Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na osiedlu Sienkiewicza zakazy parkowania wyrastają jak grzyby po deszczu


Mamy w Mławie problem z miejscami do zaparkowania auta, zarówno w godzinach pracy, ale też popołudniowych i wieczornych. Co prawda takie kłopoty mają wszystkie miasta, nas jednak interesuje przede wszystkim to nasze.


W jego centrum, w godzinach pracy problem może jest mniej widoczny. Płatna strefa parkowania „spycha” bowiem zwłaszcza tych, którzy parkują dłużej, w uliczki poza nią. Jeden z naszych czytelników zwrócił też uwagę na kłopoty ze stałym  parkowaniem na osiedlu Sienkiewicza. Pojawiły się tam bowiem zakazy. Brak miejsc parkingowych sprawia  kłopot szczególnie mieszkańcom bloku 13/13.

– Chodzi o wyrastające jak „grzyby po deszczu” zakazy parkowania, na osiedlu Sienkiewicza w Mławie.  O ile według mnie słusznym jest zakaz parkowania wzdłuż chodnika przy bloku 12/13, to już bardzo zastanawiająca jest decyzja o zakazie na miejscach parkingowych za blokiem nr 13/13, który nie dotyczy mieszkańców bloku 16/13. Zastanawiająca, ponieważ blok nr 16/13 ma garaż podziemny, a miejsca które są pod ten blok dodatkowo przypisane stoją teraz puste, bo nie ma komu tam parkować, a innym mieszkańcom osiedla grozi 100 zł mandatu.

Mieszkańcy bloku 13/13 albo muszą zatrzymać się na zakazie albo wpychać się gdzie się da, żeby można było zostawić samochód, ponieważ teoretycznie ich miejsca, to miejsca pod pasażem handlowym ok 10 miejsc, pod blokiem na ulicy ok 5 miejsc, oraz na wyznaczonych miejscach pod śmietnikiem. O tych ostatnich też warto wspomnieć gdyż jest tam przypisany znak zakaz postoju w godzinach od 6-14 od pon. do soboty, ze względu na wywózkę śmieci (która nigdy nie wiadomo kiedy będzie), a nie od dziś wiadomo że nie wszyscy mieszkańcy osiedla zaczynają pracę o godzinie 6. Więc jeżeli ktoś pracuje od godziny 8 do godziny 16 nie może parkować, bo rano może się okazać że będą wywożone śmieci – pisze mławianin.

 – Spółdzielnia Zawkrze zamiast wyjść do mieszkańców osiedla z nowymi miejscami do parkowania, to wręcz przeciwnie, ich ubywa. Proszę o jakąś interwencję w tej sprawie – podsumowuje.

Jak to jest w tym konkretnym przypadku wyjaśnia w imieniu zarządu SMLW „Zawkrze” Artur Dębski. Okazuje się, że choć bloki na osiedlu są skupione w jednej spółdzielni, to mogą we własnym zakresie stanowić o wykorzystaniu przynależnej do budynku działki.

– Każdy budynek umieszczony jest na „swojej” działce za którą mieszkańcy płacą podatki i wieczyste użytkowanie. Mieszkańcy Sienkiewicza 16/13 zażądali, żeby na ich działce za którą płacą podatki i która jest ich – mogli parkować tylko oni. Nam jako zarządowi ta tendencja nie do końca się podoba, ale kto wie – czy przed nami w Mławie nie pojawi się ogólnopolska „moda” na ogradzanie się. Już widzimy w Mławie bloki, które się ogrodziły – na Napoleońskiej, Grzebskiego 1A… Tak więc to nie zarząd decyduje, ale sami mieszkańcy – wyjaśnia Artur Dębski.

 – Parking pod blokiem Sienkiewicza 16/13 ma 10 boksów z czego na dzień dzisiejszy trzy mają na własność osoby spoza bloku. To mieszkańcy bloku Sienkiewicza 16/13 zażądali od nas respektowania przez innych ich własności i postawienia znaków o tym informujących – dodaje.

Zarząd spółdzielni zaprzecza również, jakoby miejsca parkingowe były likwidowane, przeciwnie wskazuje, że w corocznym planie remontów pojawiają się nakłady na budowę nowych.

