Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Sprawcy włamania do Neonet w Mławie zatrzymani w Zakroczymiu?


Mławska policja podejrzewa, że co najmniej jeden z pięciu tymczasowo aresztowanych sprawców próby kradzieży bankomatu w Zakroczymiu  brał udział we włamaniu i kradzieży telewizorów i laptopów ze sklepu Neonet w Mławie 31 grudnia 2016 r.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W ślad za tym mławska prokuratura przekazała akta prowadzonego w Mławie postępowania do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, w celu rozważenia włączenia mławskiego wątku w postępowanie prowadzone w tamtejszej prokuraturze.

– Akta już wysłaliśmy. Zwykle w takich sytuacjach jednostki zgadzają się na takie postępowanie, ale formalnie czekamy na decyzję prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Marek Łasicki zastępca Prokuratora Rejonowego w Mławie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 31 grudnia 2016 r. o godz. 4:30  przy Al. Piłsudskiego w Mławie. Sześciu zamaskowanych sprawców, poruszających się samochodem dostawczym marki Ford Transit, staranowało drzwi sklepu Neonet  i ukradło 6 telewizorów oraz 35 laptopów o wartości ok. 50 tys. zł. Podczas ucieczki zderzyli się z radiowozem interweniującego patrolu. Policjanci odzyskali  sprzęt oraz forda transita, którego skradziono z terenu woj. warmińsko- mazurskiego tej samej nocy. Mławska policja i prokuratura podjęła czynności śledcze, zabezpieczając m.in. ślady biologiczne na miejscu przestępstwa.

Podobną technikę włamania zastosowała pięcioosobowa grupa przestępcza w Zakroczymiu w lutym tego roku. Staranowali skradzionym wcześniej samochodem witrynę sklepową i usiłowali ukraść bankomat. Tu mieli już pecha. Trzech z nich po pościgu zatrzymali nowodworscy policjanci, pozostali dwaj członkowie grupy wpadli nieco później, dzięki pomocy kryminalnych z Komendy Stołecznej w Warszawie.

Nadzorujący sprawę prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego przedstawił zatrzymanym zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów i usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Dodatkowo jeden ze sprawców odpowie za znieważenie policjantów. Teraz być może do tych zarzutów dołączona zostanie sprawa włamania do Noenet w Mławie.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
kicia

Super brawo -tylko szkoda ze Mławska policja sobie nie poradziła tylko Policjanci z N dworu .Widać ze chłopaki zajmują się swoja praca, a nie ganiają za metami z kilkoma paczkami fajek.