Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Od papirusu do edytora tekstu”. Konkurs z historii książki i pisma


6 marca 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs błyskawiczny  z historii książki i pisma. Do udziału w konkursie zgłosiła się klasa I o, która przed konkursem otrzymała zagadnienia i zakres tematyczny.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Pytania konkursu dotyczyły powstania pisma , wynalezienia druku, działalności drukarni,  a przede wszystkim książki. Pytań było 15, a za każdą poprawną odpowiedź, uczestnik otrzymywał 1 punkt.

Poziom trudności i specyfika zagadnienia stanowiły duży problem            w przyswojeniu wiedzy. Skutkiem tego było niewielkie zainteresowanie uczniów.

Mimo tego udało się przeprowadzić konkurs i wyłonić zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Są nimi:

  1. Marta Gosik (11pkt)
  2. Daniel Ogrodowczyk (10 pkt)
  3. Sebastian Morawski (9 pkt)

źródło i fot.: ZS nr 4

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500