Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Budowa kanalizacji w Radzanowie już w tym roku


W tym roku gmina Radzanów planuje rozpoczęcie budowy niemal 3 km kolejnego odcinka kanalizacji sanitarnej w stolicy gminy. Tym razem zasięg inwestycji obejmie rynek Radzanowa, czyli ulicę Piłsudskiego a także ulice Poświętną, Sienkiewicza, Mławską i Górną.

KSP Mława nabór

Urząd gminy opracował dokumentację i ogłosił już przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Na oferty czekać będzie do 24 marca. Wartość inwestycji według kosztorysu sięga prawie 3 mln zł, jak to zwykle jednak bywa na ogół po przetargu okazuje się, że ostateczna kwota będzie nieco niższa. Zakończenie budowy kanalizacji przewiduje się na wrzesień 2018 roku. Gmina stara się o unijne dofinansowanie inwestycji, złożyła niezbędne dokumenty, ale na razie czeka na decyzję o przyznaniu, bądź nie dofinansowania. Roboty odbywać się będą również na newralgicznym dla ruchu pojazdów odcinku ulicy Mławskiej. Między innymi dlatego zakres prowadzonych robót wymaga uzgodnień z Powiatowym Zarządem Dróg w Mławie, aby uciążliwości komunikacyjne były możliwie najmniejsze. Inwestycja stanowi kontynuację porządkowania gospodarki wodnościekowej w gminie. W poprzednich latach wybudowana została oczyszczalnia ścieków i sieć kanalizacji sanitarnej na części ulic w Radzanowie.

– Dla mieszkańców ta inwestycja oznacza, że będzie taniej niż wywożenie beczkowozem do oczyszczalni. Myślę, że będzie to z korzyścią dla środowiska, mniej będzie przypadków jego zatruwania i wywożenia nieczystości na pola – mówi wójt Andrzej Wójcik.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Budowa kanalizacji w Radzanowie już w tym roku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Code
Gość

Tak na marginesie w Radzanowie nad Wkrą centrum miejscowości to Plac Piłsudskie, a nie ulica

QQQQ
Gość

Mądrala przeczytaj raz jeszcze wstęp artykułu. Nie jest nic napisane o ulicach tylko o ” stolicy gminy ” czyli tak na marginesie tłumacząc takim ludziom jak Ty – stolicą Gminy Radzanów jest hmm….. Radzanów?
Pojąłeś czy rozrysować?

Stolicą Gminy Szreńsk będzie Szreńsk itp. itd.

OMG

Code
Gość

Jaka Gmina taka stolica 🙂

wpDiscuz