temu

Brawo nauczyciele, a Wam drodzy czytelnicy polecam zajrzeć na tę stronę: http://rodzicemajaglos.pl/

Dr Martens
Dr Martens
4 lata temu

Pompom – w LG trzeba coś potrafić i chcieć pracować więc…. nauczyciele mogą mieć problem.

Pompom
Pompom
4 lata temu

W lg przyjmują można tam spróbować

Marcin
Marcin
4 lata temu

Ok. Protest ale z jakiego znowu powodu, co tym razem, karta nauczyciela, likwidacja gimnazjów czy jak zawsze za mało zarabiają?

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  Marcin

A gdzie inne szkoły ?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x