Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Więcej porażek niż wygranych, Korona stracił sześć goli


fot. Wkra Radzanów


Trudno o optymizm w przypadku naszych zespołów rywalizujących na co dzień w lidze okręgowej. Sparingi w przerwie zimowej są dla nich wyjątkowo nieudane. Nie wygrali ani jednego, choć na boiska wybiegali kilkukrotnie.

Najwcześniej na świeżym powietrzu pojawili się strzegowianie. Trener Paweł Taranowski zabrał się do pracy z dużym zapałem – w sumie jego nowi podopieczni rozegrali aż pięć kontrolnych pojedynków. Zaczęli fatalnie, polegli 1:4 ze Żbikiem Nasielsk oraz aż 0:5  z A-klasową Konopianką Konopki. Autorem jedynego trafienia był Miłosz Besser.

Potem padły dwa remisy 2:2, a po nich kolejne niepowodzenie. Gracze z Płońska wypunktowali z łatwością wszelkie słabe punkty zawodników ze Strzegowa. Wygrali 5:3 – na listę strzelców w szeregach beniaminka ligi okręgowej wpisali się Patryk Wierzbicki, Patryk Lubański i Kamil Kruszewski.

Dużo goli padło także w konfrontacji Korony Szydłowo z Wkrą Żuromin. Niestety skuteczniejsi byli rywale, wygrywając aż 6:1. Honor podopiecznych Włodzimierza Gorczycy uratował Arkadiusz Sowiński.

Wieczfnianka walczyła z Tamką Dzierzgowo. Derby powiatu mławskiego zakończyły się wygraną ekipy z B-klasy. Dla dzierzgowian trafili Jacek Szypulski, Łukasz Jakóbiak i Łukasz Barbucha, dla Wieczfni Kościelnej Bartosz Półkoszek i Damian Kędzierski.

Po ograniu Strzegowa, gracze z Konopek walczyli także z innymi ekipami z okręgówki. Z Soną Nowe Miasto przegrali 1:3 (gol Daniela Lisa), a ze Żbikiem Nasielsk 1:2. Celnym uderzeniem w tym spotkaniu popisał się Mateusz Pietruś.

Zespół szreńskiego Żaka zaliczył już trzy sparingi. Zaczął od ogrania Kozłowa 4:2, po czym zanotował remis (2:2 z Iskrą Narzym), a w ostatniej konfrontacji nawet porażkę. Bramki strzelali m.in. Michał Dwużnik, Mateusz Barański, Piotr Kołakowski i Radosław Pisarkiewicz.

Od wygranej rozpoczęli przygotowania futboliści z Radzanowa. Na sztucznym boisku Wkra pokonała aż 3:0 Jutrzenkę Unieck. Dwa razy do siatki pocelował Cezary Czernik, raz Zbigniew Kalinowski.

Zmagania w lidze okręgowej zostaną wznowione w sobotę 18 marca. W pierwszej kolejce rundy wiosennej zostaną rozegrane spotkania: Sona Nowe Miasto – Korona Szydłowo, KS CK Troszyn – GKS Strzegowo, Iskra Krasne – Orzyc Chorzele, Korona Ostrołęka – Wkra Bieżuń, Żbik Nasielsk – Wieczfnianka Wieczfnia Koś., Nadnarwianka Pułtusk – Tęcza Ojrzeń, Makowianka Maków Maz. – Boruta Kuczbork, Wkra Sochocin – Wkra Żuromin

Wyniki

Ostatnie mecze sparingowe

PAF Płońsk – GKS Strzegowo 5:3

Wkra Żuromin – Korona Szydłowo 6:1

Tamka Dzierzgowo – Wieczfnianka Wieczfnia 3:2

Żbik Nasielsk – Konopianka Konopki 2:1

Gladiator Słoszewo – UKS Żak Szreńsk 4:2

Wkra Radzanów – Jutrzenka Unieck 3:0

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x