Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kameralny koncert świeckiej muzyki barokowej w MDK


W najbliższą środę melomani czerpiący przyjemność ze słuchania muzyki klasycznej będą mieli okazję poznać największe kompozycje wirtuozów epoki baroku. W programie przewidziane są wykonania sonat Johanna Sebastiana Bacha oraz menuetów George’a Friedricha Händla.


Koncert z udziałem muzyków Filharmonii Narodowej rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy do wysłuchania, ale również skorzystania z niepowtarzalnej okazji uczestniczenia w jednym z niewielu pokazów gry na historycznych instrumentach. W zaproponowanym repertuarze, oprócz wspomnianych propozycji, znalazły się kompozycje największych mistrzów epoki, takich jak: Vivaldi, Corelli, Teleman czy Purcelll. Polskim akcentem będzie utwór Adama Jarzębskiego  – kompozytora, który był też budowniczym królewskich i autorem pierwszego przewodnika po Warszawie. Mławianie usłyszą fragmenty barokowych sonat, sinfonii orkiestrowych, suit tanecznych oraz poznają historię powstania tych niezwykłych dzieł, granych na królewskich dworach w XVII i XVIII wieku.

Serdecznie zapraszamy

Źródło MDK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x