Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Od papirusu do edytora tekstu”. Konkurs z historii książki i pisma


6 marca 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs błyskawiczny  z historii książki i pisma. Do udziału w konkursie zgłosiła się klasa I o, która przed konkursem otrzymała zagadnienia i zakres tematyczny.


Pytania konkursu dotyczyły powstania pisma , wynalezienia druku, działalności drukarni,  a przede wszystkim książki. Pytań było 15, a za każdą poprawną odpowiedź, uczestnik otrzymywał 1 punkt.

Poziom trudności i specyfika zagadnienia stanowiły duży problem            w przyswojeniu wiedzy. Skutkiem tego było niewielkie zainteresowanie uczniów.

Mimo tego udało się przeprowadzić konkurs i wyłonić zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Są nimi:

  1. Marta Gosik (11pkt)
  2. Daniel Ogrodowczyk (10 pkt)
  3. Sebastian Morawski (9 pkt)

źródło i fot.: ZS nr 4

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x