Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zebrana w szkołach karma już trafiła do schronisk dla zwierząt


Ponad 4,5 tony karmy dla zwierząt zebranej w ramach akcji „Szkoła przyjazna dla zwierzaka” przekazano już do schronisk w Pawłowie i Napierkach, do których to trafiały i trafiają czworonogi również z naszego miasta. Zawiozła ją młodzież mławskich szkół, sprawiając zwierzakom przyjemność nie tylko dostarczonymi smakołykami, ale też swoją obecnością.


To już szósta taka zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska w Pawłowie i Schroniska „Nadzieja” w Napierkach, organizowana przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz  mławskimi szkołami i placówkami. W tym roku trwała ona od 19 grudnia 2016  do 03 marca l2017r. Akcji tej towarzyszy też zawsze pewna rywalizacja. Corocznie bowiem trwa konkurs, która szkoła zbierze tej żywności najwięcej. Jego rozstrzygnięcie, które nastąpi podczas Gali Wolontariatu, zawsze budzi wiele emocji.

Do akcji bardzo aktywnie włączyło się 13 mławskich szkół:

 1. Gimnazjum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika
 2. Gimnazjum Nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego
 3. Gimnazjum Katolickie im ks. M. K. Sarbiewskiego SI
 4. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. M. K. Sarbiewskiego SI
 5. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego
 6. Społeczne Gimnazjum „Wyspianum”
 7. Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego
 8. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1
 9. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
 10. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 11. Zespół Szkół Nr  1
 12. Zespół Szkół Nr 2
 13. Zespół Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Karmę również przekazało Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Mławie oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Mławie.

7 marca br. do schroniska „Nadzieja” w Napierkach udała się grupa 50 wolontariuszy z poszczególnych szkół, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Wolontariusze mieli okazję z bliska przyjrzeć się przebywającym tam czworonogom, jak też zrozumieć, że ich akcja jest ważna i potrzebna.  Nie obyło się przy tej okazji bez wzruszających chwil, jak choćby spotkanie ze szczeniaczkami, najnowszymi nabytkami schroniska.  Oprócz wdzięczności zwierząt, również w tym roku wysiłek wolontariuszy zostanie doceniony i podkreślony podczas VI Gali Wolontariatu, która odbędzie się 24 marca.

JK

Fot: własne, MOPS Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x