– Tylko w ostatnich czterech latach powstały parkingi przy blokach: Radosna 2, Os. Młodych 13-15, Os. Młodych 16, OKM 2, OKM 10, Grzebskiego 1B, Sienkiewicza 16/13, OKM 12, OKM 14, Os. Młodych 15, Napoelońska 23A, OKM 9, OKM 12 – wylicza wiceprezes Dębski.

Przyznaje on jednak, że największy problem występuje na osiedlu Sienkiewicza, gdzie odległości pomiędzy blokami są na tyle małe, że nie ma jak „wcisnąć” parkingu. Zapewnia jednak, że o utrudnieniach wie i zachęca mieszkańców do współpracy z zarządem spółdzielni w wyszukaniu miejsc pod parkingi.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ramzes
ramzes
4 lata temu

Przed blokiem 9/13 też jest mało miejsca? Ten kawałek trawniczka za uliczką chyba nie jest niezbędny do życia? Miedzy blokiem 13/13 a „nowym” czy choćby za Tabakiem wzdłuż uliczki? Chodnik przesunąć nieco bliżej bloku i powstanie miejsce na parking i to „prostopadły” a nie „równoległy”. Przy takiej długości weszłaby tam masa aut. No ale oczywiście wygodniej jest pierdzieć w stołek i narzekać że miejsca niema. Chodnik lepiej było zrobić tam w „starym” miejscu zamiast pomyśleć i od razu załatwić temat braku miejsc parkingowych. Panie Dębski, skoro rozmawiamy o parkingach w zasobach spółdzielni, to może poruszymy temat „uliczek”? Domyślam się że zarządza nimi Spółdzielnia a skoro Spółdzielnia ma problem z naprawą nawierzchni to chciałbym uprzejmie poinformować że jeśli uszkodzę samochód przejeżdżając po tych „uliczkach” to wyciągnę odpowiednie konsekwencje wobec SM.

mieszkaniec OM
mieszkaniec OM
4 lata temu

na OM przy bloku 15 na nowych miejscach stoją samochody z osiedla zielone tarasy, poza tym stawiają też ludzie z innych bloków. Samochodów przybywa a parkingów brak. Ogólnie Osiedle Młodych jest zaniedbane przez spółdzielnię.

Ludomir Sławiński
Ludomir Sławiński
4 lata temu

Nowi mieszkańcy Mławy, nowe sąsiedzkie zasady…….

Mieszkanka osiedla Sienkiewicza
Mieszkanka osiedla Sienkiewicza
4 lata temu

Przy bloku 2/13 też nie jest lepiej…a jeszcze od kwietnia będzie czynna ta nowa przychodnia to już w ogóle będzie ciężko znależc miejsce parkingowe

Mieszkanka osiedla Sienkiewicza
Mieszkanka osiedla Sienkiewicza
4 lata temu

Przy bloku 2/13 nie jest lepiej..Najłatwiej postawić znak i ”niby” problem rozwiązany..a tu naprawdę jest ciężko znależć miejsce parkingowe a przecież jeszcze od kwietna czynna będzie ta nowa przychodnia to już w ogóle będzie masakra…a codziennie z okna 😉 widzę że mimo tego że znaki stoją to i tak auta tam parkują 😉

Frew
Frew
4 lata temu

Powinien być parking przed calym blokiem 9/13. Jest go tam gdzie zrobic.

Mieszkanka bloku 9/13
Mieszkanka bloku 9/13
4 lata temu
Reply to  Frew

Przed blokiem biegaja dzieci ale np za blokami 7/13 i 5/13 zamiast trawników mogliby zrobić parkingi.

lenka
lenka
4 lata temu

Najlepiej wytnijcie drzewa i trawniki, żeby samochody miały gdzie stać,ostatnia zieleń miasta dzięki której jeszcze oddychamy i żyjemy.

do lenki
do lenki
4 lata temu
Reply to  lenka

Wyprowadź się do lasu. Tam drzewa i wszelaką zieleń będziesz mieć dookoła siebie. Będziesz mogła „dzięki niej oddychać i żyć”

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x