Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiosenne porządki w mieście już trwają


fot. UMM


Schyłek zimy to czas porządków nie tylko w naszych obejściach, ale też na ulicach miasta. Do końca marca wysprzątanych zostanie ponad 75 kilometrów miejskich dróg.

Marzec to w Mławie czas pozimowego sprzątania ulic. Są one myte i szczotkowane, pracownicy służb porządkowych zbierają zalegające śmieci. Do 11 marca sprzątnięte zostały już 38 243 m dróg. Prace prowadzono na ulicach: 18 Stycznia, 3 Maja, Armii Krajowej, Bagińskiego, Bagno, Batalionów Chłopskich, Batorego, Bema, Browarnej, Brukowej, Chrobrego ,Ks. Czapli, Długiej, Dmowskiego, Dudzińskiego, Dworcowej, Dzierzgowskiej, Granicznej, Grzebskiego, Hallera, Handlowej, Kaplicznej, Klickiego, Kochanowskiego, Ks. Kolbego, Kolejowej, Kopernika, Korczaka, Kościuszki, Krajowskiego, Lawicz-Liszki, Lelewela, Księcia Maciusia, Moniuszki, Morawskiej, Nadrzecznej, Napoleońskiej, Narutowicza, Nowoleśnej, Nowowiejskiej, Okólnej, Osiedlowej, Paderewskiego, Padlewskiego, Parkowej, Plac 1-go Maja, Plac 3-go Maja, Płockiej, Podmiejskiej, Polnej, Rondo Popiełuszki, Poświętnej, Powstańców Styczniowych, Powstańców Wielkopolskich, Promyk, Prusa, Przyrynek, Republiki Pińczowskiej, Reymonta, Sądowej, Sienkiewicza, Smolarnia, Rondo Solidarności, Spichrzowej, Spółdzielczej, Stary Rynek, Szewskiej, Szpitalnej, Targowej, Traugutta, Wasiłowskiego, Wąskiej, Wigury, Willowej, Witosa, Wójtostwo, Wyspiańskiego, Zacisze, Załęskiego Torfa, Zduńskiej i Żeromskiego.
Od 13 marca do końca miesiąca sprzątane mają być ulice: Dobra, Fedorczyka, Hubala, Kwiatowa, Sikorskiego, Sucharskiego, Żołnierzy 80 pp, Szkolna, Wymyślin, Leśna, Misia Puchatka, Braci Koszutzkich, Broniewskiego, Chopina, Jagiellonki, Konopnickiej, Kossaka, Matejki, Mrozowskiej, Olsztyńska, PCK, Piechowskiego, Skłodowskiej, Staszewskiego, Staszica, Tuwima, Chabrowa, Dobrskiej, Jaśminowa, Konwaliowa, Makowa, Różana, Storczykowa, Wojska Polskiego, Braci Gierymskich, Krasińskiego, Norwida, Słowackiego, Krasickiego, Sawickiej, Szarych Szeregów, ZWM, Osiedle Książąt Mazowieckich, Mariacka, Mazurska, Ordona, Sadowskiego, Sportowa, Zachodnia, Cicha, dojazdowa do Kauflandu, Pogorzelskiego, Roweckiego Grota, Czechowskiej, Obrońców Mławy, Przemysłowa, Sokalskiego, Łojewskiego, Osiedle Młodych, Akacjowa, Bracka, Cmentarna, Górna, Jasna, Kościelna, Ks. Krajewskiego, Mickiewicza, Ostaszewskiego, Podgórna, Rynkowa, Studzieniec, Wysoka, 30-lecia LWP, Instalatorów, LG Electronics, Nowa, Abpa Nowowiejskiego, Nowowiejska, Aleja Marszałkowska, droga w Dzielnicy Przemysłowej, LOK, Malinowskiego, Krzywa, Misjonarska, osiedle Sienkiewicza, Sportowa, Andersa, Bajkowa, Banku Miast, Bednarska, Bursztynowa, Hoża, Kręta, Platynowa, Powstania Warszawskiego, Radosna, Srebrna, Strażacka, Szmaragdowa, Świerkowa, Złota i Zabrody. Łącznie to 37 242 m dróg.
Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Mława, do obowiązków właścicieli nieruchomości należy uprzątanie nie tylko śniegu i lodu, ale także błota oraz innych zanieczyszczeń z chodnika bezpośrednio przylegającego do nieruchomości. Powinno się to robić w sposób niezakłócający ruchu pieszego. Uprzątnięte błoto, śnieg, lód należy złożyć na skraju chodnika, tak aby mogły je sprzątać odpowiednie służby utrzymujące jezdnie w stanie czystości. Właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.
Przypominamy, że miasto odbiera każda ilość śmieci wystawioną przed posesją zgodnie z harmonogramem. Zachęcamy także do korzystania z działających na terenie naszego miasta Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów – przy ul. Płockiej 102 i przy ul. 30-lecia LWP 1. Można do nich przywozić wszelkiego rodzaju odpady – nawet metal i gruz po remontach – oraz przedmioty wielkogabarytowe. Punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-16.00 i w soboty w godz. 9.00-13.00.
źródło:UMM Mława
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JFK
JFK
4 lata temu

To juz nawet sukcesem jest sprzatanie ulic urzednicy Wy za to bierzecie pieniadze to nic nadzwyczajnego to wasz ………obowiązek

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x