Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mamy w mieście około 67 km dróg gruntowych. Proszę o cierpliwość


Wiosenne problemy z nawierzchnią dróg zawsze sprawiają, że ożywia się dyskusja na temat ich naprawy i budowy.  Ci mieszkańcy, którzy mieszkają i poruszają się ulicami o nawierzchni bitumicznej narzekają na dziury i wyrwy. Ci z kolei, którzy nawet takiej nawierzchni na swoich ulicach nie mają na ogół toną w błocie i kałużach. O takiej właśnie sytuacji pisze kolejny z naszych czytelników, mieszkaniec ulicy Baczyńskiego, tu dodatkową „atrakcją” są słupy trakcji elektrycznej stojące centralnie pośrodku ulicy.


– Przesyłam zdjęcia ulicy Baczyńskiego w Mławie a dokładniej drogi o ile można to nazwać drogą, gdyż raczej wygląda ona jak wydeptane i rozjeżdżone bezdroże. Nie mam pojęcia na co urząd miasta zamierza wydać budżetowe pieniądze, ale tutaj nawet piaskarki w zimę nie dojeżdżają. A to wszystko przez rzekomo zbyt wąski wjazd spowodowany słupami energetycznymi na środku drogi. Od kilku lat nie było tu jakiejkolwiek spycharki lub innej maszyny która mogłaby tą drogę wyrównać i doprowadzić do porządku. Pozostała cześć ulicy wygląda jak droga gruntowa został tam wysypany tłuczeń jednak tylko do posesji nr. 10 . O nas w każdym razie zapomniano a teraz po kilku godzinach opadów jest tutaj jedno wielkie bagno, samochody o mało co nie utykają w błocie, nie muszę tłumaczyć jak wygląda dojście do naszych posesji – pisze czytelnik.

Okazuje się, że  mamy w mieście około 67 km ulic o nawierzchni gruntowej. To prawie połowa łącznej długości wszystkich gminnych ulic w mieście, gdyż w sumie jest ich około 140 km. O problemie z poprawą ich stanu mówił na ostatnie sesji rady miasta burmistrz Sławomir Kowalewski, odnoszą się do zamiarów planowanego podziału tzw. wolnych środków z budżetu roku 2016.

– Przymierzamy się do tego, żeby przeznaczyć środki na naprawę, na budowę nieraz doraźnie łatanych dróg. Wstępnie wiemy jaka jest wysokość wolnych środków, ale żeby to przedstawiać jest jeszcze za wcześnie. Proszę o cierpliwość, na pewno przygotujemy  propozycję właściwego jak zawsze wykorzystania tych środków, po to, żeby można było bezpiecznie poruszać się w naszym mieście. Na pewno wśród zgłoszonych inwestycji będzie ulica A.Dobrskiej. Tam się wszystko rozleciało, łatanie nie ma sensu. W naszym mieście mamy około 140 km dróg. Jest różna nawierzchnia. Dróg z nawierzchnią gruntową jest około 67 km. Z różną nawierzchnią utwardzoną, około 74 km. Musimy wykazać troskę i przeznaczać pieniądze na budowe nowych utwardzonych dróg. Drogi nieutwardzone też dostarczają wielu problemów, przede wszystkim mieszkańcom. Jak wyglądają te ulice gruntowe, to widzimy, możemy sobie wyobrazić. W związku z tym jest oczekiwanie ze strony mieszkańców, żeby pojawiło się utwardzenie. Proszę mieszkańców o cierpliwość, za chwilę będziemy działali, żeby dróg w lepszym stanie w naszym mieście przybyło – mówił burmistrz Kowalewski.

Można się więc spodziewać, że w najbliższym czasie na sesję rady wpłynie propozycja burmistrza wskazująca na co i w jakiej wysokości rozdysponowane zostaną wolne środki. Czy znajdą się tam ulice M.Dąbrowskiej i Baczyńskiego, o których niedawno pisaliśmy? Zapewne zależy to od determinacji mieszkańców oraz woli i możliwości burmistrza i radnych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bart
bart
4 lata temu

Panie redaktorze, nie żebym się czepiał , ale „trakcja elektryczna” to jest nad torami kolejowymi.

Piotr
Piotr
4 lata temu

Proszę nie zapomnieć o ulicy Dalekiej. Zbrzydło mi już brodzenie po błocie przez te kilkadziesiąt lat. Nawiedzają mnie przez to myśli samobójcze.

Raksa
Raksa
4 lata temu

A ja wychodzę z inicjatywą do władz miasta. Każdemu mieszkańcowi Mławy przekazać nieodpłatnie parę kaloszy. Wolnych środków powinno wystarczyć.

Rysiek
Rysiek
4 lata temu

Mieszkańcy, bądźcie cierpliwi. Przez 11 lat urząd zinwentaryzował drogi i wie że takowe są. I zapewnia, że jak będą środki wolne z 2016 r. to przeznaczy je na budowę nowych dróg. Rada: przenoście domy do nowych dróg.

Mławiak
Mławiak
4 lata temu

ulica OGRODOWA Wymaga PILNEGO UTWARDZENIA NAWIERZCHNI !!!! Po rozkopaniu drogi pod gaz nie da się tamtędy przejechać.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x