Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Budowa kanalizacji w Radzanowie już w tym roku


W tym roku gmina Radzanów planuje rozpoczęcie budowy niemal 3 km kolejnego odcinka kanalizacji sanitarnej w stolicy gminy. Tym razem zasięg inwestycji obejmie rynek Radzanowa, czyli ulicę Piłsudskiego a także ulice Poświętną, Sienkiewicza, Mławską i Górną.


Urząd gminy opracował dokumentację i ogłosił już przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Na oferty czekać będzie do 24 marca. Wartość inwestycji według kosztorysu sięga prawie 3 mln zł, jak to zwykle jednak bywa na ogół po przetargu okazuje się, że ostateczna kwota będzie nieco niższa. Zakończenie budowy kanalizacji przewiduje się na wrzesień 2018 roku. Gmina stara się o unijne dofinansowanie inwestycji, złożyła niezbędne dokumenty, ale na razie czeka na decyzję o przyznaniu, bądź nie dofinansowania. Roboty odbywać się będą również na newralgicznym dla ruchu pojazdów odcinku ulicy Mławskiej. Między innymi dlatego zakres prowadzonych robót wymaga uzgodnień z Powiatowym Zarządem Dróg w Mławie, aby uciążliwości komunikacyjne były możliwie najmniejsze. Inwestycja stanowi kontynuację porządkowania gospodarki wodnościekowej w gminie. W poprzednich latach wybudowana została oczyszczalnia ścieków i sieć kanalizacji sanitarnej na części ulic w Radzanowie.

– Dla mieszkańców ta inwestycja oznacza, że będzie taniej niż wywożenie beczkowozem do oczyszczalni. Myślę, że będzie to z korzyścią dla środowiska, mniej będzie przypadków jego zatruwania i wywożenia nieczystości na pola – mówi wójt Andrzej Wójcik.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Code
Code
4 lata temu

Tak na marginesie w Radzanowie nad Wkrą centrum miejscowości to Plac Piłsudskie, a nie ulica

QQQQ
QQQQ
4 lata temu
Reply to  Code

Mądrala przeczytaj raz jeszcze wstęp artykułu. Nie jest nic napisane o ulicach tylko o ” stolicy gminy ” czyli tak na marginesie tłumacząc takim ludziom jak Ty – stolicą Gminy Radzanów jest hmm….. Radzanów?
Pojąłeś czy rozrysować?

Stolicą Gminy Szreńsk będzie Szreńsk itp. itd.

OMG

Code
Code
4 lata temu

Jaka Gmina taka stolica 🙂

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x