Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Bóbr uratowany! Brawo OSP Strzegowo!


Nie tylko wypadki i pożary są domeną działań ratowniczych prowadzonych przez strażaków. Potrafią nieść pomoc w każdej sytuacji zagrożenia. Tym razem uratowali bobra uwięzionego w murach starego młyna w Strzegowie.

KSP Mława nabór

– Zgłoszenie o bobrze uwięzionym w Kantorze Młyńskim w Strzegowie otrzymaliśmy w poniedziałek o godzinie 16:40. Do działań ratowniczych wyruszył zastęp OSP Strzegowo. Jeden ze strażaków w woderach przy pomocy drabiny dostał się w pobliże zwierzaka. Przy pomocy klatki dostarczonej przez jednego z okolicznych mieszkańców udało się bobra wynieść z pułapki i wypuścić wolno do rzeki. Akcja trwał 80 minut – podaje bryg. Marek Augustynowicz rzecznik prasowy PSP Mława.

red.

fot. OSP Strzegowo

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Bóbr uratowany! Brawo OSP Strzegowo!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Człowiek myślący
Gość

Zawsze tak pola wylewaly i będą wylewac. Po ostrej zimie. Nie wiem co za sens jest tutaj czepiać się strażaków co dostali wezwanie i zrobili swoją robotę i za to im chwała.

lalala
Gość

Człowieku myślący ,ten rolnik ze Strzegowa pisze o tym pewnie,że populacja bobrów, które jak wiadomo budują TAMY, skutecznie wstrzymując bieg wody pośrednio są odpowiedzialne za zalewanie jego pola.Jak wynika z powyższego nasza cywilizacja dotarła do momentu,że zwierzęta są ważniejsze od ludzi i uratowanie bobra jest nie lada newsem, co tam,że człowiek uprawiający to pole ma z tego powodu straty…Pomyśl więcej człowieku myślący…Powodzenia w używaniu głowy!

Człowiek myślący
Gość

Czy straż jest odpowiedzialna za zalanie pol?! Maja teraz jechać i pompą wodę wypompowywac z twojego pola??? Dziecinny komentarz. Dostają alarm i jadą w miejsce gdzie ich potrzeba. Napewno nie pojadę kopać rowów.

Rolnik ze Strzegowa
Gość

Brawo OSP! Dziękuję za zalane pola…

WRRR
Gość

Jak nie wiadomo kogo się czepiać to i biednych strażaków można !!! Do wójta na skargę proszę iść

Nie rolnik
Gość

Co ma do tego straz że pole Ci zalewa? Strażak dostaje wezwanie to musi wykonać swój obowiązek i to co do niego należy a z zalanym polem to do wójta niech wyczysci rowy i pola nie będą zalane

KSRG
Gość

Zgadzam się w 100 % 😀

wpDiscuz