Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bóbr uratowany! Brawo OSP Strzegowo!


Nie tylko wypadki i pożary są domeną działań ratowniczych prowadzonych przez strażaków. Potrafią nieść pomoc w każdej sytuacji zagrożenia. Tym razem uratowali bobra uwięzionego w murach starego młyna w Strzegowie.

– Zgłoszenie o bobrze uwięzionym w Kantorze Młyńskim w Strzegowie otrzymaliśmy w poniedziałek o godzinie 16:40. Do działań ratowniczych wyruszył zastęp OSP Strzegowo. Jeden ze strażaków w woderach przy pomocy drabiny dostał się w pobliże zwierzaka. Przy pomocy klatki dostarczonej przez jednego z okolicznych mieszkańców udało się bobra wynieść z pułapki i wypuścić wolno do rzeki. Akcja trwał 80 minut – podaje bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

red.

fot. OSP Strzegowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Człowiek myślący
Gość
Człowiek myślący

Zawsze tak pola wylewaly i będą wylewac. Po ostrej zimie. Nie wiem co za sens jest tutaj czepiać się strażaków co dostali wezwanie i zrobili swoją robotę i za to im chwała.

lalala
Gość
lalala

Człowieku myślący ,ten rolnik ze Strzegowa pisze o tym pewnie,że populacja bobrów, które jak wiadomo budują TAMY, skutecznie wstrzymując bieg wody pośrednio są odpowiedzialne za zalewanie jego pola.Jak wynika z powyższego nasza cywilizacja dotarła do momentu,że zwierzęta są ważniejsze od ludzi i uratowanie bobra jest nie lada newsem, co tam,że człowiek uprawiający to pole ma z tego powodu straty…Pomyśl więcej człowieku myślący…Powodzenia w używaniu głowy!

Człowiek myślący
Gość
Człowiek myślący

Czy straż jest odpowiedzialna za zalanie pol?! Maja teraz jechać i pompą wodę wypompowywac z twojego pola??? Dziecinny komentarz. Dostają alarm i jadą w miejsce gdzie ich potrzeba. Napewno nie pojadę kopać rowów.

Rolnik ze Strzegowa
Gość
Rolnik ze Strzegowa

Brawo OSP! Dziękuję za zalane pola…

Nie rolnik
Gość
Nie rolnik

Co ma do tego straz że pole Ci zalewa? Strażak dostaje wezwanie to musi wykonać swój obowiązek i to co do niego należy a z zalanym polem to do wójta niech wyczysci rowy i pola nie będą zalane

KSRG
Gość
KSRG

Zgadzam się w 100 % 😀

WRRR
Gość
WRRR

Jak nie wiadomo kogo się czepiać to i biednych strażaków można !!! Do wójta na skargę proszę iść